Kader Seni Deniyor mu?

Kader Seni Deniyor mu ? Bildiklerin ve aktardıklarınla emhal olmak böyle bir şey olsa gerek; bazen öyle dener öyle zorlar ki kader ne oluyor, ben kimim burası neresi? diyerek haykırmak gelebilir içimizden

Kader Seni Deniyor mu?

Kader Seni Deniyor mu ?

Bildiklerin ve aktardıklarınla emhal olmak böyle bir şey olsa gerek; bazen öyle dener öyle zorlar ki kader ne oluyor, ben kimim burası neresi? diyerek haykırmak gelebilir içimizden.

Bir yanınız avazınızın çıktığı kadar bağırmak isterken, diğer yanınız "sus otur bunlar kaderin sana cilvesi deneniyorsun" der. Yapılacak şey ufuktan katlanıp büyüyerek gelen dalganın üzerine çıkıp sörf yapmak ve anın tadını çıkarmak ve olaylara geniş pencereden bakabilmek belkide.

Tabii bu da öyle kolay değil, güçlü bir idrak istiyor. Dalganın bizi içine alıp yoğurmasına izin verirsek gelecek diğer dalgalara karşı dayanıklı olamayız. Öldürmeyen dalga güçlendirir. Biz isyan ettikçe dalga daha güçlü çarpacaktır ruhumuza va bedeninize.

Olan her zaman hayırlıdır diyor, yapan da yaptıranda Allahtır diyoruz peki nedir bu isyan? Ah bu nefis yok mu? Ah bu nefis ne kadar tatlı gelir isyan etmek, öfke denizinde yüzmek; peki sonuç ne? Sonuç şu oluyor ders alınmadığı için tekrar ve tekrar aynı dersten bütünlemeye kalıp büyük sorunlarla boğuşmak zorunda bulabiliyor insan kendisini.

Kabule geçtiğimiz görünenin ardını gördüğümüzde ise o zaman değişim ve gelişim başlıyor. Bununla beraber sınavını vermiş dersini almış bir talebenin rahatlığı ve huzuru içerisinde teslimiyeti kabullenmiş Rabbine kalpten güvenmiş bir şekilde bakabiliyoruz hayata.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!