NEFES21 AKADEMİ'DEN SONRA HAYATIMA GELEN MUCİZELER

Hayatıma şöyle bir baktığımda Nefes21 Akademi öncesi ve sonrası diyerek iki bölüme ayırıyorum...

NEFES21 AKADEMİ'DEN SONRA HAYATIMA GELEN MUCİZELER

Hayatıma şöyle bir baktığımda Nefes21 Akademi öncesi ve sonrası diyerek iki bölüme ayırıyorum. Nefes21’den önceki Ayşe’den birazcık bahsetmek istiyorum. Sürekli geçmişle yaşayan sürekli birilerini suçlayan yargılayan en çok da kendini suçlayan biriydim. Geçmişe takılmaktan ve geleceğe endişe duymaktan hiçbir zaman anı yaşayamadım. Anı yaşamak neydi sahi hiç bilmiyordum. Neye öfke duyduysam hep aynı olayları tekrar tekrar yaşadım maddi konular ve ilişkilerle ilgili birçok sınavım oldu. Dersimi almamış olmalıydım ki en son bir de sağlık sınavıyla karşı karşıya geldim. İçimden bir ses artık uyan kendine gel diyordu. Ve bu süreçte sorgulamaya başladım. Neden bu dünyadayım neden bütün bunlar benim başıma geliyor. Neden aynı olaylar hayatımda tekrara giriyor. Farkında olmadan sorduğum soruların cevabı sevgili Bülent Gardiyanoğlu hocamdan geldi. Neden neden diye sorduğum soruların cevabı aslında geçmişe takılmaktan bir adım ileriye gidememekti.  Yıllar öncesinde yaşadığım olayları her gün içsel olarak tekrar tekrar yaşadığımı fark ettim zaman akıp gidiyordu fakat ben hep geçmişteydim ve hayatıma yeni güzel bir şeylerin gelmesine izin vermiyordum. Olumsuz düşünceler öfke kin yargılamaktan başka bir şey yoktu zihnimde. Ne zamanki bu güzel eğitimle 6 ay boyunca tüm bilgilerini bize ilmek ilmek işleyen hocalarımla tanıştım tüm sorularım cevap buldu. Boşuna gelmedim bu dünyaya dedim benimde bir yaşam amacım var. Hayat bir yolculuk ve rabbim yolda yüreği güzel insanlarla beni de buluşturdu şükürler olsun. Gözlerimin önüne çektiğim geçmiş perdesi aralanmaya ve oradan bir ışık sızmaya başladı içime. İlkokula yeni başlayan bir öğrenci gibiydim her ders farklı açılımlar yaşamaya başladım.
Affetme çalışmalarıyla kendimi affettim ilk önce. Geçmişle ilgili tutunduğum ne varsa yaz yırt at çalışmasıyla şifalandırdım rabbimin izniyle. Olumsuz ne kadar duygu düşünce varsa hepsinden özgürleşmeye niyet ettim ve şimdi daha sakin daha huzurlu daha enerjik en önemlisi daha üretken bir hayatım var şükürler olsun anda kalabilmeyi öğrendim. Duygularımı doğru şekilde ifade edebilmeyi öğrendim bu eğitimle hedefler belirlemeyi doğru şekilde dua edebilmeyi öğrendim. Kelimelerin gücünü enerjimi doğru şekilde kullanabilmeyi öğrendim umutlar yeşerdi yüreğimde. Benim gibi geçmişin karanlıkta kalan canlara Bülent hocamın kitaplarını videolarını ve nefes21 eğitimini anlatmaya başladım. Bendeki değişimin farkına varan ne oldu sana diyen arkadaşlarıma da umut oldu bu dönüşümler.
Değişim bizimle başlar diyerek dilimin döndüğünce anlatmaya çalıştım. Bu yolda çok güzel dostlar edindim. Hayatımda maddi manevi birçok dönüşüm yaşadım. Düşüncelerin gücünü fark ettiğimde olumsuz düşünce ve kelimeleri hayatımdan çıkarmaya niyet ettim.
Nefes21 ile teslim olmayı kabule geçmeyi öğrendim. Olumsuz bir şey başıma gelse bile burada ne görmem gerek diyerek bir adım geri çekilerek gözlemlemeyi tecrübe ettim ve her zaman bir çözüm olduğunu gördüm. Dünya oyun ve oyalanma yeri diyen rabbime gönlümü açtım. Farkındalıkla bu dünya hayatımdaki oyunumu oynamaya niyet ettim. Sadece yemek içmek anne olmak eş olmak evlat olmak değildi bu dünyadaki rolüm. Bunlar sadece benim kimliklerimdi. Kimliklerimi bir kenara bırakıp özümle buluşmaya bir olmaya niyet ettim. Hayat amacımı bulmak için nefes21 ile yola çıktım rabbim yolumuzu mübarek kılsın ve güzelliklerde buluşmayı bizlere nasip etsin. Kendime attığım ilk adım oldu nefes21 ve bu yolda birçok güzellikle karşılaştım. Kendimden kendime yaptığım bir yolculuktu aslında. Unuttuğum fark etmediğim bastırdığım duygularımla tanıştım. Olumsuz duygularımı şifalandırmaya niyet ettim. Olumlu tüm duygularımı hissederek yaşamaya başladım. Hayata ve dünyaya bakış açım değişti. Sokaktaki bir cana bir ağaca çiçeğe farklı bir gözle bakmaya başladım. Baktığını görmek gördüğünü hissetmek öyle güzel bir duygu ki canlarım bu hisleri kelimelerle anlatmak mümkün değil.Nefes21 eğitiminden sonra gelen koçluk eğitimiyle puzzle’nin parçaları yerine oturdu. Önce kendimi dönüştürmek için çıktığım bu yolda canlara dokunmak onlara da bu yolda arkadaşlık etmek muhteşem güzel bir duygu.
Sevgili Bülent hocam ve ekibi sayesinde hayata bakış açım değişti. Kendimi fark etmeye başladım şükürler olsun. Rabbim ömrümün kalan kısmını senin sevginle ve sevdiğin kullarınla bolluk bereket içinde mucizelerinin farkında olarak üretken faydalı ilimle yaşayabilmeyi nasip et. Amin

İyi ki NEFES21 AKADEMİ

AYŞE PİŞİK

SEVGİLER


En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!