Sahip Olduğun Hiçbir Şey Sen Değilsin

Şimdi sahip olduğun her şeyi bir anlığına da olsa bırak.. Elini, gözünü, ayaklarını, bedenini, işini, mesleğini, üniversiteni, sahip olduğun çocuklarını, çok sevdiğin çantanı, ayakkabını, kravatını, takımını, hayallerini, heveslerini, isteklerini, yatırımlarını sahip olduğun ya da sahip olduğunu düşündüğün ama onun sana sahip olduğu her şeyi bırak.. Seni gölgeleyen tüm maskeleri çıkar? Ne kaldı geriye? Kendinde ne hissediyorsun? Yokluk mu? Hiç’lik mi? Sonsuz bir sonsuzluk mu? Boşluk mu? Koca bir evren mi? Özgürlük mü?

Sahip Olduğun Hiçbir Şey Sen Değilsin

Sahip Olduğun Hiçbir Şey Sen Değilsin..

Güzel insan.. Kendini biraz tanıtır mısın? Sen Kimsin? Benzeri sorulara verdiğin cevapları hiç düşündün mü? Kendini ne ile tanımlıyorsun? Ben….., şu üniversite mezunuyum. Öğretmenim, memurum, akedemisyenim, avukatım, ticaretçiyim, esnafım vb. devam edegelen ifadeler. Evli isen çocuk sayın,onların ne yaptığı, araban, evin veya ileride yapmak istediklerin.. Sahip olduğun bir kalem, ev ya da araba nasıl sen olabilirsin? Gerçekten sen bunlar mısın? Seni sen yapan sahip oldukların ya da sahip olmayı hayal ettiklerin mi? Seni tamamlayan ve tanımlayan şeyler bunlar mı? Bunlardan birini kaybettiğinde senden bir şeyler mi gitmiş oluyor? Eksiliyor musun? Ya da bunlara ilaveten bir şeyler elde ettiğinde tanımın mı genişliyor? Bunlar gerçek seni örten, saklayan şeyler olmasın? Acaba sen bunların çok ötesinde olan mısın?  Ya da bunlar öz sana perde olan maskeler olmasın. ? Bunlar insanı örten şeyler midir acaba? Acaba bunlardan sıyrıldığın zaman, kalacak olan mı sensin? Belki de tanımımızı değiştirme zamanı geldi ne dersin, güzel insan..?

          Şimdi, sahip olduğun her şeyi bir anlığına da olsa bırak.. Elini, gözünü, ayaklarını, bedenini, işini, mesleğini, üniversiteni, sahip olduğun çocuklarını, çok sevdiğin çantanı, ayakkabını, kravatını, takımını, hayallerini, heveslerini, isteklerini, yatırımlarını sahip olduğun ya da sahip olduğunu düşündüğün ama onun sana sahip olduğu her şeyi bırak.. Seni gölgeleyen tüm maskeleri çıkar? Ne kaldı geriye? Kendinde ne hissediyorsun? Yokluk mu? Hiç’lik mi? Sonsuz bir sonsuzluk mu? Boşluk mu? Koca bir evren mi? Özgürlük mü?

Bıraktığın şeyler gerçekten sen miydin? Yoksa onları bırakınca mı sen oldun? Kendin hakkında ne düşünüyorsun güzel insan..? Yaz bir kenara .. vesselam

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!