Kendimle Ne Kadar Bağlantıdayım?

İçsel iletişim tüm iletişimlerin kaynağıdır.

Kendimle Ne Kadar Bağlantıdayım?
İletişimin en temeli kişinin kendisi ile olan bağlantıdan geçer.  Öncelikle sağlam bir iletişim için sağlıklı bir ruh hali gerekir. 
İçsel bir diyalog kurarak ancak duygularımızı,düşüncelerimizi etkin bir biçimde sunarız. İçsel ahenk artıkça dıştaki iletişim notaları daha uyumlu bir eser oluşturur. 
Kendisi ile diyalog kurmak için bireyin  öncelikle ben kimim, nereden geliyorum, nereye gidiyorum sorularının cevabını bulması gerekir insanın!  
Kendinin farkında olan konuştuklarının ve eylemlerinin farkında olur. Gelişigüzel yaşamak değil farkındalıkla yaşamanın hazzını hisseder içsel bağlantısı kuvvetli olan kişi. 
Ruhani olarak sağlıklı ve kendisi ile iletişimi kuvvetli birey çevresinde huzur haleleri oluşturur.  Çünkü tam anlamıyla kendisi ile olan sorunlarından kurtulmuştur. 
İçsel barışıklık dıştaki dostlukların temelidir. İçteki kavga dıştaki düşmanlığı besler. 
Konuşmak iletişim gibi görünsede aslında bazen laf kalabalığı olabilir. Kişi kendinden ne kadar uzaksa sözleri o kadar boş olur.  Kalbe ulaşması da mümkün değildir. İletisim yerinde ve sağlıklı bir ruh hali ile dile dökülen kelimelerdir. Çünkü söz muhatabına ancak o zaman ulaşır. 
Birey olarak bizler toplumda bir yerimiz, statütümüz ve bir sorumluluğumuz var. Öncelikle bu sorumluluklarımızın başında kendimiz ile olan iletişimimiz ne boyutta bunu sorgulamamız gerekir. Çünkü içsel bir bağlantı olmadan sarfedilen sözler havanda su dövmek gibidir ne karşı taraf bundan haz alır ne de bizler sözün bereketini hissederiz. 
Ruhsal olarak sağlıklı ve içsel olarak kendisi ile bağlantılı olmak kişinin farkındalık olmasını sağlar. İyi bir gözlemci iyi bir konuşmacı, kaliteli dinleyicide ancak farkındalık sahibi bireylere ait bir haldir. 
Birey sözünü özünden söylediği zaman ancak öze ulaştırır.  İçsel dinginliği yakalayan ruh ancak konuştuğunda haz verir gönüllere. Kendisi ile bağlantıya giren ruh ilahi kanallara bağlanır sözlerinin bir çoğunu oradan söyler. 
Kişinin kendisi ile bağlatısı özü ile olan bağlantısından beslenir. Öz ile bağlantıya girmek ise seni senden uzaklaştıran ne varsa terk etmek ile mümkündür.  Manevi bir huzur kaynağı olan içsel bağlantı dıştaki tüm sorunlarından çözülüp diğer insanlar ile daha iyi bir iletişim kurmayı sağlar.  
Çünkü bu bağlantı sıradan bir bağlantıdan ibaret değildir. 
Etkin bir konuşmacı olmak için kendimiz ile iyi dost olmalıyız.  Çünkü kendisi ile uzlaşı sağlayamayan kimse ile iletişim kuramaz. İnsan sözünü ne kadar ulaştırabilirse  gönüllere o kadarda yeri olur toplumda. İnsan konuştuğu kadardır .  Sözlerimiz bizim içimizin aynasıdır.  Kendimle ne kadar bağlantıdaysam o kadar da dıştaki İletişimimim kuvvetli olur. 
Eylemlerimizin güzelliği ve gücü bizim kendimiz ile olan iletişimimizden besler kendini.  Öncelikle kendimize ulaşıp daha sonra başkalarına ulaşabiliriz. İletişimin ilk gereği kendinle iletişim kurmaktır.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!