Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup-21

Şuan gözlerinde parlayan ışığı, yüzündeki kırışıklığın her birinin güzel bir anlam ifade ettiğini ve yüzüne yayılan sevgi dolu ışığın aydınlığını tahmin edebiliyorum. Çünkü küçüklüğümden beri nur yüzlü ninelere hep imrenmişimdir.

Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup-21

Merhaba Fatoş

Şuan gözlerinde parlayan ışığı, yüzündeki kırışıklığın her birinin güzel bir anlam ifade ettiğini ve yüzüne yayılan sevgi dolu ışığın aydınlığını tahmin edebiliyorum. Çünkü küçüklüğümden beri nur yüzlü ninelere hep imrenmişimdir. Ne kadar zorluk yaşasalar da kızgınlık yerine sevgi ile yaşamayı seçtikleri yüzlerinden okunur. İşte sende öyle birisi olmayı başardın.

Kitapların bir çok cana ilham oldu. Seminerlerin kayıtları hala izleniyor, hayatına dokunduğun insanlar minnetle seni başkalarına aktarıyor.

Dünyada bir tuzum olmalı diye düşündüğün günleri hatırlıyorum, bir çalışmada 10 yıl sonra için hayal kurup yazın dediklerinde kalemine akan bilgiler senide şaşırtmıştı, yapabilir miyim demiştin, bir an Kaygı duysan da, kalemime bunları yazdıran Allahım sen her şeye kadirsin diyerek niyet etmiştin. Ve başardın.

Öğrencileri kız, erkek diye ayırmadan ihtiyacı olan bir çok öğrenciye kapısını açtığın yurt, sen emekli olsan da senin gibi özverili olan insanlar tarafından hala hizmet veriyor. Mezun olan öğrenciler onlara kattığın değer ile senin misyonunu devam ettiriyorlar. Hani hep derdin ya "Hayat çok kolay, onu zorlaştıran bizim zihniyetimiz. Hadi hayatı daha da kolaylaştıralım, tutun birbirinizin elinden zinciri uzatalım. Az çok yok, niyetin derinliği var." Sen kendini buldukça her taş yerine yumuşak yumuşak yerleşti.

Seni seviyorum güzel ruh

FATOŞ TÜMMÜ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!