Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 44

Kendinize dönün sevgili torunlarım. Ben 35 yaşımda anladım ki her şey insanın kendinde başlar. Bu dünyada dışarıdan şartlar ne olursa olsun her şey sizin aynanızdır. Siz kendinize dönerseniz dünyanız değişir.

Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 44

Merhaba,

Ben Şahsine Abacı bu ödevimin sosyal medya kanallarında paylaşılmasına izin veriyorum. 

100 yıl sonrasına yazacağım bu mektubun ilerde torunlarıma faydalı ve hayırlı farkındalıklar getirmesini temenni ederim. 

100 yıl sonra dünyanın nasıl bir yer olduğunu tahmin bile edemiyorum. İnsanın hayali bile sınırlı sanki. 

Şu an yaşadığımız dönem çok zor sınavlardan geçiyoruz. Siz nasıl sınavlardan geçeceksiniz bilemiyorum elbette. 

Bu dünyada insanların çok olması gereken şey bence erdemli olması."Ben erdemden başka zenginlik tanımıyorum" der İbn-iSina. Erdem kelimesi içinde çok daha derin anlamlar barındırır. Erdem kelimesi "ermek" fiilinden türer. Bu sebepten ötürü yükseliş kelimesinin sırrını taşır. Ruhsal Bilgeliği temsil eder. "dem" kelimesi ise Farsça nefes,soluk,üfleme Mısır'da ise koruyucu tanımlarıyla özdeşleşmiştir. 

Hayat aldığımız ilk dem ile verdiğimiz son dem arasındaki demlerin toplamıdır.Yalnızca nefes alıp vermek bile kendi erdemimizin her anımızda bizimle olduğunun hatırlatıcısıdır. Kendi yükselişimizi gerçekleştirme seçiminin bizde olduğunun açık göstergesidir. 

Kendinize dönün sevgili torunlarım. Ben 35 yaşımda anladım ki her şey insanın kendinde başlar. Bu dünyada dışarda ne şartlar olursa olsun her şey sizin aynanızdır. Siz kendinize dönerseniz dünyanız değişir. 

Doğayı sevin,ağaçları koruyun,hayvanları sevin. Allah doğayı bilgeliklerle donatmıştır. Siz Sadece görmeyi seçin. 

Ben bir çok şeyi geç farkettim. Dilerim sizin hayatınız bilgeliklerle farkındalıklarla dolu geçsin. Özünüze dönebildiğiniz hayırlı ömrünüz olsun inşallah. 

İsterim ki bu mektup size farkındalık getirsin. 

Allah'ım Size Hayırlı Ömürler versin. Sizi çok sevdiğimi bilmenizi İsterim. Allaha Emanet Olun. Çok sevgilerle.

Şahsine Abacı

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!