Yaşam yolunda ilerleyebilmek...

Yaşam yolunda ilerleyebilmek...

Kendinle ilgili önemli bir adım atacağında ve bu adım seni iyi bir yere götürecekse helede yapacağın çalışma bütünün hayrınaysa önce zihnine vesvese düşer ve dikkatini dağıtmak için bir sürü olayı sana hatırlatır. Geçmişini affetmemişsen, halendaha kafanda takılı kaldığın kişiler ve olaylar varsa zaten ilk dakikadan golu yemişsindir ve gün içerisinde o olaylar binlerce kez zihninde döner dolaşır ve seni yapacağın işten uzak tutar. Enerjini sömürür ve akşam evine gittiğinde yorgun ve hiç bir şey yapmamış olursun.

Vesvese zihnine geldiğinde, geçmişinle ve kendinle barış içerisindeysen, büyük ihtimal hangi olayı sana hatırlatırsa hatırlatsın, seni yolundan çıkarma oranı oldukca düşecektir. Bu seferde bir anda bir sürü telefon çalar ve herkes alakasız bir derdini anlatmaya başlar. Yinede sen kararlı bir şekilde ilerlemeye gayret gösteriyorsan içsel olarak kararlısın ve enerjin dengede demektir.

Bu seferde yakınlarındaki kişiler alakasız sorunlar çıkarır ve iki sonuçtan biri olur.

1- Eksik olsun vazgeçtim yapmıyorum deyip sinirlenirsin. Pes edip bırakırsın.

2- Sakin ve dingin bir şekilde oyunun farkında olduğun için ilerlemene devam edersin. Eğer kafayı takmak yerine ilerlemeyi başardıysan, bu yazdığım yazıyı her gün tekrar oku ve hatırla. Çünkü karanlık taraf senin ışığı genişletmeni istemez. Ve en zayıf noktalarından seni her zaman gafil avlamaya çalışır. Alıngansan işin zor. Her şeye sinir oluyorsan (kesinlikle haklısın hepsi çok saçma ve basit çözülebilir olaylar) işin dahada zor. Birileriyle rekabetin varsa kısa vadede itici güç gibi gözüküp senin tetikler ama uzun vadede seni yorar. Başardığımı herkese göstereceğim deyip hep geleceğe yatırım yapıp anı kaçırıyorsan, enerjinin büyük bir bölümünü buraya harcayacaksın demektir.

Kısacası etrafına verdiğin her duygusal yüksek tepki senden enerji alır ve beslenir. Allah'a olan yolculuğunda seni oyalayabildiği kadar oyalar. Ne zaman ki herkesi olduğu gibi kabullenecen, etrafındaki kimse değişmeyecek ama en azından işini yapabiliyor, yolunu yürüyebiliyor olacaksın.

Web sitesindeki küçük kurbağanın hikayesini tekrar okuma vakti geldi. Cuma'nız mübarek ve farkındalıklı olsun. Allah'ın emanet verdiği zamanı, canı, enerjiyi nerede kullandığınızı birkez daha düşünme vakti... Allah'ım verdiğin tüm emanetleri en doğru şekilde kullanmaya niyet ediyorum... Doğru ile yanlışı , Hak ile batılı ayırt edebilmeye niyet ediyorum... Senin gücün her şeye yeter...

Yorumlarınızı yazabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz...