Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup - 86

Benim yolum kendimi ertelemekten vazgeçmeye başladığım zaman açıldı. Kendimi erteleyerek kendi önüme o kadar çok engeller koymuşum ki anlatamam. Sana kırk yaşımdan sonra ki farkındalığımı yazacağım.

Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup - 86

Değerli Torunum, Sevgili Canlarım,

Uzun bir süreden beri bu mektubu yazmaya çalıştım. Vakit bulamadığım için değil, yazmaya çok heyecanlandığım için, gözyaşlarıma engel olamadığım için yazamadım.

Benim yolum kendimi ertelemekten vazgeçmeye başladığım zaman açıldı. Kendimi erteleyerek kendi önüme o kadar çok engeller koymuşum ki anlatamam. Sana kırk yaşımdan sonra ki farkındalığımı yazacağım.

Sen benim kanımdan ol ya da bunu okuyan bir başka kişi olsun kendinde bir pay alacak fayda sağlayacak.

Kendimi ertelemeye başladığım anda niyet etmeye başladım. Cesaretime güven geldi, niyet etmenin gücü ile amaçlarımı harekete geçirdim.

Sevgili Can, hayatında olması gereken önemli şey kendini tanıman ve farkında olmandır. Nasıl mı farkında olacaksın? Soru sormaya başla cevapları göreceksin zamanı gelince de sırasıyla farkındalıklarını fark edeceksin. Baktığın her şeyi özüyle göreceksin. Öncelikle kendi önünden çekilmeye niyet etmeye başladığın anda güven gelecek sana, cesaretin artacak, amaçlarınla harekete geçmeye başlayacaksın. Derinden derine nefes aldığını fark edeceksin. Aldığın havanın değeri, anlamı ve tadı artacak, lezzetleşecek, şifalanacak.  Attığın her adımın önü açılacak. Sonra da derinden derine rahat ve huzurlu bir şekilde vereceksin nefesini yol almaya devam edeceksin. Yüklerini bırakıp, yeni yüklerini kolaylıkla alacaksın.

Şimdiden gel kendini affet, kendinden özür dile, kendini sev, kendine teşekkür et. Ve bunları yaptıktan sonra gelen maddi manevi bolluk bereketine dikkat et. Şükür ve hamdın çok olsun. Kimseyi kınama, eleştirme, yargılama. Hiç kimse senin ne yaşadığını bilmediği gibi sende bilemezsin kimin ne yaşadığını. Hem kendi faydan hem de bütünün faydasına affetmenin verdiği tüm maddi manevi bolluk bereket sağlıkla kolaylıkla sevgiye dönüşüyor.

Zihnin ve yüreğin arasındaki bu sevgi ile yolunu dengelemeye başlarsın.

Gerçekten inanarak yapmalısın, çok çalışmalısın, ertelememelisin, bilerek fark ederek, idrak ederek, kararlı olarak, kabul ederek, hazmederek tüm şefkatinle kendi yolunda kolaylıkla ve sağlıkla farkındalığına devam et.

Sevgili Can, kendini ertelemekten vazgeç, niyet et, cesaretli ol, kendini tanı, soru sor, amaçların için harekete geç, şifalan, affet, özür dile, sev, teşekkür et, dua et, tövbe et, maddi ve maneviyatın için şükür et hamd et, kınama – eleştirme- yargılama- yadırgama, sevgiyle dengede kal, inanarak yap, çalış, bilerek fark et, kararlı ol, kabul et, şefkatli ol.

Teşekkür ederim bana bu yazıyı yazdırdığın için.

Ceyda Yenal Balcıoğlu

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!