Gelin Tanış Olalım

Ne yapıyor olsaydınız, bugün hayatınızın dönüm noktası olurdu? Hadi gelin tanış olalım. Cevaplarınızı şimdiden merak ediyorum.

Gelin Tanış Olalım
DOĞAYLA BAŞBAŞA

Merhaba güzel canlar, merhaba sevgiye yürüyen özgür ruhlar.

Hadi gelin tanış olalım.

Yazarım ben. Durmadan,  sevgiyle yazarım. Bazen durur sonra yine yazarım. Ama ne yapar ne eder yazarım. Aslıma, adıma sadığım. Bu iş için varım. Farkındalık oluşturabilmektir amacım. Satırlardan gönüllere akarım. Yazdıklarımla zihinlere ilacım. Niyetim faydadır, niyet eden alır, alan hal edebilirse, anlam bulur yazdıklarım.

Şu an okumaya başladığınız bu satırlar, az sonra, azmin ve istikrarlı çabanın kıymetini gösteren bir kanıta dönüşebilir. Burada okuyacaklarınız, başlangıçta bir makale değil de, ardı arkası kesilmeyen bir iştahla ve şevkle yazılmış; okuyucunun zihnine, bedenine ve ruhuna hitap edebilmek üzere kaleme alınmış satırlardan ibarettir. Ne kadar vakit alırsa alsın, bıkıp usanmadan çaba sarf ettiğinizde, her şeyi ama her şeyi başarabileceğinizin de bir göstergesidir. Dolunaylı bir gece, saat 02.00  ve  şu anki önceliğim, yazımı başarı ile tamamlayabilmek, bana sağlayacağı değer ise, size kattıklarıdır. Su gibi aksın inşallah.

Hemen hemen her gün, her saat, her dakika, her saniye, zihnimiz hiç durmadan, hiç birimize sormadan, düşünceler üretmeye devam ediyor canlar. Yani bir nevi zihnimize yazılıyor önce satırlar. Sonra ne mi oluyor ? Biz bu düşünceleri gerçek sayarak yola devam ettiğimizde, duygularımız harekete geçiyor. Bedenimiz ise, bunu bir komuta dönüştürüp, davranış olarak bizlere hediye ediyor. Ruh yazmaya gönüllü ise, bu davranış satırlarda hal oluyor. Okumaya gönüllü ise, bir kitapta can buluyor. Sormaya gönüllü ise, cevaba odaklanıyor.

Neye sahip olmak istiyorsak, ne yapmak istiyorsak, nasıl bir insan olmak istiyorsak, bütün bunların gerçekleşebilmesi için yapmamız gereken şey ise, bu gün, hatta şu an harekete geçmek. Bizi yola koyacak itici güç ise, önceliklerimiz ve nedenlerimiz oluyor. Düşünsenize her anın içinde, hepimiz için kaçmaz fırsatlar var aslında. Peki kaçımız bunların farkında?  Hayatı tutkulu, anlamlı ve doyumlu yaşayarak, bu tekdüzeliğe meydan okumanın tam da sırası olsaydı;

Siz bunun için neler yapıyor olurdunuz?  

O yapmamız gerekeni bildiğimiz şeyi, yapmamızı engelleyen tek şey ise, anlamlandıramadığımız korkularımız. Oysa ne kadar da çok istiyoruz o hedefe ulaşmayı, o yazıyı yazmayı, o okulu okumayı, o işe girmeyi, o evi almayı değil mi? Her türlü kaynağa sahip olduğumuzu da biliyoruz ilk günden beri.

Peki, korkularınızı tanımaya çalıştınız mı hiç? Onlarla tanışıp, sizin için aslında ne sağlamaya çalıştıklarını sordunuz mu? Tanışsaydınız, tanış olsaydınız, sonraları tanıdıkça barışır mıydınız?

 ‘’ Ya başaramazsam, benim için ne derler?’’ diye mi korkuyorsunuz. Başarsanız da yine söyleyecek şeyleri olacak, biliyorsunuz aslında. Hala hayattasınız, bu günü olmasını istediğiniz bir güne çevirme gücüne de, ve her an, nasıl harika ve eşsiz bir insan olduğunuzu ortaya koyabilme fırsatına sahip olduğunuzu da biliyorsunuz. Bunun için belki biraz zamana ihtiyacınız var. O zamanı bile vermeye korkuyorsunuz kendinize değil mi? Konforunuz bozulacak diye belki bütün kuruntunuz. Geçmişe çok fena takıldınız belki, o eski affedemediğiniz sevgili, eş, arkadaş  hikayesinden bir türlü dönemiyorsunuz şimdiye.

 Bu gün, hayatınızı dilediğiniz gibi yoğurabilmeniz için elinizde tuttuğunuz altın bir fırsat canlar, bunu da biliyorsunuz. Şimdi, her ne yapıyor iseniz biraz durun ve lütfen derin bir nefes alın ve yavaşça verin. Ne için tüm bu telaş?  Şimdi, yüzünüze o harika gülümsemenizi yerleştirin. Şimdinin gücüne birazcık olsun inanıyorsanız, lütfen şimdi yapın bunları.  Güzel canlar, aynısına sahip değilsek de, hepimize nakış nakış işlenmiş bu korkular. Anamız, babamız, atamız, öğretmenimiz, arkadaşımız ve sistem tarafından. Bununla birlikte, birileri bu durumu dönüştürebilmek için,  bu gün, fazladan azıcık bir emek sarf ederek bu korkulara meydan okuyabiliyor. Ya siz ?

Ben size cesaretle bir adım atarsanız, hemen, şimdi  korkularınızdan kurtulursunuz  demiyorum. Ne yapmanız gerektiğine, nasıl yapmanız gerektiğine karar verecek olan tabi ki sizsiniz. Bununla birlikte sahip olduğunuz hazinenin hemen üstünde oturduğunuzu hatırlatmak için buradayım. Korkularınızın sahibi de sizsiniz, cesaretinizin olduğu gibi. Bu günün hayatınızda bir dönüm noktası olmasını istiyor musunuz? O zaman size birkaç sorum olacak.

*Ne yapıyor olsaydınız, bu gün hayatınızın dönüm noktası olurdu?

*Bunu nasıl yapardınız?

*Bunun için ilk adımınız ne olurdu?

Cevapları bulup, kendiniz gibi yaptığınızda, işte o zaman eşsiz potansiyelinizi ortaya koymuş olacaksınız . Bunu o kadar çok hak ediyorsunuz ki. Farkında mısınız bilmiyorum ama, soruların sırlı cevapları sizde.

Ve güzel canlar,

 *Eğer bir şey sizi, aynı anda hem heyecanlandırıyor, hem de korkuya sevk ediyorsa, onu yapmanız gerekiyor olabilir.J Çünkü bazen duygularımızı karıştırıyor olabiliriz. Buda çok normaldir.

 *Ve şunu sık sık hatırlayabilmenize niyet ediyorum; Düşünerek değil yaparak motive olabilirsiniz.

 *Tanış olduğunuz her duygu da, onu dönüştürebilmenize imkan sağlayabilir.

 *Çözüm için zor olana değil, kolay olana odaklandığınız da ise, basitlik formülü sizin için işlemeye başlayabilir.

  *Durmadığınız sürece, ne kadar yavaş gittiğinizin ne önemi var ki? Bununla birlikte, herkes kendi hızında varır hedefine.

   *Ve son olarak sevgi ve tutku ile yaptığınız  işler için attığınız her adım, şu kısacık hayatta, hedeflerinizin yakasına taktığınız, o tanıdık gülünüz olur.  

Bu gün, hedefinize cesaretle bir adım attığınız, önceliklerinizle yol aldığınız, korkularınızla barıştığınız, değerlerinizle kucaklaştığınız, sorularınıza tez cevaplar bulduğunuz, en önemlisi kendinize samimi olduğunuz, başarı kanıtları ile dolu,  muhteşem bir gün diliyorum.

Ben yazımı tamamlamayı başardım, nasıl mı? Tabii ki istikrarlı bir adımla başlayarak, yazmaya devam ederek, ta ki son satıra gelene dek. :)

Darısı sizin başarınıza.

Tekrar merhaba o vakit.

Bu gün size neler getirecek?

Hangi altın fırsatları değerlendiriyor olacaksınız?

Merak ediyorum.

‘’Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım, sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz’’

Yunus Emre

Sevgiyle…

https://www.instangram.com/aydogarzuhre?r=nametag

https://youtube.com/channel/UC1QMIaIrmPKCLX-PeTCcMXQ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!