Mucizelere İnanır Mısınız?

Evet hayatımızın her anı mucizelerle dolu. Nefes almak, duymak, dokunmak, görmek, tatmak. Sıradan sandığımız ve görmediğimiz pek çok mucize var esasen hayatımızda

Mucizelere İnanır Mısınız?

Gerçek hayattan bir kesit paylaşmak istiyorum sizinle bugün.

Çalar saatinin zilinin sesi ile gözlerini açtı, sıradan bir güne uyandığını düşündü ve şükrederek yatağından kalktı.Sabah yürüyüşünü yaptıktan sonra, çok uzun süredir görmediği arkadaşları ile buluşacağı için heyecanla ve hızla hazırlandı ve evinden çıktı. Aracına bindi, site güvenliğindeki kişiye herzamanki gibi selam vererek evinin  otoparkından ayrıldı.

Gideceği yere yaklaşırken tamda o anda Viraja çok hızlı girdiğini aracın savruluşu ile farketti. Karşı bariyerlere çarpacağını düşündü. Artık çok geç dediği anda tek düşüncesi önünde gördüğü bisikletinden inmiş genç çocuğa çarpmamaktı. Direksiyonu sola çevirmesi ile aracın normal yola döndüğünü gördüğünde kendi kendine mırıldanarak “ teşekkür ederim Allah’ım kazasız bir şekilde atlattım” diye düşündü. Yol boyunca şükrederek arkadaşlarının yanına ulaştı. Aracından inip bagajı açtı, piknik çantasını da alarak oturacakları yere doğru ilerledi. Bu arada diğer arkadaşları da yavaş yavaş gelmeye başlamıştı.Bir anda nasıl olduğunu anlayamadan çaydanlığın ayağına devrilmesiyle irkildi. Sakinliğini koruyarak ayağının üzerine dökülen çayı soğuk su ile yıkayıp buz koydu. Tıbbi müdahale için gittikleri yerde aroma terapi ürünü lavanta yağından sürüldü. Ne ağrı ne acı nede bir kabarma olmuştu. Tekrar arkadaşların yanına döndü. Yol boyunca bir gün önce verdiği sadakayı düşündü. Çantasından çıkarttığı bir miktar parayı tekrar sadaka olarak verdiğinde daha da rahatlamıştı. Tam her şey yolunda diye düşünürken çay içtiği bardağın iki yerinden çatladığını gördü.Yaşayarak görmüştü ki sadaka başımıza gelecek belalara, olaylara karşı bizi koruyordu. Peygamber Efendimizin sözleri aklına geldi. “Az sadaka çok belayı def eder ve sadaka ömrü uzatır.”  Yaşadığı günü düşündü, mucizelere şahitlik etmişti aslında. Koruyan, kollayan yegâne güç “O” diye düşündü. Nefes aldığımız her anın ne büyük bir hediye olduğunu, büyük bir mucize olduğunu bir kere daha fark etti ve hissetti.

Evet hayatımızın her anı mucizelerle dolu. Nefes almak, duymak, dokunmak, görmek, tatmak. Sıradan sandığımız ve görmediğimiz pek çok mucize var esasen hayatımızda. Hafızanızı yokladığınızda sizin de mucize olarak değerlendirebileceğiniz bir olay, bazen bir insan çıkacaktır karşınıza.

Mühim olan onları farkedebilme ve bu farkındalıkla bilinçli bir şekilde teşekküredebilmek Yaradan’a.

Siz ne dersiniz sizlerindi hayatında bunlara benzer mucizeler yaşadığınız anlarınız oldumu?                                                                        

Kadriye Borak

                         

 

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!