Kırmızı Bir Gül Düşünme

Zihnine hemen kırmızı bir gül fotoğrafı geldi değil mi ve hatta gülün kokusunu da içine çektin, bir anıyı hatırladın gülümsedin yada üzüldün.

Kırmızı Bir Gül Düşünme

 Şimdi, sarı büyük sulu bir limon düşün, limonu ortadan kes ve suyunu sık, tükürük bezlerin çalışıp, ağzın sulandı. Zihin fotoğraflarla çalışıyor.
Geçmişte olanı düşündüğünde yaşadıklarının fotoğrafı zihnine geliyor. Gelecekle ilgili hayal ettiğinde, zihnine hayalinin fotoğrafı geliyor. Sır; zihin gerçek ile hayali ayırt edemiyor !

Otuz sene önce olmuş bir olayda o gün öfkelendin, kırıldın, üzüldün, söylemek istediğini söyleyemedin içine attın. Bana bunu nasıl yaparlar, canım yandı, hakkımı yediler dedin.
Otuz sene hergün bu olayı düşündüğünde yaşadıklarının fotoğrafı zihnine geliyor ve zihnin bu olayı yeniden yaşadığını sandığı için üzülüyorsun, kırılıyorsun, öfkeleniyorsun, acı çekiyorsun. Kendine bunu otuz yıl boyunca tekrar tekrar yaşatıyorsun.
Olmayan limonla ağzın sulandığı  gibi, olmayan gülün kokusunu içine çektiğin gibi, olmayan olayı her düşündüğünde aynı duyguları yaşıyorsun.

Düşüncelerin duyguya, duyguların davranışlara, davranışların alışkanlıklara, alışkanlıkların kaderine ( yaşadıklarına, hastalıklara, olumsuzlukların sana gelişine ...) dönüşüyor.


Şimdi
Ne olsun istersin?

…………


Neyi fark ettin?

………..


Bu farkındalıkla bundan sonra neyi farklı yaparsın?

…………


Ne zaman?

………….

ŞİMDİ !!!


Güzel kırmızı bir gül düşün, kokla
Derin bir nefes al ve gülümse
Her şey yolunda ❤

Yasemin Aktağ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!