Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 62

Merhaba sevgili torunlarım, bu mektubu size 27.02.2022 tarihinde Türkiye'nin Antalya ilinden yazıyorum.

Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 62

Merhaba sevgili torunlarım, bu mektubu size 27.02.2022 tarihinde Türkiye'nin Antalya ilinden yazıyorum.

Son iki yıldır covid 19 diye bir salgın hastalık var dünyada. Herkesin iletişimi kısıtlandı, her yere maske ile gidiyoruz, birçok işimizi internet üzerinden yapıyoruz. Bu bir süreç. Her şey biz insanlar için. Ne mutlu ki her sıkıntıyı fırsata çevirebilenlere. Bu süreçte aylarca evden çalışmak durumunda kaldık, bir dönem zorunluluk olmadıkça evlerden çıkamadık. Bir yandan da ailelerimizle daha fazla zaman geçirmiş olduk, evde birçok şey ürettik, kendi ekmeğimizi ve birçok yiyeceğimizi kendimiz ürettik. Bu süreçte ben, kendimi geliştireceğim, bana ve bütüne katkısı olacak bir çok kişisel gelişim eğitimini online olarak aldım. Bunlarla güncel sorunlarımızla nasıl başa çıkacağımıza, hastalıkları nasıl şifalandıracağımıza ve başımıza gelen olayları neden yaşadığımıza, hayatımızdaki döngülerden nasıl kurtulacağımıza ilişkin bilgiler öğrendim ki, sizler için de bu bilgileri yazdığım, hayatınızı kolaylaştıracağına inandığım bir defter hazırladım. Umarım hayatınıza uygular ve sizler de faydalanırsınız. Sizden isteğim, bu bilgileri etrafınızdaki insanlarla da paylaşmanızdır.

Pandemi döneminde yine mesleğimle ilgili yüksek lisansımı tamamladım. Kendi adıma bu durumu fırsata çevirdim ve güzelliklerini görmeye çalıştım her zaman. Siz de hayatınızda sıkıntılı bir dönem olduğunda ondaki güzellikleri görün ve o durumu nasıl fırsata çevirebileceğinize odaklanın. Sorunun kendisine odaklanırsanız sadece sorunu büyütmüş olursunuz.
Sevgili torunlarım, sizin içiniz nasılsa dışarıda da onu görürsünüz. İçinizde sevgi varsa, size sevgi verecek insanlar gelir hayatınıza. Ya da şikayet ediyorsanız, hayatınızda daha fazla şikayet edeceğiniz olaylarla karşılaşırsınız. Unutmayın ki, dışarıda hiçbir şey var, her şey sizin içinizde ve herkes sizi size yansıtan birer aynanız. Sizi rahatsız eden bir durum olduğunda içinize dönün ve kendinize sorun: "İçimdeki hangi parçayı karşımdaki insan bana yansıtıyor ve bu durum bana ne anlatmaya çalışıyor?" diye. Bir de hayatı kontrol etmeye çalışmayın. Maalesef ben çok denedim, ancak gördüm ki kontrol zaten ilahi sistemin elinde. Bizler birçok şeyi kontrol edemeyiz. Sadece ettiğimizi zannederiz. İlahi akışa güvenmeniz yeterli. İçinden çıkamayacağınız bir durum olduğunda (aslında her durum için yapmak en güzeli) elinizden geleni yapın ve  "Allah'ım bu işimi sana bırakıyorum en güzel şekilde sonuçlandır." diye dua edin. Göreceksiniz ki her şey en mükemmel şekilde sonuçlanmış. Her zaman inançlı olun. Bu evreni yaratan, her şeyi muhteşem şekilde işleten bir yaradan var ve inanın her zaman sizi gözlemliyor ve koruyor. Her daim dua ile onunla iletişimde olun. Doğru yolu O içinize verecektir. Sizleri seviyorum.

Annanneniz/Babaanneniz

Gonca Sayın

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!