İş'te Kadın...

İş'te Kadın...

İş’te Kadın

El emeği, sanat, gıda, tekstil, e- ticaret vb sektörlerde Kadın girişimcilerimiz artmaktadır. Özellikle üretme isteği, maddi bağımsız olmak , uygun iş imkanı bulamamak yönetilmek yerine yönetmek ve  kendi içsel devinimlerimizi gerçekleştirmek  girişimci olmak isteme nedenlerimizden birkaçı...

Tabiki kadın isterse her işte başarılı olabilecektir. Sermaye sıkıntısı yaşanması iş fikirleri üzerinde değişiklikler gösterebiliyor fakat mikro başlayıp sonrasında  büyümek mümkün.

Evinden iş yapan veya home ofis şeklinde el emeği ile iş yapan dar gelirli kadınlarımız mikro destekten faydalanabilirler.

Mikro destek nedir?

Dar gelirli kadınlarımız için 100 TL‘ den 3000 TL ye kadar destek alabilirsiniz. Geri ödemesi ise 12 ayda faizsiz olarak gerçekleştirilir

Aynı mahallede ikamet eden ve iş fikirlerini gerçekleştirmek isteyen  5 kadının bir araya gelerek 3 günlük yüz yüze gerçekleştirilen bir eğitim sonrasın da desteği alabiliyorlar.

Eve görüşme içi gelen gözetimciler hem fikirleri dinleyip hem de kadınlarımızın dar gelirli olup olmadığına karar veriyorlar .  Kadınlarımız elde ettikleri kazanç ile işlerini büyütüyorlar.

Mikro kredi alırken herhangi bir belge veya kayıt gerekmiyor. Türkiye Grameen Mikro Finans Programı olarak başvuru yapabilirsiniz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!