Zihnimize vesvese geldiğinde ne yapmalıyız?

Zihnimize vesvese geldiğinde ne yapmalıyız?

KABULE GEÇMEK

Herkese geldiği gibi, gün içerisinde zihnimize elbette olumsuz düşünceler gelecek. Geldiği an da şunu söylüyoruz: KABULDEYİM.

Kabul edemediğimiz için peynir gibi rendeleniyoruz . Arkadaş kabuldeyim, kazık yedim ama kabuldeyim nokta. Kabuldeyim, dolandırıldım nokta. Kabuldeyim, emek ettim alamadım karşılığını nokta. Kabuldeyim, nokta.

Ego şimdi devreye girecek ve

Hayatta kabule geçmem

Hayatta affetmem

Yanlarına kar mı kalacak

Sürüm sürünsünler

İçinizi bir öfke sarmaya başladıysa, yolun başındasınız demektir.

Size bir şey sorayım. Son 10 gününüzü düşünün. 240 Saat yapar. Uykuyu at yaklaşık 160 saat yapar. Bu 160 saatin ne kadarı olumsuz düşünceydi, ne kadarı olumlu düşünceydi? Kafamıza gelen düşüncelerin % 99’u olumsuz düşünceler. Çünkü olumlu düşünceyi 10 dakika tutabiliyoruz kafamızda. Sonra hemen hak etmediğimize inanmaya başlıyoruz; mutlu olmayı hak etmediğimize, güzellikleri hak etmediğimize inanıyoruz ve hemen sonra olumsuza, arabeske sarıyoruz.

Kafana olumsuz düşünce geldiğinde burnundan 3-5 kez derin nefes alıp veriyorsun ve “şu an gelen olumsuz düşüncelerimi kabuldeyim” demeyi deneyin. Eğer kafanda seni kırmış yada hakkını yemiş bir şahıs varsa, o kişi aklına geldiği anda “sana da hakkımı helal ediyorum” deyin ve olumsuz düşüncelerin enerjinizden beslenmesine izin vermeyin. O olumsuz düşünce tekrar gelecek emin ol. Ama siz ısrarla olumsuz enerjileri kabule geçerek, sevgiye dönüştürmeye ve helal etmeye devam ederseniz, birkaç ay sonra gelmemeye başlayacak. Bu birkaç ay sürecek. Israrla bunu yapmaya devam edin.

Ben dersimi artık aldım. Bundan sonra kendimizden başlayarak insanlara yardım edeceğiz. Önce kendimizden başlayarak herkesi seveceğiz. Kendini sevmeyen biri başkası tarafından sevilemez. Kendini sevmeyen biri başkasını da sevemez.

…………………………………

Karşıma beni sinirlendirecek birisi geldiğinde, önce diyorum ki; "ben bunu neden çektim hayatıma?" ve ona teşekkür ediyorum bana böyle bir jest yaptığı için. Ve dönüp içime diyorum ki; "bir olay daha var, bir kırıntı daha var, onu da temizle!"

KABULDEYİM! Beni sinirlendiren kişiler eskiden en yakınlarımdan olurdu genellikle. Ama ben değiştim, onlar da değişti. Hayatın birçok yerinde enerji vampiri muhakkak vardır. Sana çatacak ki enerjiyi senden birazcık alsın. Sen onu kabule geçtiğinde, senden enerji alamıyor. "Karşımdaki kişi ne yaparsa yapsın, hal ve davranışlarını kabuldeyim"

Onları kabule geçemezsem, enerjimden kullanıyorlar ve besleniyorlar. Onlar güçleniyor beni ise uyku sarıyor…

Herkesi olduğu gibi kabuldeyim…

Allah herkesin iyiliğini versin…

Yazıyı faydalı bulduysanız, yorumlarınızı yazabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.