Seni Seviyorum

Şimdi gözlerimi kapatıyorum, derin bir nefes alıyorum. Hayal kurmaya içimdeki o sevimli sarı saçlı, yeşil gözlü çocukla devam ediyorum ve ellerimi o küçük sevimli kız çocuğuna uzatıyorum. Seni seviyorum çocuk çünkü sevilmeyi hak ediyorsun. 

Seni Seviyorum
Seni Seviyorum

Her ne yana dönsem yüzü gülmeyen, her şeyden şikayet eden, mutsuz, kendisiyle ve çevresiyle kavga halinde insanlar görüyorum hatta bazen mutsuzluğun boyutu sosyal medya sitelerinden taşar hale geliyor. Peki neden mutsuz olmak için bu kadar çaba sarf ederken bir de mutlu olmanın tadına bakmayı denemiyoruz? Neden kendimize mutsuzluğu layık görüyoruz? Bazen insanların mutsuz olmak için birbirleri ile yarıştıklarını bile düşünüyorum. İlkokulda okuduğum o masal kitaplarındaki son sayfada “sonsuza dek mutlu yaşadılar” yaşamaya niyet ediyorum ve büyümeyi reddediyorum.

Tüm olumsuz geçmişi, hatıraları, hayatımda olumsuz etki yaratan aynı zamanda deneyim kazanmam konusunda yoluma rehber olan herkesi affediyorum ve geride bırakıyorum. Kendime mutlu olmak için yeniden şans veriyorum ve biliyorum, ben mutlu olmayı hak ediyorum. Hayattaki tüm güzellikleri, bolluğu ve bereketi hak ediyorum. Mucizeleri yaşamayı hak ediyorum. Karşılaştığım durumları sınav olarak görüp takılmak yerine derede akan su misali taşın üzerinden geçerek yoluma devam etmeye niyet ediyorum. Beni seven, değer veren, gönülleri, niyetleri, fikirleri benimle bir insanlarla karşılaşmaya, kalbimden geçen dilekleri yaşamaya niyet ediyorum.

Şimdi gözlerimi kapatıyorum, derin bir nefes alıyorum. Hayal kurmaya içimdeki o sevimli sarı saçlı, yeşil gözlü çocukla devam ediyorum ve ellerimi o küçük sevimli kız çocuğuna uzatıyorum. Seni seviyorum çocuk çünkü sevilmeyi hak ediyorsun.  Çevrendekilerin söyledikleri olumsuz söylemlere kulak asma çünkü onlar ancak kendi kalplerindeki savaşa yenik düştükleri kadar sana bağırdılar ve hasret kaldıkları duygular kadar hayatından eksik oldular. Seni seviyorum çünkü sevgilerin en güzelini hak ediyorsun. Kalbini kırdılar ki başkalarının kalbini kırdığında hissettiklerini bilesin. Üzülme onlar senin hayatının yalnızca bir kısmında yer alan öğretmenlerin. Seni seviyorum çünkü yalnızca ben hayatında daimim. Ben senim sen ise bensin. Geçmişten bugüne gelirken sevgi dolu yüreğime emanetsin. Üzülme başarılı olmayı hak ediyorsun, yaz çiz aklına ne gelirse. Korkma çünkü sen cesaret ettiğin kadarsın. Varsın isterse balıklar ağaca tırmansın hayal kurmaktan vazgeçme. Gökyüzündeki sarayının kapısına yalnızca görebilenler ulaşsın. Seni seviyorum çünkü çok güzel bir kalbin olduğunu biliyorum. Avuçlarındaki merhamet nice solmuş kalplere can suyu olsun. Seni seviyorum çünkü insanlara kendi gönül pencerenden bakıyorsun, bırak onlar da dünyayı kendi kalplerindeki gibi bilsin. Üzülme çocuk hayatıma anlam katan tek renksin çünkü senin asla büyümeyecek ve asla solmayacak kalbi gül tomurcuklu bir yeşil olduğunu biliyorum. Yolun da niyetin de gözlerindeki ışıltı da daim olsun. Üzülme çocuk değerlisin ve mutlu olmayı hak ediyorsun.  Mutlu ol çünkü seni saf sevgi ile seviyorum, sana kucak dolusu sarılıyorum ve bundan sonra yanında olacağıma söz veriyorum.

Derin bir nefes alıyorum ve gözlerimi açmaktan vazgeçiyorum.Gördüğüm en güzel hayalleri sevgiye hasret nice küçük fidanlara aşılamaya niyet ediyorum.

 

Derya Akbayrak

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!