Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup -29

Yeni beklentiler ve umutlar yaşıyoruz. Umudum ve duam şudur sizlerden vatanına, milletine hayırlı bir birey olmanız asla doğru yoldan ayrılmamanız. İnancımızın ilim ve bilgiye verdiği değeri aklınızdan hiç çıkarmayın "İlim Çin'de olsa gidip alınız" diyen Peygamber'in ümmeti olduğunuzu daima hatırlayın...

Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup -29

Sevgili torunlarıma

Ben Emine Uysal büyük anneniz, nineniz Emine

Size bu mektubu katıldığım kişisel gelişim eğitimim sayesinde yazıyorum. Şuan 33 yaşındayım evliyim iki çocuğum var. Kendime, aileme ve bütüne nasıl faydam olur diye başladığım bu eğitime iyi ki katılmışım sizlere mektup yazma, konuşma fırsatım oldu.1988 yılında İzmir' de doğdum, büyüdüm. Çocukluğum 90'larda sokak da oynayarak geçti O yıllarda çocuk olmak şimdiki zamana göre çok güzeldi teknolojinin şimdiki gibi içinde değildik. Çok güzel sokak oyunlarımız vardır. Bunlardan bazıları ip atlar, İstop, yakan top, seksek oynar güzel unutulmayan zamanlar geçirdik.

Umarım sizlerinde unutulmaz oyunlarınız ve arkadaşlarınız vardır. Zaman değişse de oyun çocuğun işidir.

Günümüzde ise teknoloji hızla ilerliyor bunun bizlere faydası ve zararları olabiliyor. Teknoloji insanlığın yararı için kullanılmalı, bu gelişmelere açık olmalı, kendimize faydalı olacak şekilde özellikle insan ilişkilerimizde birbirimizden uzaklaşmadan, insanı değerleri kaybetmeden, sevgi saygı ve hoşgörülü olmayı unutmadan yaşamalıyız.

Çocuklarım sizlerde kendinize ve dünyanıza faydalı olun insanlığın iyiliği ve güzelliği için çalışın bu dünya hayatının bizler için geçici olduğunu ebedi hayatın ise ahiret yurdu olduğunun bilincinde olun.

Allah'a inanın, güvenin annem bana her zaman şunu öğütlerdi. Allah'a her daim dua edin, sığının o bize yeter bizi korur, der. Bende her zaman bunu hatırlar dua mı ederim. Sizler her daim Allaha inanan, dua eden, sığınanlardan olun. O bize yeter Allah her şeye Kadirdir.

Benim de hayatımda acı, tatlı anılarım oldu. Yeni beklentiler ve umutlar yaşıyoruz. Umudum ve duam şudur sizlerden vatanına, milletine hayırlı bir birey olmanız asla doğru yoldan ayrılmamanız. İnancımızın ilim ve bilgiye verdiği değeri aklınızdan hiç çıkarmayın "İlim Çin'de olsa gidip alınız" diyen Peygamber'in ümmeti olduğunuzu daima hatırlayın...

Sevgilerimle Emine Uysal

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!