Bekliyorum Ama Neyi?

Beklemek ve sabretmek farklı kavramlardır.İlerleyişinizde aktif sabır göstermek gelişiminizi sağlarken motivasyonunuzu da arttıracaktır.Bu esnada vazgeçilmezimiz ilhamı hayatımıza nasıl davet edeceğiz, geldiyse nasıl anlayacağız?

Bekliyorum Ama Neyi?
Bekliyorum Ama Neyi?
Bekliyorum Ama Neyi?

İlham nedir? Geldiği nasıl anlaşılır? Çizgi filmlerdeki gibi başımızın üzerinde lamba mı yanar ilham gelince? Yoksa içinde ilham perimizin olduğu sihirli bir lamba mı bulmalıyız? Neyi ve kimi bekliyoruz?

Geçenlerde popüler olan bir yayın müziği vardı ‘kimse senin için o televizyonu kapatmayacak ,kimse senin için o sporu yapmayacak ,sadece sen yapabilirsin!’ şeklinde. Teşvik edilmeyi seviyoruz ancak her zaman yanımızda destekçilerimiz olmayabilir. Bizi motive eden şey her ne ise onu keşfetmek için ilgimizi biraz kendimize vermemiz gerekiyor. Bu yeşillik içinde temiz hava solumak, denizin dalga sesini dinlemek, coşkulu bir müzikle dans etmek ya da sessizlikte meditasyon-nefes egzersizi yapmak olabilir. İlham denen şeyin kişiden kişiye geliş şekli değişir. Kimi güneşli günden ilham alır kimi yağmurun sesinden kimi ise kar yağışının sessizliğinden. Araştırmalar gösteriyor ki bir insanın aklına dahiyane fikirler ne üzerinde çok düşündüğün de ne de harcadığı efora bağlı olarak geliyor, sandığımızın aksine ilham zihnimizin en sakin olduğu anlarda kapıyı çalıyor. Mesela öylece bir duvara bakarken, bazen tuvalette, yaprakların rüzgarda oynadığı anlara odaklandığınızda geliyor. Yapacaklarımız üzerine elbette düşünüp hesaplar yapacağız ancak parlak fikirler için zihnimize eziyet edercesine düşünmek onu sadece yormamıza sebep oluyor.  İlham vardır ancak ne zaman geleceği belli olmadığı için ufak da olsa harekete geçmek geleceğiniz adına daha faydalı bir yol olacaktır. Bunun yanı sıra ilham tek başına yeterli değildir. Her konuda devamlılık esastır. Üzerine ilerletilmesi istenen her ne ise haftanın birkaç günü o oluş hakkın da ufak da olsa bir eylemde bulunmak motivasyonunuz devamlılığını sağlarken, parçadan bütüne gitmenizi sağlayacaktır. Yazı gücünüzü geliştirmek istiyorsanız günün sakin bir vaktinde 6 dakikalık bilgi akışı yazıları işinize yaracaktır. Yazmak yazmayı getirecektir. O en güzel ve şaheser yazınızın ortaya çıkışı günden güne kendinizi geliştirmekle mümkün olacaktır. Fazlaca yüksek beklenti bir miktar hayal kırıklığına sebep olabilir ancak bu kötü olduğu anlamına gelmez zira kimse mükemmel değildir. Her sözcük söylendi her cümle yazıldı ancak senin söyleyeceklerini henüz kimse duymadı. Sesini duyurmaya hazır mısın?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!