Düşüncelerinizi Gerçekleştirme Yöntemleri

Kendinizi iyileştirmeniz demek çevrenize yapacağınız en farkındalıklı ayrıcalığı sunmak demektir. Yaptığınız veya yapacağınız ufacık bir değişim baştan aşağı gelişiminize yatırım zenginliğinizdir.

Düşüncelerinizi Gerçekleştirme Yöntemleri

 

 

Kendinizi iyileştirmeniz demek çevrenize yapacağınız en farkındalıklı ayrıcalığı sunmak demektir. Yaptığınız veya yapacağınız ufacık bir değişim baştan aşağı gelişiminize yatırım zenginliğinizdir.

Ne düşünürseniz hayat size onu sunar. Neyi düşünürseniz onu kendinize çekersiniz ve o hale dönüşürsünüz. Bazen de kendi hakkımızda düşündüklerimiz kendi gerçeğimizin ta kendisi kendi kehanetimizin baş mimarisi oluverir. Zihnimizde oluşturduğumuz her düşünce olumlu ya da olumsuz geleceğimize ilerliyor. Düşüncelerimiz etrafımıza manyetik sinyaller yakar, evrene yollanılan her bir enerji akışıyla mesajlar ulaşır yerine. Hz. Mevlana ‘nın da dediği gibi, “Ey kardeşim sen düşünceden ibaretsin, geriye kalan et ve kemiksin, gül düşünürsen gülistan, diken düşünürsen dikenlik olursun.” Yeter ki düşüncelerini güzelleştir her an her saniye oluşuma hazırdır kurduğun hayallerin dizilimi belki de...

Sihirli lambayı hepimiz duymuşuzdur ovalarsınız bir cin çıkar dile benden ne dilersen der sizi sahibi benimsediği için dileklerinizi yerine getirmekle görevlidir kendince. Evren de böyle bir nevi çok istediğiniz bir şeyi gerçekleştirmenin temel kuramları işler döngüsünde devreye girer; NLP (Neuro Linguistic Programming) yani Duyu Dil Programlama tekniklerinden ufacık dokunuşlarla mucizeler katabiliriz düşünce sistemimize.

1. Adım: Gerçekten isteyin tamamıyla o isteğinize odaklanın, zihninizde bilinçaltınızda ondan daha farklı güçlü bir istek çalışmasın. Sadece niyetinize isteğinize yer verin. Çekim yasası kuramı girer döngüye. Nitekim niyet ulaşmıştır yerine.

2. Adım: ''Cevaptır''. Ulaşan mesaj tüm yaptırım güçleriyle birleşerek isteğinize cevap vermek için otomatik olarak çalışmaya başlar. Doğru zamanda beklenmeyen anda kelimelerinizin tasarımıyla tıpkı yazılan mektubun adresine postalanması gibi.             

3. Adım: ''Kabul etmek''. Kendinizi isteğinizle aynı frekansta tutabilmeniz içselleştirmeniz, hissetmeniz yaşamanız gerekir. Bu duygunun gücüdür. Düşüncelerinizi duygunuza hissinize göre yönlendirdiğinizde oluşum süresi girer devreye. Tatlı tatlı kolaylıkla içtenlikle samimiyetle.

Evrende her şey hareket ve bir niyet doğrultusunda işler, harekette bereket vardır daima. Kendinize daha önce yapmadığınız düşünsel iyileştirmeye fark katmaya ne dersiniz? Yeter ki dileyin niyetinizi koyun izleyin düşüncenin gücü nasıl işler evrensel sistemde. Bir niyet iliştireyim şuraya naçizane gönüle akan bilgi neticesinde.   

Bugünden başlayarak yaşamımda isteklerim, düşüncelerim her an her saniye en güzel en doğru şekilde kolaylıkla sağlıkla tatlı tatlı oluşmakta. Bu oluşumu sağlayan Rabbime hamdolsun. Öyle de oldu.

 

Hayriye Çalışkan Acar

Profesyonel Koç

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!