Siz Kimsiniz ?

Ben kimim? Kim gibi davranıyorum? Bunu neden yaşıyorum?

Siz Kimsiniz ?

Bir bebek dünyaya gelir. Büyüklerimizin deyimi ile hergün bir arpa boy büyümeye başlar. Anne, babası ile hayat denilen yolda yürümeye devam eder. 

Hayat yolunda kendine rol modeller seçer.  Bu rol modeller annesi olabilir. Babası olabilir. Onu hayat yolunda büyütmekle sorumlu tutulmuş bir kişi olabilir.

Kendine otorite olarak seçtiğin rol modelin kimse, farkında olmadan ona benzersin. Onun gibi davranır, onun gibi konuşursun.

Hayatında işlerin, ilişkilerin,sağlığın yolunda gidiyorsa, aynı modelle hayata devam edersin.

Ne zaman bir şeyler ters gitmeye başlar. O vakit neden ben bunları yaşıyorum, diye sorgularsın.

Öğrendiğin ya da öğretilen şeylerin büyüklerinde işe yaradığını kendinde işe yarmadığını farkettiğin an, uyanış başlar.

Ben kimim? Kim gibi davranıyorum? Bunu neden yaşıyorum?

2016 yılında Bülent Gardiyanoğlu'nun atölye çalışmasına, Bursa'dan çıkıp, 10 saatlik otobüs yolculuğu ile Denizli'ye gittim. Neden biliyor musunuz?

Kitaplarını okuyor lakin nereden başlayacağımı bilmiyordum. Netleşmeliydim ve neden diye sorduğum sorulara cevap bulmalıydım.

Bülent Bey atölye çalışmasında, anne baba çalışmasını yaptırdı. Herkes kağıtlara bir şeyler yazarken, ben hüngür hüngür altı yaşında bir çocuk gibi ağladım.

Oradaki farkındalıklar bana o kadar sert geldi ki, kabul etmemek için direndim.

Bülent Bey 'in sesi hala kulaklarımda " Bizde çok ağladık vakti zamanında, ağlamak çözüm olmuyor. Topla kendini, yazmaya başla !"

Teşekkür ediyorum burdan kendisine.

Ben o çalışmada kafamda kimi nereye oturtmuşum. Neden büyüklerimde işe yarayan şeyler bende işe yaramıyor buldum. Kendim olmaya başladım.

 Şimdi size soruyorum siz kimsiniz?

  

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!