Geçmişin Gölgeleri Bölüm 23

Eğitimin önemini kavradıktan sonra arayışlarım devam etmeye başlamıştı. Bu sayede Dernekleşmenin önemini kavramaya başladım. Türk toplum sesini duyurmak ve bunun için birlik beraberlik içinde kültürel çalışmalarını üst seviyeye çıkarması lazımdı.

Geçmişin Gölgeleri Bölüm 23
Geçmişin Gölgeleri Bölüm 23

Eğitimin önemini kavradıktan sonra arayışlarım devam etmeye başlamıştı. Bu sayede dernekleşmenin önemini kavramaya başladım. Türk toplum sesini duyurmak ve bunun için birlik beraberlik içinde kültürel çalışmalarını üst seviyeye çıkarması lazımdı.
Artı kın kabuğumuzdan çıkıp, her yerde iyi örneklerimiz olmasının farkına vardım. Çevremde bir tane dahi dernek yoktu. Arayışımı 100 kilometre uzaklıktaki Münih şehrinde yoğunlaştırmaya başladım. Öyle bir dernekle diyolog halinde olmalıydım ki hiçbir şekilde ayrımcılığa sebep olmamalıydı.


Almanya'da başarılı bir şekilde adından söz ettiren Almanya Türk Toplumunu inceledim. Bavyera'daki kolu Bavyera Türk Toplumu başkanı Hasan Tan ile yaptığım görüşmede Hedefimi belirledim ve Bavyera Türk Toplumunun Ekim 2009 tarihinde Almanya Türk Toplumu Başkanı Kenan Kolat gözleminde yaptığı seçimde Bavyera Türk Toplumu yönetimine yedek üye olarak seçildim.
2010 yılında Dr.Vural Ünlü başkanlığında yapılan seçimde Dr.Elif Cındık, Diclehan Ünal, Ayten Duman ve ben Tevfik Şendöl yönetim kuruluna seçildik.


Bavyera Türk Toplumu Dr.Vural Ünlü başkanlığında çok değerli işlere el atıyordu. Bunlardan bir tanesi de Münih Bavyera Eyalet  Meclisinde  gerçekleştirilen  Bavyera Türk Toplumu Danışma Kurulu Üyeleri oturumunda   ‘Bavyera Türk Toplumu Danışma Kurulu Üyeleri ’Bavyera Türk Toplumu Yönetimi:Vural Ünlü,Elif Cındık, Ali Diclehan Ünal, Ayten Duman ve Tevfik Şendöl ’ Münih Başkonsolosu Hidayet Eriş, Bavyera Eyalet Meclisi CSU Entegrasyon(Uyum) vekili Martin Neumeyer, Bavyera Televizyonu plan,gelişme ve program vekili Prof. Andreas Bömte, Münih Yabancı Veliler Derneği yöneticisi Cumali Naz hazır bulunmuştu. Bavyera Türk Toplumu (BTT ),yönetimi adına Vural Ünlü’nün organize ettiği ve yönettiği Bavyera Türk Toplumu Danışma Kurulu Üyeleri oturumunda  ’Bavyera Eyaletin de yaşayan Türk Toplumu’nun eğitim ve öğrenim, meslek, kültür ve spor konuları üzerinde görüşlerini bildirip, bilgi alışverişinde bulunulmuştu.

Münih Bavyera Türk Toplumu (BTT ) boş durmuyordu ve Münih Türk basın mensupları’nın ortaklaşa düzenledikleri yıllık geleneksel davetinde Türk mutfağından yemekler sunuldu. Davette gitarıyla Furkan Sakızlı birbirinden güzel şarkıları seslendirdi. Davete Münih Başkonsolosu Hidayet Eriş, Nürnberg Başkonsolosu Ece Öztürk Çil, Amerikan, Çin, Makedonya, ve Sırp Başkonsolosları. Federal Adalet Bakanı Sabine Leutenhaeuserh-Schnarenberger, başbakanlıktan sözcü Thomas Kreuzer, SPD Eyalet Meclisi başkanı Marcus Rinderspacher, Yeşiller partisi Meclis Grup Başkanı Margerethe Bause, Uyum sorumlusu Martin Neumayer ve çok sayıda üst düzey temsilcileri katıldığı  davet çok olumlu neşeli geçmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!