Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup-25

Diğer gündemler gelir geçer, tarihin tozlu sayfalarına karışır. Sen değişmeyecek olana, bizi asıl kurtaracak olana odaklanmalısın. Bununla birlikte kendini ihmal etmeden, bu dünyanın keyfini çıkararak, sevgiyle ve muhabbetle yaşamanı umut ediyorum.

Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup-25

Merhaba ben Hatice,

30 yaşımdan sizlere sesleniyorum. Karlı bir kış mevsiminden ve mevsimlerin dengesinin bozulduğu ahir zamandan... 100 yıl sonra da dengesiz dedikleri mevsimler hala aynı devam edebilecek mi ya da nasıl olacak? Mevsimlerin dengesi bozuldu dediklerine bakmayın Rabbim o dengeyi kuruyor ve biz tekrar bozuyoruz. Birde kışın çok kar yağsa şikayet, yağmur yağsa şikayet, güneşli olsa şikayet…  Hem mevsimler bozulmasın istiyoruz hem de kış mevsiminde kar yağınca çok soğuk diye söyleniyoruz. Kışın soğuk olmayacak da ne zaman soğuk olacak?

2022 yılındayız ve sayısız nimetler içerisinde boğuluyoruz. O kadar çok yiyecek ve giyecek çeşitliliği var ki, biz ne yiyip ne giyeceğimizi, hangi ürünü alacağımızı şaşırıyoruz. Böylece saatlerimizin çoğunu karar vermeye harcıyoruz. Bu çeşitlenme bu hızla devam ederse sizin zamanınızda nasıl olacak? Bunun yegâne ilacı, basit düşün, basit yaşa ve sonunda toprak olacağını unutma.

Birçok insan bu durumun bir problem olduğunun farkında bile değil. Aslında bizi bir sürü ürün arasında seçim yapmak zorunda bırakıp zamanımızı çalıyorlar ve bizi uyutuyorlar. Asıl önemli olana vakit ayırmayalım diye bizi meşgul ediyorlar. Biz bu haldeysek sizin haliniz nasıl olur akıl bile edemiyorum.

Bugünün en önemli gündemi, corona virüs, pandemi, salgın hastalıklar, ekonomik kriz… Bu gündemler devamlı değişir. Bu mektubu okuyan sen, gündemleri göz ardı etmeden değişmeyecek olana odaklanmalısın; Allah’a hakkıyla kul olmak, ahirete temiz bir sicille gitmek… Senin özel gündeminde daima ihlas, takva, kalp tasfiyesi, ölüm, ahiret yurdu olsun. Diğer gündemler gelir geçer, tarihin tozlu sayfalarına karışır. Sen değişmeyecek olana, bizi asıl kurtaracak olana odaklanmalısın. Bununla birlikte kendini ihmal etmeden, bu dünyanın keyfini çıkararak, sevgiyle ve muhabbetle yaşamanı umut ediyorum.

Sevgiyle kalın, hoş bakın zatınıza..

Sevgilerimle Hatice Yazıcı

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!