Yeniden Başlamak

Şu andan itibaren bildiğim ve bilmediğim her şeye yeniden başlıyorum.

Yeniden Başlamak

Yeniden Başlamak

Şu andan itibaren bildiğim ve bilmediğim her şeye yeniden başlıyorum.

Bildiklerimi uygulamaya, bilmediklerimi öğrenmeye başlıyorum. Her yeni başlangıç yeniden doğmaktır. Doğmak 'o muhteşem an' bir canlının dünyaya gelmesi ne kadarda narindir. Yeni doğan can Rabbimin kıymetlisi bakmaya kıyamazsın tertemiz, bembeyaz önü açık kocaman bir defter önündeki hayat, zaman geçer büyür. Her büyüdüğü gün defterin sayfalarına yazılar yazılır, olumlu olumsuz defterde sayısızca kayıtlar olur. Farkında olmadan bu kayıtlar doğrultusunda yaşam şekillenir, ruh olgunlaşır ve ağırlaşır.

Her sayfayı açtığında ayrı bir şey görür. Kıskançlık, hasetlik, benim olsun başkasının olmasın, bana şunu yaptı bunu yaptı asla unutmam yaptıklarını,diğer sayfada bir başka parıltı, bir başka duygu ve paylaşımlar, al bu senin olsun, bir dönem şöyle davranmıştı olsun o an öyle düşünmüş ben unuttum gitti o benim arkadaşım burada hayat bize öğreteceği her şeyi öğretiyor. Seçim yapmak bizim elimizde istersek defterin birinci sayfasını seçeriz, istersek defterin ikinci sayfasını.Birinci sayfayı seçip sürekli arkaya bakıp olumsuz olayların vücudumuza yaydığı negatif enerjiye kendimizi esir ederiz.İkinci sayfayı seçersek anı yaşayıp yaşadığımız her şeyin derin hazzını ve tadını yaşar, ileriye dönük hedeflerle hayat yolunda keyifle ilerleriz.

İşte tam da bu seçim noktasında hayata yeniden başlanır. Kendi bedeninizin ağırlığıyla yürümek istiyorsanız bu yolda o mucize farkındalığı hayatınıza alıp yola devam etmelisiniz. Olayları, kişileri herşeyi affedelim. Sırtımızdaki taşları yere bırakalım ve yolumuza rahatça devam edelim. Bu enerjiyi başkaları için değil  kendimiz için kullanalım. O beyaz sayfanın üzerindeki tüm olumsuz yazıları silmektir affetmek ve helalleşmek ruhunu hafifletmektir, kendini tamamlamaktır.

''Beni üzen kıran herkesi kendi iyiliğim ve soyumun iyiliği için affediyor hakkımı helal ediyorum.'' (Bülent Gardiyanoğlu-Olumlama Kartları)

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!