Girişimciler için 365.000 TL ‘ye kadar devlet desteği...

Kendi işini kurmak isteyen Girişimciler için 365.000 TL ‘ye kadar devlet desteği...

Girişimciler için 365.000 TL ‘ye kadar devlet desteği...

Kendi işini kurmak isteyen Girişimciler için 365.000 TL ‘ye kadar devlet desteği...

Girişimcilerin devlet desteğinden faydalanması için sıfır bir iş fikri yaratmaları gerekmiyor . Bilinen bir iş fikri olabilir ilk olarak girişimcinin en az 3 yıldır vergi levhasının olmaması gerekiyor sonrasında yapmak istediği iş konusu ile ilgili tam bir bilgi Sahibi olması önem kazanacaktır. Gerçekten bu işi yapma konusunda istikrarlı mı devletin desteği olmadan da bu işi yapabilecek durumda mıdır?

Tabiki kendi sermayesinin olması gerekmektedir.  Kurmak istediğiniz iş fikri için ne kadar finansal kaynak gerekiyorsa cebinizde bulunmadır. Devlet desteğinin amacı; doğal olarak hiç sermayesi olmayan girişimciyi desteklemek değil sermayesi bulunan girişimci için adı üzerinde bir “destektir”.  Sırf Desteği almak için iş yeri kurulması kaybettirici bir düşünce olacaktır. Gerçekten iş fikrim, heyecanım varsa kendi işimi kurabiliyorsam sonrasında devletin desteğine talip olabilirim . 365.000 TL ye kadar olan destek rakamı sektörlere göre değişiklik gösteriyor.

Ne iş yapmalıyım? sorusunun en güzel cevabı girişimcinin kendisindedir.  Bu konuyla ilgili başkalarının fikir yürütmesinin sağlıklı olması beklenmemelidir. Herkes kendi deneyimini aktarmanın önüne geçemeyecektir. Aynı iş fikrini icra eden firma sahipleri dahi kendi bakış açılarını aktararak yanıltıcı bilgi verebileceklerdir . En fazla duyacağınız söz ise “bu iş yapılacak bir iş değil” olacaktır. Girişimci olumsuz, caydırıcı, negatif öneri ve cümlelerden uzak kalabildiği sürece objektif bakabilmektedir . Fikri hakkında (doğru konumlandırma, finansal planlama kişisel özellikler, pazarlama planı, swot analizi vb) vizyonlu bir araştırma yapılması gereklidir. En iyi planı da yine kişinin kendisi yapabilir.

Sektöre göre değişen ve 365.000 TL ye kadar hibe yani geri ödemesiz olan devlet  destek programı destek kapsamı, Kuruluş desteği, Eleman desteği,  Makine teçhizat desteği, Yazılım desteği’ dir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!