Kendi Kaderini Tayin Et

Olumsuz cümlelerimiz, zan (Vesvese) önyargıdır. Bir şeyin olmasını istediğimizde istediğiniz şey niyetimize yapılan önyargıdır.

Kendi Kaderini Tayin Et

Olumsuz cümlelerimiz, zan (Vesvese) önyargıdır. Bir şeyin olmasını istediğimizde istediğiniz şey niyetimize yapılan önyargıdır.

Önyargı, niyetimize ket vurmaktır. Yani şu demektir: Olma! bozul !iptal! diemektir. Fakat bunun farkında  değiliz.  Ayet: Onların çoğu, sadece zanın ardından giderler.Fakat  zan ise haktan hiçbir şeyi  ifade etmez. Allah, onların yaptıklarını bilir.(Yunus suresi).
Olumsuz düşüncenin şiddeti  duayı (olumlu düşünmek) anında iptal eder.
Bu durum bolluk, bereketi götürür. Bütün bunlar mutsuz hal alır.

Çok tekrarladığın şeyi ,olmuş bil. Çünkü Allah onu senin  kalbine attı.Sen ona şükrettin, çok istedin diye oldu.
Zikir (tekrarlama),sadece esmalar ya da arapça okuduğumuz dualar sureler değil.

Zikir;​ arzuladığın şeyleri kelimelerle tekrarlamak olumlamadır.
Bütün Kainat tek vücut.Olumlu olumsuz kullandığımız kelimeler duadır.
Dua, belli vakitte bir köşeye çekilip yakarmak değil bilakis her halimiz duadır ve her an zikirdeyiz.

Zaman zaman şüpheye, ümitsizliğe düşeriz. İllahi plan kusursuz işler. Niyetimiz bir anda gerçekleşir veya  zaman zaman yaptığımız niyet geç gerçekleşir. Yapılan dualar geri çevirmez. Ağzından çıkan her söz gerisi döner dolaşır seni bulur.

Sözler duanın ta kendisi .vesvese kulağına fısıldar “hani olmadı,çok saçma, kimse seni işitmiyor”sen iç sesinle bunları tekrarlıyorsun. Duanı sen kendin geri çeviriyorsun, reddediyorsun. Küçük bir ümitsizlik seni sardığında olmadı diye üzülürsün.

Ayet: “Tasalanma/üzülme! Allah bizimle.” (Tövbe suresi 40) Der. Yaradan söz verdi ama iç sesin yaradanın sözlerinden daha  baskın geliyor bütün bunlar korkudur . Olmazsa ne yaparım korkusu, öncelikle korkundan arın. İsteklerinin önündeki bariyerleri sen oluşturuyorsun. Yık o bariyerleri inan ve akışta kal. Bir şeyi istemişsen zaten o senindir. O isteğini  büyük güç, yüreğine tohumunu attı  olması için. O istediğin şey var ya, o senindir zaten  bunu böyle bil.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!