Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 79

Bu mektubu dilimin döndüğünce anlatmaya çalışacağım. Doğduğum günden beri bir çok deneyimlerim oldu. Ama ben bunların farkına bile varmadan hayatım su gibi akıp gittiğini fark ettim çünkü bu ben değildim...

Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 79

Bismillahirahmanirrahim.  Niyet ediyorum kolaylıkla, sağlıkla bu mektubu yazabilmeye.

Ben Havva Oruç. Selam ve sevgilerimle gelecekteki torunlarıma,

Bu mektubu dilimin döndüğünce anlatmaya çalışacağım. Doğduğum günden beri bir çok deneyimlerim oldu.  Ama ben bunların farkına bile varmadan hayatım su gibi akıp gittiğini fark ettim çünkü bu ben değildim.

Bir arayış içindeydim ama bilmiyordum neden böyle yasadığımı bir çıkış kapısı ararken Nefes21 Akademiyle tanıştım ve haklıydım bu ben değildim.

Kendimi arama yolculuğuna çıkmama yardımcı olan bu Akademinin yardımlarıyla önce kendime bir adım attım önce kendimi bulmalıydım, çünkü ben kim olduğumu bilmeden yaşamışım bunca yılı.

Bize öğretilen gelenek göreneklere göre yetiştirilmişiz bizi kendimiz olmaktan uzak insanların koydukları kurallara göre şekillenmişiz aslında biz bu dünyaya Rabbime kul olmaya geldik ama biz insanlara kul köle olmuşuz.

Sizlere tavsiyem kendiniz olmanız Rabbinize iyi bir kul olmanız, etrafınızdaki insanlarla uyum içinde yaşamanız. Dininizi kulaktan dolma değil kendiniz okuyup öğrenmeniz ve düzgün bir hayat yaşamaniz, gelenek görenek hurafelere göre hayatınızı kalıplara sokmayın.

Her şeyin farkına varıp dönüştürerek Rabbinize layık bir kul olarak yaşamanızı temenni ediyorum. Ebedi hayata geldiğinizde Rabbim cennetinde buluşturur inşallah hepinizi çok seviyorum.

Bunu yazan büyükanneniz Havva Oruç.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!