Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 80

Niyet ederim ki güzel bir hayat yaşıyor olun 100 yıl sonra.

Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 80

Bugün 14 Nisan 2022 Perşembe günü. Kıbrıs’ta güzel harika bir hava var yaklaşık 20°C. Kıbrıs’ın en güzel mevsimi. Covid 19 Pandemi devam ediyor. Hala çok hızlı insanlara bulaşıyor. Ancak artık herkes normal hayata döndü.  Hasta olanlar 10 gün kadar evde kalıp atlatıyor (genellikle).

Hayatta yeni olan bir kaç aydır METAVERSE kelimesi ve ne olduğu ya da neler olabileceği konusunda meraklarımız. Tabi bazı insanların halen haberi yok bazı insanlar buradan para kazanmaya bile başladı. Sizin zamanınızda herhalde hayatın çoğu orada geçiyor olacak diye düşünüyorum. Hatta 15 yıl sonra bile başlar diye düşünüyorum. Şu anda güzel fikirler var bol bol videolar çekiliyor 360°. Çok şanslısınız. VR gözlüklerinizle (o zaman ne olur acaba neye dönüşür?) bizim zamanımızı izliyor olabileceksiniz. Beni heyecanlandırıyor böyle konular umuyorum keyfini çıkararak yaşayabilirim.

İnsanlar pandemi zamanında kendilerine dönmeye başladı kişisel gelişim daha çok öne çıktı. Ben de onlardan biriyim. Ailecek kişisel gelişime çok önem vermeye eğitimler almaya başladık. Olabildiğince etrafımdaki insanlara da yaymaya çalışıyorum. Niyet ediyorum 100 yıl sonra insanlık çok daha iyi niyetli olsun. Zamanımızda çok fazla kötü niyetli insan var.

Şu anda elektrikli arabalar yavaş yavaş kullanılmaya başlanıyor. 100 yıl sonra acaba sizler ne kullanıyor olacaksınız merak ediyorum. Dünya genelinde online alışveriş çok yaygın. Sadece KKTC'de zor şimdilik.

Mevsimler farklı olmaya başladı. Bu kış oldukça sert geçti. Yaz nasıl olacak bakalım. Sizin zamanınızda mevsimler kalacak mı acaba? Şu anda Netflix te Snowpiercer diye bir dizi var. Her yeri kar kaplamış durumda.

2022'den hayat böyle.

Niyet ederim ki güzel bir hayat yaşıyor olun 100 yıl sonra.

Sevgiler,

Gülden Ünlü

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!