Kolay Gelsin

Kolay mı  yoksa zor olanı mı tercih edersiniz diye sorsam, ne cevap verirsiniz? Belki de çoğunuz için zoru başarmak daha kıymetlidir zoru başarmak isterim diye cevap verirsiniz, haklısınız ben de olsam zoru başarmak isterim diye cevap verirdim.

Kolay Gelsin

Kolay mı  yoksa zor olanı mı tercih edersiniz diye sorsam, ne cevap verirsiniz? Belki de çoğunuz için zoru başarmak daha kıymetlidir zoru başarmak isterim diye cevap verirsiniz,haklısınız ben de olsam zoru başarmak isterim diye cevap verirdim.


Ama şöyle bir kafamı kaldırıp etrafıma bakındım. Güneş, Ay, yıldızlar, çiçekler, ağaçlar, bütün bunların işleyişi hep zorla mı oluyor mesela sabah güneş doğarken çok zahmetli mi doğuyor?  ay ve yıldızlar çıkarken onlar da zorlanıyor mu ya da bir gül tomurcuklanıp açarken, ağaç çiçek açıp meyvesini verirken çok mu zorlanıyor yoksa kolay mı oluyor bütün bunlar? hepsi kolaylıkla onlara verilen vazifeyi yerine getiriyorlar.
 
O zaman kendimizi düşünelim, bizim de bir işleyişimiz, yaşantımız var.  Zor mu olmalı? Tıpkı kainatın işleyişi gibi kolay olamaz mı? 


Mesela yedi gün boyunca düşünelim niyetlenip  dua edelim Ya Rabbi! "Hayatın tümü bana kolaylıkla gelsin"  bakalım hayatımızda neler oluyor gözlemleyelim ve aradaki farkı fark edelim sonra da  bütün bu gözlemlerimizi yazalım ve şahit olalım bir bir o gelen kolaylıklara.Kolayı tercih etmenin kolaylıkla oluşabilmesi ümidi ve duası ile  hayatımızın tümü hep kolay olsun bizler de bu kolayı fark edenlerden olalım. 

Gülhan AYDIN

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!