Neden Nefes21 Akademi? / 2

Hayatımdaki en güzel dönüşümüm; sanki küllerimden yeniden doğdum diye bir söz vardır ya hani, işte tabiri caizse tam da beni anlatıyor. Ben kendimi yeniden buldum. Artık aynanın karşısına geçip kendim ile konuşuyorum. Kendimi sevdiğimi, değerli olduğumu kendime söylüyorum. Yaşadığım her ne olumsuz durum, duygu ve kişiler varsa hepsini affettim. Özgürleştirdim her ne varsa beni üzen, beni kıran, canımı yakan, beni yoran ne varsa hepsinden kurtuldum. Sevgi ile hepsini özgürleştirdim. Paranın değil, sevginin gücünü öğrendim...

Neden Nefes21 Akademi? / 2

Merhaba, ben Figen Karatopraklı;

40 yaşındayım ve 27 yıldır tip 1 brittle şeker hastasıyım. Ergenlik döneminde bu hastalık ile tanıştım, kabullenmem kolay olmadı. Her gün defalarca iğne olmak ve şekerimi  ölçmek için sayısızca parmak delmek. Kan şekerimi regüle tutmak benim için bir mucize, ayrıca bu hastalık bilirsiniz ki yıllar geçtikçe yanında misafirlerde getirir. Arkadaş olmaz, kötü  geçinirseniz o da size inat sizi yorar. Bunlar yetmezmiş gibi bir de çevrende sana acıyan bakışlar ve içini yakan sözlerde duyarsın. Neyse bu hastalığım beni küçük yaşta olgunlaştırdı ,bana çok şey öğretti bu da iyi yanı olsa gerek.

Kişisel gelişim çocukluğumdan beri hep ilgimi çekmiştir. Roman okumaktansa kişisel gelişim alanında kitap okumayı tercih ettim. Kişisel gelişim alanında birçok eğitime katıldım. Ta ki Bülent Hocamı tanıyana denk arayışım sürdü. Önce sosyal medyada tesadüf karşıma çıktı, canlı yayınlarını izledim, atölyelerine katıldım, kitaplarını okudum. Her bir eğitim, okuduğum her kitap, izlediğim her video da kendimi bulmaya başladım. Nefes21 akademi öğrencisi oldum. 

NEFES 21 AKADEMİ İLE HAYATIMDA NELER DEĞİŞTİ?

Aslında tüm sorunlarımın cevabının ben de olduğunu keşfettim. Önce geçmişe gittim, küçük kız çocuğu Figen’i buldum, karanlıkta, en dibe saklanmıştı; ona sarıldım, yalnız değildi artık. Onunla geçmişten şimdiye tüm yaşadığım kötü olayları, kişileri affederek; atalarımdan gelen negatif enerjileri, duyguları onlara geri iade ederek. Her ne yaşadıysam, kim o Figeni üzdüyse hepsine teşekkür ederek, affederek olması gereken yerlere iade ederek,  sevgi ile onları uğurlayarak yeni Figene geldim. Artık küçük kız çocuğu Figen de çok mutlu. Şimdi ki Figen de. iç sesimi, kafamın içinde konuşan o vesveseyi durdurdum. Ben izin vermedikçe konuşamıyor artık. 

Daha önce nefes eğitimi almıştım; doğru nefes kullandığımı düşünüyordum. Meğer panik ataklarım nefesimi yönlendiremem den kaynaklanıyormuş. Biliyor musun? Ben nefes almayı, doğru nefes alıp vermeyi Nefes21 akademide öğrendim. Artık panik atak geçirmiyorum. İlacımı da kesti doktorum.

Her şeyden önce kendimi sevmeyi, kendime değer vermeyi öğrendim. Sırtımda taşıdığım koca yüklerimden kurtuldum. Artık sepetin altını açtım her ne atıyorsam sepetten düşüp gidiyor. Yanmaz teflon değil,  granit tava olmayı öğrendim. Artık hiç kimsenin beni üzmesine müsaade etmiyorum. Bu dünyada yalnızca bir Figen var, ve o Figen’den bir tane daha yok. Mucize varsa o da benim diyorum artık. Hayır demenin ne kadar kolay olduğunu, hayır demenin kötü bir şey olmadığını öğrendim. Aksine hayır dedikçe kendimi buldum. Korkularımla yüzleştim. Yaşadığım kötü olayları aslında benim hayatıma çektiğimi öğrendim. Enerjimi ölçmeyi öğrendim. Kendi enerjimi nasıl başkalarına emdirdiğimi fark ettim. Benim enerjim ile başkalarının beslenmesine müsaade etmemeyi öğrendim. Ben nefes21 akademide ile yeniden beni keşfettim. Bakış açımı değiştirdim. Kendime güvenmeyi, korkmamayı,  affetmeyi öğrendim. Üzerimdeki gereksiz yükleri,  sorumlulukları sahiplerine iade etmeyi öğrendim. En önemlisi kabulü öğrendim ve tevekkül etmeyi.

NEFES21 AKADEMİ İLE BİRLİKTE HAYATIMDAKİ EN GÜZEL DÖNÜŞÜM NEYDİ?

Hayatımdaki en güzel dönüşümüm; sanki küllerimden yeniden doğdum diye bir söz vardır ya hani, işte tabiri caizse tam da beni anlatıyor. Ben kendimi yeniden buldum. Artık aynanın karşısına geçip kendim ile konuşuyorum. Kendimi sevdiğimi, değerli olduğumu kendime söylüyorum. Yaşadığım her ne olumsuz durum, duygu ve kişiler varsa hepsini affettim. Özgürleştirdim her ne varsa beni üzen, beni kıran, canımı yakan, beni yoran ne varsa hepsinden kurtuldum. Sevgi ile hepsini özgürleştirdim. Paranın değil, sevginin gücünü öğrendim. Mutlu olmayı, hayata pozitif bakmayı, hasta psikolojisinden kurtulmayı, yaşadığım her kötü olayın bir benzerinin başkalarının da başına geldiğini öğrendim. Ve bu akademide yollarımız benim gibi kendini arayan canlar ile kesişti.  Akademi deyince aklınıza sıkıcı bir ortam gelmesin sakın. Dersler o kadar keyifli geçiyor ki, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Dersin tekrar olması için bir sonraki haftayı iple çekiyorsunuz. Ödevler çok keyif verici bir yolculuk benim için amatörce çektiğiniz videolarınızın zamanla ne kadar profesyonele doğru gittiğini görünce, kendinizi izlemeye alıştıkça, siz bile kendinizdeki bu güzel değişime  inanamayacaksınız…

Artık içimde olumsuz konuşan sesi dinlemiyorum. Kendime güveniyorum. Hayata daha pozitif bakıyorum. Bazı işaretleri anlamaya çalışıyor; her şeyin kötüde olsa mutlaka bir nedeni olduğunun, her şerde bir hayır olduğunun farkına varıyorum. İnsanları yargılamıyorum, onları olduğu gibi kabul ediyorum. Onu da bir anne doğurdu diyorum. Oda Rabbimin bir kulu diyorum. İçimdeki küçük Figen ile konuşuyorum. Kendimi seviyor, kendime değer veriyorum. İnsanlar ne der diye yaşamıyorum. Yaptığım her şeyin önce Allah katında kabul olmasını diliyorum. Daha çok zikir çekiyorum. Daha az konuşuyorum. Bazen düşünüyorum da 40 yaşıma bastığım bu zamanda tam da olgunluğa eriştiğimi fark ediyorum. Geçici mutluluklardan çok kalıcı mutluluğu, hak yolunu seçiyorum. Daha az alış veriş yapıyorum, daha az tv izliyor, daha çok okuyor, daha çok ibadet ediyorum. Zamanımı daha doğru yönetiyorum. Nefes egzersizleri yaparak içimdeki vesveseyi durduruyorum. İnsanlara faydalı olmayı seçiyorum. Kimsenin imtihanına girmeden sadece yardım istediklerinde onlarla konuşuyorum.

Benim Nefes21 Akademi yolculuğum böyle. Bu yazdıklarım ile kendimden başlayıp bütüne katkı sağlamaya niyet ediyorum ve diyorum ki” İyi ki Nefes21 Akademi”

Bizi seviyorum canlar. Ayrıca bize Can olan, bu yolculuğun her kademesindeki değerli hocalarım ve destek ekiplerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgilerimle…

YAZAR: Figen KARATOPRAKLI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!