Yaşam Farkındalık İle Başlar

Farkındalık ile yaşam kalitemiz daha da artar. Kişisel gelişim sürecimiz daha da hızlanır. Tekamül yolumuzda kolaylıkla yol almamızı sağlar.

Yaşam Farkındalık İle Başlar
Yaşam; bizlere Yaradan'ın en güzel ödülüdür.Bizlere verilen bu ödülü nasıl değerlendireceğimizi bilmek ise farkındalık ile mümkündür. İnsan farkındalığını arttırdıkça idraki artar, idraki arttıkça da bilinci genişler.  Yüksek bilincin tesiriyle titreşimleri artar ve frekansı yükselir. Yüksek frekans ile yaşayan hayatta daha başarılı daha huzurlu ve dingin yaşar. Farkındalık arttıkça bize hizmet etmeyen herşeyden arınırız. Gereksiz düşüncelerden, bize hizmet etmeyen inançlardan,  amaçsız ve gayesiz insanlardan... 
Yaşıyor olmak farkında olmak değildir insan farkındalık ile baktığı zaman hayatına hayatta gerçekten varolmanın tadına, farkına ve huzuruna varır. Farkındalıktan mahrum bir ruh ise acı çeker. Yaşam bize daha güzel yaşam sunmak için yaşamın belirli dönemlerinde ağır dersler sunar.  Bizlere bu dersler ağır gelir ve şu soruları sorarız kendimize; Biz neden böyleyiz neden herkes gibi akışta bir hayatımız yok?Neden huzur bana haram? Neden kimse beni anlamıyor? İşte o zaman içsel dünyamıza bir yolculuk yapalım. İç dünyamızdaki yaraları tespit edip şifalanması için  gerekli çabayı gösterelim.
Değişim ve dönüşüme niyet ettiğimizde şifalanmamız kolay olacaktır. Sızlanmayı bırakıp, kurban bilincinden çıkıp yaralarımızdan ışığın girmesine izin verdiğimizde dert gibi gördüğümüz tüm sıkıntıların bizlere birer yol gösterici bir rehber olduğunun farkına varırız.Hayatın hiçbir anı tesadüfen gerçekleşen bir zaman dilimi değildir. Her an ayrı bir kıymette ve yerindedir.İnsan dünyaya tekamül etmek için ve  belirli bir görev için gelmiştir.Tekamül gereği belirli bir sınavlardan geçmesi ve yol alması gerekmektedir bilinçsel olarak. Ruhsal yükseliş ancak acı çekerek ve farkındalık ile mümkündür. 
Özbenliğimize ulaşmak için ego benliğimizin törpülenerek terbiye edilmesi gerekmektedir. Acı varsa dönüşüm vardır. İçsel dizayn dış dünyayı da düzene koyar.Ancak hakkıyla sabredenler bu değişimi inşa ederler. Birşeylerin yoluna girmesi için yolundan çıkması gerekir. Doğru zannederek yaşadığımız yaşam aslında bize hizmet etmeyebilir.İlahi sistem bunu bildiği için yine bize hizmet eder olumsuzluk gibi görünse de. Depresyon bir dönüşüm süreci olup ruhun yükselişine vesiledir. Nasıl ki; tarla sürüldüğünde ürün vermiyorsa bizlerde depresyona girdiğimizde geçici olarak ne kendimize nede başkasına faydalı oluruz. 
Bu süreci farkındalık ile yönetirsek daha yara almadan ve kısa sürede atlatırız. Kişisel gelişim kitapları, videolar bizlere birer ilaç gibi gelir bu sıkıntılı süreçte.Olumsuz duygularımızı, düşüncelerimizi yeni bilgi aktarılması zihnimizden silebiliriz. Çöküşün yeniden yükselişinin habercisidir hiç bir zaman umudunu kaybetme. Farkındalığın arttıkça kurtuluşa erecektir bu süreç.Sadece uyanmak için bazı kabuslar gördün... 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!