Tekamül Yolculuğu

Rabbimiz'e giden yolda tekamülümüzü tamamlayıp ona ulaşmak.

Tekamül Yolculuğu

Nereden geldim nereye gidiyorum ? Hayatı sorguladım bazen biz nereden geldik nereye gidiyoruz. Bu dünyaya neden geldik diye düşünürdüm bazen de karamsar olur yok olup gideceğiz derdim. Oysa ki biz bu dünyaya tekamül için gelmişiz. Hayat yolculuğunu tamamlayıp Rabbimiz'e kavuşacağız. Bu inişli çıkışlı yollarda onu bulacağız. Bazen öyle dalıyoruz ki dünyaya başımıza ya da bir hastalık gibi sorunlar çıkıyor. Kendini Rabbim bu şekilde bizlere hatırlatıyor ben varım diyor oysa bize şah damarımızdan daha yakın bizi öyle değerli yarattı ki kendi ruhundan üfledi halifesi olarak bu dünyaya gönderdi. Bütün herşeyi bizim için hizmetkar etti. Bizlere rehber önder Peygamberler gönderdi. En büyük klavuz Kur'an-ı Kerim'i bize hediye etti. Sonsuz sınırsız şükürler olsun. 

Ben bilinmek ve tanınmak istedim onun için insanı yarattım. Bize kendini tanıtmak istiyor. Hiç bir yere sığmadım mümin kulumun kalbine sığdım diyor Rabbimiz. O kadar değerliyiz ki bize şah damarımızdan yakın şükürler olsun.

Bu hayatımızı en güzel şekilde geçirmeli insanlara faydalı işler yapmalıyız. Bu dünyadan giderken gözümüzün önünden nasıl bir film şeridi geçmesini istiyorsak bu hayatı öyle yaşayalım. Bir arkadaşınız gelip size bütün dertlerini anlatır siz de ona üzülürsünüz ama bilmezsiniz o bunun tekamülünü tamamlamak için gönderildi. Onu bir üst seviyeye çıkaracak Rabbim. Dert ve sıkıntıları bize hediye paketi olarak gönderiyor. Eğer onlar gelmezse dünyaya dalıp onu hatırlamayacağız. Bir hasta yada bir derdi olan kişi nasıl dua eder can-ı gönülden gelir ama normalde olsa bu böyle olmaz. Rabbim tekamülümüzü kolaylıkla ve sağlıkla tamamlayıp huzuruna tertemiz gidebilmeyi nasip etsin inşallah.

Aysun Sönmez

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!