Senden Öte Sen Yok

Sen insan olduğun için çok değerlisin. Varlığını kabullendirmek için canını üzümene hiç gerek yok. Sana faydalı eleştirileri dinle harekete geç ama değer görmediğin insanların yanında bir dakika bile durma....

Senden Öte Sen Yok

Senden Öte Sen Yok

Sen insan olduğun için çok değerlisin. Varlığını kabullendirmek için canını üzümene hiç gerek yok. Sana faydalı eleştirileri dinle harekete geç ama değer görmediğin insanların yanında bir dakika bile durma! Uzaklaşma imkânın yoksa onların içsel olarak affedip kabule geç, bu konuda ya yeni bir yol aç, ya da yeni bir yol yap; seni yıpratmalarına izin verdiğin sürece kendi kul hakkına girersin.

Sohbet ederken bile kişiliğine zekâna söz söyleyen, hep bir eksik ve gediğini kovalayan insanlar aslında senin üzerinden kendi aşağlık koplekslerini perdelemeye çalışırlar. Kendince bir koruma kalkanı geliştir ve bir de sor bakalım kendine "ben kendimi nerede unuttum" diye insanların sana değer vermediğinden şikayetçi isen belkide bu yeteri kadar kendine değer vermediğinden kaynaklanıyordur. Ne dersin?

Bedenini sevmez hep bir kusur bulursan, yerli yersiz kendini eleştirirsen başkalarının sana bu enerji ile yaklaşmalarına şaşırmaman gerek. Sen önce kendini hatırlayıp, önceliklerini belirleyip hayatında ne istemediğini dile getir ve helâl yoldan yaşayarak kendi mutluluk köyüne istikrar ile yürü. Gelecek senin.

Şunu bil ki sen izin vermedikçe hiç bir kötü söz gelecek güzel günlerini ipotek edemez. Bunu sağlamak senin elinde. Bir yerlerden başlamak istiyorsan, bence önce şu sorunun cevabını vermekle başla "Ben kendimi nerede unuttum?".

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!