Yüz Yıl Sonraki Torunuma Mektup - 6

Benim torunum olur mu? Bilemiyorum ama bu mektubu bütün torunlara yazmak istedim. Bu mektubu 2021 temmuz ayında yazıyorum. Öncelikle bu dönemlerde yaşadıklarımızdan bahsetmek istiyorum...

Yüz Yıl Sonraki Torunuma Mektup - 6

Benim torunum olur mu? Bilemiyorum ama bu mektubu bütün torunlara yazmak istedim.

Bu mektubu 2021 temmuz ayında yazıyorum. Öncelikle bu dönemlerde yaşadıklarımızdan bahsetmek istiyorum. Evet, bütün dünyayı saran kovid virüsünden bahsediyorum eminim tarihler yazacak bu salgını.

Ben bütün hayatım boyunca böyle bütün dünyayı etkileyen bir kriz görmemiştim. 2019 da ortaya çıktığı için “kovid 19” ismini verdiler. Yaşadıklarımıza kendimiz bile inanmakta çok zorluk çektik. İkinci senesini yaşamamıza rağmen hala inanmakta zorlaniyoruz. İnsanlar dönem dönem evlere kapatıldı. Özellikle kapalı yerlerde maske zorunluluğu getirildi. Sosyal alanlarda bir araya gelmek yasaklandı. Okullar uzaktan eğitime geçti. 

Bu kriz yüzünden depresyona giren o kadar çok kişi oldu ki “kovid 19 depresyonu” ismi verildi.2021 de aşılar yapılmaya başlandı. Bu kriz aynı zamanda bazi insanlar için uyanışa sebep oldu.Bende onlardan biriyim. Kisisel gelişim yolculuğum 17 yıllık aradan sonra tekrar başladı.

Bu süreç içinde iki yıldır pek çok online eğitimler alma şansım oldu. Bu sayede bakış açım değişti ve genişledi. Hatta öyle zamanlar oldu ki. kendi içimi bile gorebilir oldum.

En kıymetli yolculuk meğerse insanın kendi içine bilinçaltındaki derinliklere yapılan yolculukmuş.

Orada unutulan içimizdeki çocuğu bulup gönlünü almakmis. Hayatıma o kadar çok  etki eden şeyler öğrendim ki, çoğu zaman hayretler içinde kaldığım oldu. Fakat bunları geçte olsa öğrendiğim için çok mutlu ve şanslı görüyorum kendimi.

Şans demisken Çocukluğumdan beri her yerde aradığım 4 yaprakli yoncayi buldum, hemde evimizin arka bahçesinde Böylece ne kadar şanslı oldugum mühürlenmiş oldu bana göre. O anda hissettiğim şey +1 di. O anda çağrışım yaptı  aklıma ikizlerim geldi “+1 kromozomlu” ikizlerim. Bana gelen bir işaretti sanki yaradanımdan. Bak ne kadar şanslısın diyordu aradığın +1 zaten sende.

Ben  kişisel gelişim yolculuğuma en çokta  ikizlerim için çıkmıştım. Hatta diyordum ki çocuklarımı dönüşmelerine vesile olursam ve donüşümlerini butun +1 ailelerinede paylasarak katkıda bulunmak istiyordum.

Oysaki ben çocuklarımı değil kendimi dönüştürdüğümde zaten sadece çocuklarım değil dünyam degisecekti biraz geçde olsa bunu anlayabildim çok şükür. Şimdi hala kendimi donusturme ile meşgulüm. Bunu en çokta kitapları okudukça gerçekleştiriyor, pekiştiriyorum

Sizler muhtemelen çok şanslı olacak benim bahsettikleri mi kitaplardan okumuş , aşmış olacaksınız diye düşünüyor ve ümit ediyorum.

Ben nasihatlarda bulunmayacağım. Biliyorum ki en iyi nasihat yaşayarak örnek olmak. Bende yaşadıklarımı paylasmak istedim bu niyetle. Dünyayı kurtaracak şeyin sevgi olduğunu öğrendim ve bunu da paylaşmak istedim.

 

Sevgilerimle

ESMA ÇETİN

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!