Her Devrin İnsanı Olmak

Tüm zamanlara hükmedebilenler kimler? Şüphesiz yapıp ettikleriyle toplumda iyi veya kötü iz bırakanlar, bir de zamanını doldurup yitip gidenler üç nesil sonra adı dahi sadece resmi kayıtlardan hatırlanabilen atalarımız mevcut.

Her Devrin İnsanı Olmak

Her Devrin İnsanı Olmak

Kim bu zamansızlar? Tüm zamanlara hükmedebilenler kimler? Şüphesiz yapıp ettikleriyle toplumda iyi veya kötü iz bırakanlar, bir de zamanını doldurup yitip gidenler üç nesil sonra adı dahi sadece resmi kayıtlardan hatırlanabilen atalarımız mevcut.

Bize seçenek sunsalar hangi tarafta olmak isterdik? Ben Aşık Veysel’in dizelerindeki bir dünya misafiri olmak isterdim ve derdim ki "Ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın". Peki bunun için biz çaba sarf ediyor muyuz?

Geçim, dünya ve vesvesenin pençelerinden zaman zaman kendimizi sıyırıp hakikati anlama adına çalışmalar yapabiliyor muyuz? Bu dünya yurdunda semada hoş bir seda bırakmak belki de bırakabileceğimiz en değerli dünya mirasımız. "İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir sen kendin bilmez isen bu nice okumaktır" demişken Yunus Emre, insanoğluda kendi içine yolculuğa başladığı zaman dışındaki hallerde ona göre şekilleniyor ezberler bozulup, döngülerden çıkılıp bambaşka akmaya başlıyor hayat.

Sen olaylara bakış pencereni değiştirmişsindir artık, duruşun değişmiş, dersini almış, razı geldiğin noktayla beraber huzur da kucaklamıştır seni.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!