Al-Ver Dengesi

AL - VER DENGESİ

Al ver dengesinin olduğu yerde, bolluk ve bereket olur. Hem sizin hem de karşı tarafın bolluk ve bereket enerjisi açılır. Aldığımız kadar vermeli ve verdiğimiz kadarını almalıyız. Hayatımızda al kısmını da çalıştırmalıyız.

Seminerlerimde paylaştığım al-ver döngüsünden bahsetmek istiyorum.

Örneğin bir ailenin evine misafirliğe gittiğinizde size ikram edilen ikramlıkları “Ben tokum” diye geri çeviriyorsunuz. Bu davranış bize ailemizden, atalarımızdan gelen bir mirastır ve kodlarımıza işlenmiştir. “Misafirlikte almak ayıptır” dedikleri için bizler de bu kelimeyi yaşam biçimimiz haline getiririz.

AL VER DENGEMİZ

Çocukken aklım pek almıyordu; “Biz neden misafirliğe gittiğimizde dilediğimiz gibi yiyemiyoruz ve evlerine konuk olduğumuz aile bize geldiğinde neden biz her türlü ikramı onlara yapıyoruz?”

Al ver dengemiz, dengede değildi.

Almayı durdurup verme işlevini yükselttiğimiz zaman, bu bilinç yapısı altında evren de gerçekliğimizi ona göre hazırlıyor.

Sürekli hayata bir şeyler vermek zorunda kalıyoruz fakat karşılığını alamıyoruz. Bu yüzden ikisinin dengeli bir biçimde sistemini sağlamak zorundayız.

Örnek: Üzerindeki boncukları olan bir tespih düşünün. Birinci boncuk misafirlikte size ikram edilenler olsun. Siz o boncuğu parmaklarınızla çekmezseniz, ikinci boncuk gelmeyecek. Ondan sonraki boncukta gelmeyecek. Bolluk ve berekette böyledir.

Size gelene yok dediğiniz zaman, bir sonrakine de yok deyip engellemiş oluyorsunuz. Bu sebeple lütfen size gelen her türlü helal yardımı ve bolluğu sevgiyle kabullenin. Kabullenin ki bir sonraki de gelsin.

HAYATIMIZDA AL KISMINI DA ÇALIŞTIRMALIYIZ…

Bize evren bolluk ve bereketi sırayla gönderiyor. Ve siz sıranın bir yerinde durduğunuz zaman akışı da kesiyor olursunuz. Size bir şey ikram edildiğinde “Sevgiyle kabul ediyorum” deyin.

Sevgiyle aldığınızda o evin de bolluk bereketi ve senin bereketin artar. Çünkü bize ikram edilen bir tatlıyı ya da bir bardak suyu geri çevirdiğimizde gelecek başka bolluk bereketin de önünü kapatıyoruz. Al ver dengesinin olduğu yerde, bolluk ve bereket olur. Hem sizin hem de karşı tarafın bolluk ve bereket enerjisi açılır. Aldığımız kadar vermeli ve verdiğimiz kadarını almalıyız. Hayatımızda al kısmını da çalıştırmalıyız.

İnsanların en çok sıkıntı çektiği para mevzusudur. Kazandıkları parayı yeterli bulmayan ya da kazandığını hak etmediğine inanan insanlar para problemi çekerler. Her şeyin başı sevgidir. Bu yüzden para harcarken sevgi ile harcayın. Örneğin yaptığınız alışverişten sonra “Sevgiyle veriyorum” deyin, ya da elinize geçen parayı sevgi ile kabullenin.

Sevgilerimizle

Bülent Gardiyanoğlu

Yorumlarınızı yazabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz...

Sevgiyle paylaşın

Yorumlar8 Yorum
Nuray Guzelis

Nuray Guzelis

2018-02-04T23:37:10.000+03:00

Nedense vermek dahamı kolay bilmiyorum ama hayatım vermekle geçti almayı öğrensem iyi olacak. Sürekli verip hatayı kendinde bulan azdır genelde vermenin bir adım önde olduğunumuzu hissettirir size acaba ?

Fatma Yesilkaya

Fatma Yesilkaya

2017-09-26T00:09:30.000+03:00

Sevgiler

Nuray Hanoglu

Nuray Hanoglu

2017-04-30T17:50:55.000+03:00

almaktan daha cok vermeyi öğrettiler simdi almayida sevicem

Yakup Agirdas

Yakup Agirdas

2016-11-02T04:13:36.000+03:00

Gelir geçer gider. Hayatın kuralı bu böyle işler. Verdiğin ölçüde sana gelir. Sende bir yer eder. içten gelen her şeyi kabul et. Keyfi huzuru sende hisset. Bir dönüşüm başlıyor burada. Yanıltmaz seni bu gerçek.

Yakup Agirdas

Yakup Agirdas

2016-10-24T21:47:59.000+03:00

Amin. Ve öyle de oldu. Harika bir gün. Ay geceleyin ışık saçar. Şükürler olsun.

Sevgi Nebioglu

Sevgi Nebioglu

2016-06-23T09:59:12.000+03:00

Gercekten hic böyle düsünmemistim. Ben ikrami seven biriyim almayi ve vermeyi cok severim. Ama birde bunu sevgi ile yapmak daha güzel.

Guzin Uguz

Guzin Uguz

2016-05-28T12:02:33.000+03:00

Sevgiyle alıyorum ve sevgiyle veriyorum.Sukurler olsun Amin

Celal Erdoğan

Celal Erdoğan

2016-04-22T18:50:31.000+03:00

Şimdiye kadar hep yanlış öğretilmiş bize aç olsak bile verilen ikramı geri çevirdik hayatımızdaki kıtlıkların sebebi şimdi daha iyi anlaşılıyor.Teşekkürler Bülent hocam sevgiyle kabul ediyorum

Yorum yapmak için giriş yapınız.

Paylaşım Ligi

NefesAkçe kazanmak için siz de paylaşım ligini inceleyin!

En Yakın Etkinlikler

ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Eğitimleri 2020

2020 Yılı ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Eğitimlerimiz

Bireysel Seans Almak İstiyorum

Bireysel görüşme talebi için telefon numaramız: 0542 441 8341

Her zaman

Youtube Kanalı Açıldı

Herkese Bolluk ve Bereket.mp3 çalışmasını hediye ediyoruz.

25 Mayıs 2019
Olumlama Kartları
Farkındalık ve Arınma Kartları

Kadın olmayı hatırlamaya, hissetmeye başlarken, ilk adım kalp kapınızı tekrardan açmak olabilir. ‘KADIN’ Olmayı Hatırlamak Kitabı

İlahi akışa güvendikçe fark ettim ki kendime ve Yaradan’a olan güvenim de artıyor. Evrenin İlahi Dili ‘Uyanış’ Kitabı

Danışmanlık

Tümünü Gör

Kitaplar

  • Herşey Hakikati Görmekle Başlar

  • 2 Tam BİR Tek

  • Evrenin İlahi Dili ‘Uyanış’

  • Kadın Olmayı Hatırlamak

E-Bültene Abone Olun

Arkadaşını Davet Et, İndirim Kazan!

Arkadaş Davet Et