Neden Nefes21 Akademi? /7

Bu yol özüne dönme yolculuğudur; bu yol sonunda önündeki dikenleri, ayrık otlarını ayıkladığın düzlüğe çıktığın muhteşem bir dönüşüm yolculuğudur. Değer mi, evet hem de en çok senin için, yaşantılarımdan deneyimlediğim bu yolun senide düzlüğe çıkaracağıdır. Tabii ki sende istersen ihtiyacın olan sadece küçük bir cesaret!

Neden Nefes21 Akademi? /7

Benim nefes 21 yolculuğum hayalini kurarak başladığım iş yerimin kapanması sonucu yeni bir yol arayışı içindeyken başlıyordu.

Bülent hocamın kitaplarını okumakla başladığım serüvenim beni yeni bir yol arayışına yönlendirdi. Bu yolculuk beni her biri birbirinden değerli hocalarım ve çok kıymetli yol arkadaşlarımla yolumu kesiştirdi.

İlk müracaatımda bu eğitimin 12 kişiden oluşacağı söylenmişti, ama ben ilk başlangıçtan itibaren içimdeki o hissi kaybetmemiş kendimi o ekibin içinde düşünmeye başlamıştım. Bir şeyi yürekten istediğin zaman o her neyse oluyor yeter ki niyetin iyi olsun sana açılmayan kapılar açılıyor.

İnancım sonunda gerçekleşmiş, dileğim kabul olmuş o değerli kişilerin arasında kendimi bulmuştum. Onca değerli insan bir araya toplanmış bizlere bir şeyler vermek istiyorlardı. Çok heyecanlılardı, onlardaki o heyecanın bendede oluşmaya başladığını fark ettim. Frekanslarımız birbirimizi tutmuş benimde dualarım kabul olmuştu.

Ben o günlere kadar kendimi sevdiğimi sanıyordum ama nefes 21 ile tanışınca durumun öyle olmadığını, hayatta birilerini mutlu etmek için hep başkalarını sevmeye çalıştığımı fark ettim. Onlardan aldığım negatif frekanslarla onların hayatlarını yaşamışım, kendime ait olan enerjimi bir yerlerde unutmuş hep başkalarının enerjilerinin etrafında bir sarmal gibi dolanıp durmuşum kısacası içimdeki o küçücük benden yardım bekleyen o çocuğu bir yerlerde unutmuş onu hep aramış ama bir türlü bulamamıştım. Bu eğitimlerle gözüm açılmış içimdeki o cevheri çıkarmaya karar vermiştim kararım kesindi artık kendimi tanımak, ben olmak istiyordum.

İçimdeki çocuğu tanımaya başlamamla birlikte yeniden özgürleşmeye de başladım. Eğitime başlamakla ilk adım atma cesaretimi de gösterebilmiştim. İlk adımım ilk başlangıcımdı, sanki yeniden doğuyor yaşama yeniden başlıyordum içim kıpır kıpırdı bu da benim her geçen gün değerimi artırıyor her gün yeni bir açılımı fark ediyordum. Bu açılımlar kendime olan güvenimi artırmaya başladı açılımlarım kapalı olan çakralarımı açmakla gerçekleşiyordu. Her bir çakram açıldığında farkındalıklarımda artmaya başlıyordu.

Kişilik yapım oturmaya  kendimi daha iyi tanımaya başlamıştım Bülent hocam kalp çakrasından bahsediyordu onun açık olması gerekiyor diyor sevginin onun açılımıyla ortaya çıkacağından bahsediyordu bunca yıl kilitli olan kapının anahtarı bendeydi ama o kadar çok kırgınlıklarım, kızgınlıklarım vardı ki bu anahtarı bir türlü açma cesareti gösterememiştim. Yıllarca kendimi affedememiştim. Kendimi affetmedikçe öncelikle kendimi sevmem gereken ben hep onu birilerinden almayı umut ettikçe kendimi de ne yazık ki sevememişim.  Oradaki hocalarımız ısrarla kendimizi sevemezsek başkalarını da sevemeyeceğimizden bahsediyorlardı. O zaman çok da anlayamasam da gerçekten öyleymiş… Aldığım bilgilerle kendime öncelik sırasını verdiğimde kendimi sevmeye başladım. Kendimi sevdikçe bendeki frekans  etrafımdakilere de yayılmaya başlıyordu frekansım  yayıldıkça etrafımdakilerin bana karşı değiştiğini görmeye, hissetmeye başladım.

Sonrasında her kapı bir bir açılmaya başlamıştı. Ben artık hayretler içindeydim, mucizeler birbiri arkasına geliyordu başarmaya başlamıştım yaptıkça yapabilme isteğim artıyordu.

Sonunda bu 6 aylık yolculuğum beni aklıma bile getiremeyeceğim ama hep isteyip de ulaşılmaz sandığım koçluk yoluna götürmüştü. Artık önüme yeni bir yol daha açılmaya başladı. Bir işi kaybettim diye o zaman boşa üzülmüşüm ama bir kapı kapanıp bir kapı açılıyor yeter ki güvenelim ve sabretmeyi bilelim.   

Nefes 21 farkındalığın ilk basamağıdır. Bu yol meşakkatli bir o kadar da eğlenceli bir yoldur. Her karar kişinin kendisinde başlar kendisinde biter. Bu yol özüne dönme yolculuğudur; bu yol sonunda önündeki dikenleri, ayrık otlarını ayıkladığın düzlüğe çıktığın muhteşem bir dönüşüm yolculuğudur. Değer mi, evet hem de en çok senin için, yaşantılarımdan deneyimlediğim bu yolun senide düzlüğe çıkaracağıdır. Tabii ki sende istersen ihtiyacın olan sadece küçük bir cesaret!

Arızalarıyla ilk adımını atıp bu yola çıkmış bir yolcu olarak dilim döndüğünce bir şeyler anlatmaya çalıştım. Bir katkım olduysa ne mutlu bana anlatmakla ancak bu kadar oluyor yaşamak orda olmak gerek…

Değerli hocalarıma, bana bu yolda destek olan yol arkadaşlarıma; gittikleri bu güzel yolda başarılar dilerim önleri daima açık olsun

Hepinize sevgiler.

YAZAR: MEMNUNE NAZLIOĞLU

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!