Maskelerimiz (Zırhlarımız)-1

Maskeyle gezdiğim dönemlerde bir baktım ki etrafımda bir sürü maskesi olan insanlar oluşmaya başladı. Kendim gibi insanları çekiyorum kendime. Yüzleri gülüyor ama içleri ağlıyor.”

Yüzümüze taktığımız maskelerimiz var.

Güçlü adam maskesi; güçlü kadın maskesi; başarılı adam maskesi; iyi insan maskesi; dürüst insan maskesi; yardımsever insan maskesi; çok okumuş bilmiş maskesi…

Hayatımız boyunca hep maskelerin altındayız. Dışlanmamak, reddedilmemek ya da “İnsanlar ne diyecek?” korkusuyla kendi kimliğimizi gizleyip, dışımıza insanların seveceği, güzel göreceği bir maske karakter yaratıp onunla yaşayıp gidiyoruz.

HEP BİRİLERİYLE YARIŞ İÇİNE GİRERDİM

Eski kendimden örnekler vermek istiyorum:

Benim geçmişte moralim çok bozulurdu, canım çok sıkılırdı. Pat diye enerjim yükselir ya da düşerdi. Hep çok çalışırdım, buna rağmen çok ciddi parasızlıklarım vardı. Para gelir ve elimde durmaz giderdi (iptal).

Sürekli de hasta olurdum ve bunu hiç kimseye söylemez hep gizlerdim. Aileme bile söylemezdim.

Dışarıdan “Bülent güçlü, başarılı, keyfi yerinde, harika bir adam.”

Ama içine dönüp baktığında “mutsuz, üzgün, kendiyle kavga içinde, hayatla kavga içinde ve içinde gizlediği hırsları olan bir insandı.”

Tıraş olurken aynada kendime bakamazdım bile.

Rekabet edebilmek için, başarabilmek için hep birileriyle yarış içine girerdim. Onu geçmem lazımdı ki daha iyiye gideyim. Hep hedefler koyardım kendime.

Bir şey fark ettim hayatta; hedef koyarak sadece hedefe gidiyorum ve geçirdiğim zamanı boşa harcıyorum, keyfini almıyorum.

Hayatımın bu trajedilerinin sebepleri olarak hep dışarıda, başkalarında hatalar arardım, suçlayacak birilerini hep bulurdum.

KENDİM GİBİ İNSANLARI ÇEKİYORUM KENDİME

Maskeyle gezdiğim dönemlerde bir baktım ki etrafımda bir sürü maskesi olan insanlar oluşmaya başladı. Kendim gibi insanları çekiyorum kendime. Yüzleri gülüyor ama içleri ağlıyor. İçlerinde bir sürü korkuları olan insanla arkadaşlık etmişim.

İlişkilerime dönüp bakıyorum. Onlarda da öyle.

Bendeki korkuların neredeyse tamamı onlarda da varmış. Bu arada korkuları detaylı bir şekilde inceleyeceğiz ve işe yarar olumlamalarını sevgiyle paylaşacağım.

Yorumlarınızı yazabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz...

Sevgiyle paylaşın

Yorumlar5 Yorum
arzi

arzi

2017-03-12T20:03:12.000+03:00

arzi

arzi

2017-03-12T20:03:08.000+03:00

aminnn bacimmm

arzi

arzi

2017-03-12T20:03:08.000+03:00

aminnn bacimmm

Tuba Nurlan

Tuba Nurlan

2017-01-12T11:40:13.000+03:00

amin

nuran filiz

nuran filiz

2016-06-10T04:07:24.000+03:00

Teşekkür ederim. sevgili hocam. artık maskelerimden kurtulmaya basladigimdan bu yana, ben ben oldum. Şükürler olsun hamd olsun Rabbime. şuna artık inaniyorumki Rabbim beni tek yarattı. nasıl herkesin parmak izi bir başkasına benzemiyorsa. ben orijinal benim. Yani ben Rabbimin arzuladığı saf ve temiz ışığıgiyim. bunu fark ettim ve sevgiyle yola devam etmeye niyet ediyorum. Sizden Allah razı olsun. siz bu farkindaligima vesile oldunuz. artık kendimle ve cevremle mutluyum. Rabbim herkesin gönül gözünü açsın. İnanın insan gibi yaşıyorum. Maskesiz. Orijinal made in Allah. Şükürler olsun ki. Rabbime bizleri sizin gibi değerli bir insanla karsilastirdi ve kul olmayı hatirlattirdi. Hakkınızı ödeyemem demiyorum,çünkü ben kendi adıma bizlere tuttuğunuz bu muhteşem ışığı takip eder ve ilahi Aşka doğru yürür sem işte o zaman inanıyorum ki Rabbimi ve sizi ve kendimi memnun ederim. Rabbim sizi ve sevdiklerinizi her daim sevsin ve sevindirsin.........

Yorum yapmak için giriş yapınız.

Paylaşım Ligi

NefesAkçe kazanmak için siz de paylaşım ligini inceleyin!

En Yakın Etkinlikler

ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Eğitimleri 2020

2020 Yılı ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Eğitimlerimiz

Bireysel Seans Almak İstiyorum

Bireysel görüşme talebi için telefon numaramız: 0542 441 8341

Her zaman

Youtube Kanalı Açıldı

Herkese Bolluk ve Bereket.mp3 çalışmasını hediye ediyoruz.

25 Mayıs 2019
Olumlama Kartları
Farkındalık ve Arınma Kartları

Korkular, endişeler, beklentiler, kafanızın içindeki size ait olmayan vesveseler, zihninizdeki enerjiyi kullanarak enerji alanınıza geçer ve zamanla fiziksel bedeninizde tahribat yapabilir, hastalıklar baş göstermeye başlayabilir.Mucize Şifa Kitabı

“HERKES YENİ BİR BAŞLANGICI HAK EDER!” diyerek ilk adımı attım… Evrenin İlahi Dili ‘Uyanış’ Kitabı

Danışmanlık

Tümünü Gör

Kitaplar

  • Herşey Hakikati Görmekle Başlar

  • 2 Tam BİR Tek

  • Evrenin İlahi Dili ‘Uyanış’

  • Kadın Olmayı Hatırlamak

E-Bültene Abone Olun

Arkadaşını Davet Et, İndirim Kazan!

Arkadaş Davet Et