Nefes Alıyorsak, ÜMİT VAR!

Nefes alıyorsak hala ümit var demektir... Zamanımız dolmamış, Rabbim hala bize fırsat veriyor demektir. Rabbiniz size bu fırsatı hala tanıyorken, siz neden kendinizi ve ömrünüzü hala boş yere harcıyorsunuz?

Nefes Alıyorsak, ÜMİT VAR!

Nefes alıyorsak hala ümit var demektir...
Zamanımız dolmamış, Rabbim hala bize fırsat veriyor demektir. Rabbiniz size bu fırsatı hala tanıyorken, siz neden kendinizi ve ömrünüzü hala boş yere harcıyorsunuz?
Şuan ne durumda olduğunuz hiç farketmez.
Pişmanlığın çare olmadığı tek yer ölüm vaktidir canlar...
Vaktinizin gelmediği her an, her durumdan çıkabilmek için ümit vardır... Yeter ki siz vazgeçmeyin...
Hayatınız en dipte mi? Ya da sizce dünyanın en kötü insanı mısınız? Hiçbir şeyi hak etmediğinizi mi düşünüyorsunuz? Sizin için hiçbir kurtuluş yolu olmadığını mı düşünüyorsunuz?
Bu hayatta Allah nasip ettiği ve var olduğunuz sürece; ne kadar dipte olursanız olun, ne kadar çamura batmış olursanız olun, ne kadar çaresiz hissediyor olursanız olun ÜMİT VAR demektir. Rabbiniz sizden ümit kesmemiş fırsat vermeye devam ediyor, sizin de kendinizden ya da hayattan ümit kesmeye hakkınız yok demektir. Herkes hayata yeni baştan başlamayı ve ikinci bir şansı hak eder. Yeter ki cesaret gösterip adım atın ve pes etmeyin.
İlk yapmanız gereken şey silkelenip kendinize gelmek ve bu fırsatı görmektir. Ardından önce şükredip sonra tövbe edip sonra da artık yolu değiştirmek gereklidir. İyiliğe ve hayra yönelmeli ve cesaretli olmalısınız. Her durumda mutlak bir çıkış yolu ve seçeneğiniz vardır. Siz yok olduğunu düşünseniz dahi vardır. Sadece bu çıkış yolları ve seçimler, isteği ve cesareti olanlara ve farklı bakış açılarından bakabilenlere görünürler. Mutluluk yalnızca onu elde etmek için cesareti olanları ve bu konuda çabalayanları bulur. Durumdan sıyrılmak için değil, gerçekten çözüm bulabilmek için sorular sorun. Cevapları hoşunuza gitmeyecek dahi olsa duymayı ve görmeyi kabul ettiğinizde o cevaplar mutlak size ulaşır. Vesveseyi değil, Rabbinizi ve kendi iç sesinizi duymaya niyet edin. Duyabileceğinize de tüm kalbinizle inanın. Yaratandan gelen tüm mesajları görebilmeye niyet edin. Görebileceğinize de inanın. Derin bir nefes alıp yavaşça verin ve nefesinize odaklanın. Yapabilirsiniz. Allah size bu gücü vermiş. Vesvesenin esiri olmayın. Basit olan vesvese ve onun getirdiği kötülüklerdir. Siz basit değilsiniz! Değerli ve kıymetlisiniz!

Haydi şimdi "Bismillah" diyip yepyeni bir güne, yepyeni bir sen olarak uyanma vaktidir.
Sağlıkla, kolaylıkla, her yeni gün ve nefes hepimize şifa olsun.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!