Yüz Yıl Sonraki Torunuma Mektup- 87

Merhaba Sevgili torunlarım. Ben büyük nineniz Şehriban. Size doğduğum ve yaşadığım şehir olan İstanbul ‘dan 08.06.2022 den sesleniyorum. Sizler bu yazıyı okurken ben ebedi âlemde buluşacağımız yerde olacağım.

Yüz Yıl Sonraki Torunuma Mektup- 87

Merhaba Sevgili torunlarım. Ben büyük nineniz Şehriban. Size doğduğum ve yaşadığım şehir olan İstanbul ‘dan 08.06.2022 den sesleniyorum. Sizler bu yazıyı okurken ben ebedi âlemde buluşacağımız yerde olacağım.

Kıymetli torunlarım, hayat bana bazı gerçekleri acı tecrübelerle öğretti. Umarım siz bunları kolaylıkla ve sağlıkla, bol farkındalıkla öğrenmiş olursunuz. İçinde bulunduğumuz zaman diliminde dünyada yaşanan kaos, haksızlık, adaletsizlik çok artmıştı. Umarım sizin yaşadığınız dönem daha adildir. Kendime çıktığım yolculuğumdaki farkındalıklarımdan sizlere bahsetmek istiyorum. Öncesinde kendine güven sorunları olan, bir şeyleri başarabileceğine inancı olmayan bir bireydim. Özellikle,  iletişim konusunda ciddi imtihanlar yaşadım. İletişimlerimde dibe vurduğum dönemlerde Rabbim karşıma Youtube de Bülent Gardiyan oğlu hocamızı çıkardı. Nefes 21 Akademi ailesine katıldım ve hayatımda çok güzel değişim ve dönüşüm başladı. Artık iletişimlerimde kendimi daha iyi ifade edebiliyorum. Kırıldığım ve incindiğim sözlerin altını değil üstünü çizebiliyorum. Daha da önemlisi herkesi affetmeyi başardığıma inanıyorum. Geçmişte iletişimde sorun yaşadığım insanlara teşekkür ediyorum. Hayatımda güzelliklere vesile oldular. Sevgili torunlarım, sizler de dünyada belirli imtihanlara tabii tutulacaksınız. Sizin adınıza temenni ve dileklerim yaşayacağınız imtihanlar karşısında almanız gereken dersi kolaylıkla ve sağlıkla almanız.

Siz, siz olun hayat boyu kimseyi tenkit etmeyin, kınamayın ve eleştirmeyin. Resulullah (s.a.v) buyuruyor ki: kınamayınız, kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz. Hz. Ali’nin çok sevdiğim bir sözünü de sizlerle paylaşmak istiyorum. ‘’  Yaşadığınız dininizi güzelce araştırıp öğreniniz. Eğer yaşadığınız dini güzelce araştırıp öğrenmezseniz yaşadığınız her şeyi dininiz zannedersiniz ‘’. İnsanın başına ne gelirse cahillikten ve bilgisizlikten gelir. Sevgili kuzucuklarım yaşadığınız asırda hadiselerin işaret dilini doğru okuyabilmenizi temenni ediyorum. Ayrıca bu eğitimler sayesinde geçmiş atalarıma ve gelecekteki torunlarıma hayır dua ve güzel temennilerde bulunuyorum.

Sevgili torunlarım, kendi seyri sulukumdaki yolculuğumu kolaylık, sağlık ve farkındalıklarla tamamlayarak siz sevgili kuzularıma yarım kalmış sınavlar bırakmamaya niyet ediyorum. Sevgili kuzucuklarım ‘’ söz uçar yazı kalır’’ diye bir cümle vardır. Ben hayatta olmasam bile bu yazdıklarımın size ulaşacağını düşünmek ve hatta bu sözcüklerimle hayatlarınıza dokunmanın hayali beni çok mutlu ediyor. Sizleri sevgiyle kucaklayıp Rabbime emanet ediyorum. Ötelerde buluşmak dileğiyle...

Nineniz Şehriban Çoban

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!