Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 13

Bedenen var olmasam da ruhen seni seviyorum , hepinizi. Epi topu ruhuma kıyafet olmuş bir toprak parçasının şuan hala nuruma perde olmayışı sizi ya da herhangi birini sevmeme engel değil...

Yüzyıl Sonraki Torunuma Mektup- 13

Merhaba Sevgili Çocuk ;

Bundan 100 yıl sonra nasıl bir hayat bekliyor bizi ,şartları neler , daha mı kolay bir yaşam sürüyorsunuz yoksa farklı şartlar altında mı yaşıyorsunuz bilmiyorum. Niyet ediyorum hayallerinizle özdeş bir hayatınız vardır.

Bir soru sormanı isterdim ve cevap vermek. Şuan kendimi bir çınar ağacı gibi hissediyorum.136 yıllık çınar. Anlatacak neler vardır bende kim bilir? Bu satırları yazmakta olduğum andan itibaren ne kadar daha yaşarım ve yaşamım boyunca neler daha tecrübe ederim,öğrenirim bilmiyorum. İnsanın öğrenmek istediği en değerli sorular kalbiyle cevap aradıklarıdır. Mantıklı sorular sormaya çalışıyorsan başlangıç olarak kendinden kaçıyorsun bilgin olsun. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin yahut nereye gidersen git kaçamayacağın tek şey yine sensin.

Çocukken kaçsam da kurtulamayacağım tek şeyin gölgem olduğunu zannederdim , koşup kurtulamadığımı farkettiğimde ya oyun oynar ya da dokunabilmek için elimi uzatırdım. Ayrı kalamıyorsak arkadaş olalım derdim. Birlikte tırmandığımız incir ağacından düştüğümüzde ağlayan gölgem değil de niye hep ben olurdum onu hiç çözemedim. Benim canım acırken onunki acımaz mıydı ? Benim dizim kanarken o hiç yara almaz mıydı ?  Ben acıktığımda yemek yerken onu doyuran şey ne idi? Yemekten başka neyle doyulur ki ?

Ben yokum sen varsın iyi ama sen kimsin ? İnsan = 5 harfli.=unutan …neyi?  Kendimize neden “Unutan” kelimesini uygun görmüşüz ? Neyi unutuyor yahut neyi gözden kaçırıyoruz ki insan olmuşuz ? 

Geçmişe gelmen artık mümkün olmuş ise işyerime uğra çocuk, bir serum takar iki sohbet ederiz. Merak ettiklerim var. Öğrenmenin yaşı da mekanı da yok bence.

Bedenen var olmasam da ruhen seni seviyorum ,hepinizi. Epi topu ruhuma kıyafet olmuş bir toprak parçasının şuan hala nuruma perde olmayışı sizi ya da herhangi birini sevmeme engel değil.

Yaşıyor ve yanında olsaydım sarılırdım kucak dolusu , Nineyim ben sarılırım tabi  

Sevgilerimle.

 

Derya Akbayrak

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!