Neden Nefes21 Akademi?/ 1

...Altı ay süren bu muhteşem eğitimden sonra benim dünyam değişti. Benim için dünya sadece dışarıdan gözümüzle gördüğümüz değildi. Dünya benim ruhumda hissettiğim duygulardı. İçimde yaşadığım dünyaydı asıl beni mutlu eden, bana huzur veren sevgili Bülent Hocam ve Nefes21 Akademi’deki tüm kıymetli hocalarımla birlikte iç dünyama bir yolculuk başladı ve neden bunlar benim başıma geliyor, neden ben bunları yaşıyorum sorularının yerini, bu olaylarda neyi görmem gerekiyor, buradan hangi dersi almam gerekiyor soruları yer değiştirdi...

Neden Nefes21 Akademi?/ 1

1984 yılında Yozgat’ın Sorgun ilçesinde dünyaya geldim. Tek kız çocuğum. Dört erkek kardeşim iki tanede rabbimin emaneti oğlum var. Ticaret Meslek Lisesini Sorgun’da okudum. Liseden sonra evlenerek Ankara’ya geldim ve gurbetle tanıştım.

Ortaokul da çok kıymetli bir öğretmenim sayesinde kitap okuma sevgisi yüreğime yerleşti. Ona her zaman hayır dua ediyorum. Sevgili Alişan Kapaklıkaya hocamın kitaplarını okuyor ve sosyal medyadan takip ediyordum. Bir akşam Alişan hocamın yayınını izlerken misafiri olan sevgili hocam Bülent Gardiyanoğlu ile tanıştım.Nefes21 akademiden, kişisel gelişimden ve farkındalıktan bahsediyordu. Sanki bu cümleleri ilk defa duyuyordum. Öyle heyecanlanmıştım ki hemen başvuru mu yapıp nefes21 akademiye katılmalıyım dedim. Program bittikten sonra hemen başvurumu yaptım ve şükürler olsun nefes21 ailesine katıldım.

Bülent hocamla ilk kez tanışmıştım. “Evrenin ilahi dili” kitabından bahsediyordu. Hem de kendi sesinden dinleyebilecek tim. Yine hemen o gece büyük bir heyecanla “Evrenin İlahi dili” kitabını dinledim. O gece fark ettiğim o kadar çok şey olmuştu ki; fark etmek, farkındalık kelimesinin anlamı sanki o gece açılmıştı. Bugüne kadar yaşamış olduğum bütün olaylar, neden ben, neden bunlar benim başıma geliyor, neden ben bu olayları tekrar tekrar yaşıyorum sorularının cevabını almıştım. Korkularımı nasıl hayatıma çektiğimi, neyi düşünürsem onu yaşadığımı Evrenin İlahi Dili kitabıyla farketmiştim. Bülent Hocamın her cümlesinden sonra kafamın içinde, o karanlığa bürünmüş hiçbir şey göremediğim zihnimin içinde birer birer ışıklar yanmaya başlamıştı. Artık görebiliyordum. Neden bunları yaşıyorum, neden bunlar benim başıma geliyor sorularının cevabını görmeye başlamıştım.

Kısa bir süre sonra derslerimiz başladı. Öyle heyecanlıydım ki ilk kez duyduğum şeyler hayatıma güzellikler katıyordu. Kişisel gelişim, farkındalık kelimeleri çok yabancıydı bana, belki duymuştum fakat anlayamamıştım. Zamanı şimdi gelmişti. Perşembe akşamlarını heyecanla bekliyordum ve her dersten sonra farkındalığım artıyordu. Kendimi bulmuştum. Kendimi fark etmeye başlamıştım ve en güzel buluşma kendimle buluşmaydı. Öyle unutmuştum ki kendimi artık unuttuğumun bile farkında değildim. İlk önce kendimle helalleştim. Kendime değer vermeye başladım. Bugüne kadar hep başkalarını mutlu etmek için uğraşmıştım. İlk kez kendim için bir şeyler yapmaya başlamıştım. Küçük şeylerdi. Bazen aynanın karşısına geçip sıcacık bir tebessüm, bazen kendinle baş başa  bir fincan kahve beni mutlu etmeye yetiyordu. Duygularımın farkına varabildim. Ne hissediyorum, ne düşünüyorum, ben ne olsun istiyorum, ne olursa daha mutlu olurum sorularını kendime sormaya başladım. Oysa bugüne kadar eşimi nasıl mutlu edebilirim, çocuklarımı nasıl mutlu edebilirim diye uğraşmıştım. Ben mutlu değilken kimseyi de mutlu edememiştim. Günlerce bazen yıllarca aynı duyguların içinde kalmıştım. Her ne yaşanmışsa yaşanmış ve bitmişti. Fakat ben hala yıllardır o duyguların içinde sıkışıp kalmıştım. Harekete geçemiyordum. Duygularımı negatif den pozitife çevirmeye niyet ettim. Akademide öğrendiğim 21 gün yaz yırt at çalışmasıyla birlikte bunu başardım. Şükürler olsun artık kendimi duygularımın içine hapsetmiyorum. Duygular geliyor ve gidiyor buna izin veriyorum.

Altı ay süren bu muhteşem eğitimden sonra benim dünyam değişti. Benim için dünya sadece dışardan gözümüzle gördüğümüz değildi. Dünya benim ruhumda hissettiğim duygulardı. İçimde yaşadığım dünyaydı asıl beni mutlu eden, bana huzur veren sevgili Bülent Hocam ve Nefes21 Akademi’deki tüm kıymetli hocalarımla birlikte iç dünyama bir yolculuk başladı ve neden bunlar benim başıma geliyor, neden ben bunları yaşıyorum sorularının yerini, bu olaylarda neyi görmem gerekiyor, buradan hangi dersi almam gerekiyor soruları yer değiştirdi. 

Şükürler olsun bakış açım değişince gördüklerimde değişmeye başladı. Hayattan, yaşamaktan, aldığım her nefesten zevk almaya başladım. Bomboş geçen zamanlarım değerlendi bereketlendi. 

Üretkenliğim arttı. Yeni hedefler, hayaller,  yeni umutlar yeşerdi yüreğimde. Karanlık dünyama güneş doğdu diyebilirim. Şimdi baktığım gördüğüm her yer ışıl ışıl. Heyecanlı öğrencilik yıllarıma geri döndüm. Her gün yeni şeyler öğrenmek beni mutlu ediyor. Daha fazla hayatıma ne katabilirim diyerek dönüştürmeye çalışıyorum kendimi.

Akademiden mezun olduktan sonra Bülent hocamın desteğiyle koçluk eğitimimiz başladı. Kendimden kendime yeni bir yolculuktu bu. Mucizelerle hayatıma gelen güzellikler açılan yeni kapılar saymakla bitmeyecek mutluluklar hepsi Nefes21 Akademi eğitiminden sonra hayatıma renk kattı. Çünkü ilk defa kendim için bir şeyler yapmıştım. İyi ki Nefes21 Akademi diyorum her an ve dua ediyorum niyet ediyorum, her Can bu muhteşem eğitime katılabilsin.

Sevgili Can 

Kendine bir iyilik yap ve sende Nefes21 Ailesine katıl. Seni aramızda görmek bizi çok mutlu eder. Biz kocaman bir aile olduk ve sizlerle buluşmak için biraraya geldik. Hadi sende bize katıl değişimi dönüşümü sende yaşa.

İyi ki varız bizi seviyorum. İyi ki nefes21 Akademi

Yazar: AYŞE PİŞİK

Yazar'ın sosyal medya hesabı: https://www.instagram.com/degisim_bizimlebaslar/

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!