Korku ve Kaygı Nedir? (2)

Korku ve Kaygı Nedir?

Artık kendinizi ve başkalarını suçlamayı bırakın. Sevdiklerinize ve çocuğunuza araba, mal, mülk, üniversite, onu bunu bırakma çalışmalarınızdan önce, temiz bir gen bırakmak için adım atın.

Korkular bizim hayat standardımızı düşüren enerjilerdir.

İlla bu hayatta yaşamış olmana gerek yok. Benim annemin ve babamın yaşamış olduğu korkular genetik olarak bana da yazılıyor. Benim nenemin, dedemin yaşadığı korkular da genetik olarak bana yazılıyor. Hayatımın büyük bir bölümünü anne, baba, nene ve dedelerimi inceleyip araştırmayla çözdüm. Hayatımın büyük bir bölümünü hayatıma çağırdığım insanlarla çözdüm.

“Ben bu kızı neden hayatıma çağırmışım; bu adamı neden hayatıma çağırmışım; bu kişiyle neden ortak olmuşum?”

Eskiden hep suçlu arardım ama artık öyle değil. Karşıma bir kişi geldiği zaman şu soruyu soruyorum kendime: “Neden şu an bu kişiyle karşı karşıyayım?”

Büyük ihtimal onda gördüklerim bende de var ki bu kişiyle karşı karşıyayım.

Siz de bu noktada lütfen artık kendi kendinize dürüst olun, kendinizi suçlamaktan insanları suçlamaktan vazgeçin. Gelin birlikte korkularımızı sevgiye dönüştürmeye başlayalım.

KORKULAR DÜŞÜK FREKANSTIR

Korkular gerçekten bizim hayat standardımızı düşürüyor, korkular gerçekten yaşam kalitemizi düşürüyor ve korkular yüzünden başımıza gelmedik kalmıyor. Çünkü korkular düşük frekanstır. Düşük frekansta olduğumuz sürece hayatınızın içindeki her şey aksi gider. Hep de sizi bulur, hep de sizin başınıza gelir. Ve aynı olaylar tekrar tekrar yaşarsınız.

Bir kişi karşıma geldiği zaman ya ağlıyor, ya sitem ediyor, ya da birini suçluyor.

Kişi diyor ki; “Ben ağlıyorum, sen niye gülümsüyorsun?”

“Bu ağlama bir bebeğin ağlamasıyla aynı. Dünyaya gelen bir bebek acısından mı ağlar? Hayır. Ben dünyaya geldim diye çığlık atar, mutluluğundan ağlar” diyorum.

Karşıma gelen kişilerin de ağlamasını o şekilde görüyorum ve o şekilde canlandırıyorum. Kısa bir süre sonra karşımdaki kişi gülmeye başlıyor ve bana şunu söylüyor:

“Evet, ben takıldığım yerleri fark etmeye başladım. Neden bunlar başıma gelmiş, neden hayatıma çağırmışım, şimdi daha iyi anlıyorum.”

Önemli bir gözlem yapmanızı istiyorum:

Lütfen anne ve babalarınıza bir bakın. Nenelerinize, dedelerinize, atalarınıza, genetik aile zincirinize bir bakın. Benim atalarımdan birisi olumsuzluklar yaşamışsa hayatında, bu bende de potansiyel olarak olabilir. Benim atalarımdan biri yardımsever birisiyse, bu bende de olabilir. Benim büyük atalarım bir salgın hastalıkta yok olup gittilerse bu hastalık korkusu bende de olabilir.

DÜNYADAN DÜŞME KORKUSU

En eski korku neydi biliyor musunuz?

Ortaçağ’dan kalma bir korku. Dünyadan düşme korkusu!

EVET ilginç değil mi?

Ortaçağdan bu güne, dünyadan düşme korkusunu getirdik haberimiz yok!

O dönemler, insanlar dünyanın düz olduğunu düşünürdü. Yolculuklarında hep bildikleri yerlerden giderlerdi. Bilmedikleri bir tepenin arkasına geçmeye bile korkarlardı. Çünkü orada dünyadan düşeceklerini düşünürlerdi. Bu korku bu dönem halen daha hayatımızda var.

Şimdi sıkı durun!

Yatağınızda uyurken bir anda yere düşüyormuş gibi oluyorsunuz ve yere çarpmadan uyanıyorsunuz. İşte bu korku Ortaçağ”dan gelen dünyadan düşme korkusu. Bin yıla yakındır taşıdığımız bir korku. Bu korku hala genlerimizde var. Genlerimizde, Allah bilir daha neler getirdik?

TEMİZ BİR GEN BIRAKIN

Bu yüzden lütfen artık kendinizi ve başkalarını suçlamayı bırakın. Sevdiklerinize ve çocuğunuza araba, mal, mülk, üniversite, onu bunu bırakma çalışmalarınızdan önce, temiz bir gen bırakmak için adım atın. Çocuklarınız, anneniz, babanız, kardeşleriniz, sevdikleriniz, hayatınızdan atamadığınız herkes kısacası canınızı sıkan, sizi sinir eden herkes korkularınızı görmenizdeki aynalarınızdır.

Onları şikâyet etmek yerine, onlardaki korkuları tespit edip, sizde de aynılarının olabileceğine odaklanın. Yaşamadığınız bir korkuyu, tespit edip tanımlayamazsınız.

Sevgilerimizle

Bülent Gardiyanoğlu

Yorumlarınızı yazabilir ve sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz...

Sevgiyle paylaşın

Yorumlar6 Yorum
Cingiz Eıiyev

Cingiz Eıiyev

2018-06-28T17:18:45.000+03:00

Aııah razi oısun

Rabia Karabiyik

Rabia Karabiyik

2017-05-07T01:33:29.000+03:00

dişçi fobim var ama 2 gün sonra yirmilik dişimi cerrahi operasyonla çektirmek zorundayım nasıl yenerim bilmiyorum aynı zamanda ansiyete ilaçları kullanıyorum bu konuyu nasıl cozerim

dilek ordu

dilek ordu

2017-05-02T21:17:49.000+03:00

bu korkular dan arinmayi nasıl yapabilirim

aysegül öner

aysegül öner

2016-12-24T14:34:44.000+03:00

haklısınız allah razı olsun

ayhan ertekin

ayhan ertekin

2016-06-26T13:24:35.000+03:00

hu

ŞERAFETTİN DEMİRCİ

ŞERAFETTİN DEMİRCİ

2016-06-16T23:46:06.000+03:00

ülşkmööliş1;!&!,

Yorum yapmak için giriş yapınız.

Paylaşım Ligi

NefesAkçe kazanmak için siz de paylaşım ligini inceleyin!

En Yakın Etkinlikler

ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Eğitimleri 2019

2019 Yılı ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Eğitimlerimiz

Bireysel Seans Almak İstiyorum

Bireysel görüşme talebi için telefon numaramız: 0542 441 8341

Her zaman

Bütüne Hizmet Etme Vaktinizin Geldiğine İnanıyorsanız, Bu Videoyu Mutlaka İzleyin

25 Mayıs 2019
Olumlama Kartları
Farkındalık ve Arınma Kartları

Hayat güzelliklerle dolu. Görebilmek aslında bizim elimizde. Yeter ki zihnimizin içindeki, kendini çok gerçekçi gösteren sahte düşünce oyunlarından çıkabilelim." Her Şey Hakikati Görmekle Başlar" Kitabı

Kadın olduğunuzu, sevgi olduğunuzu, değerli olduğunuzu ve kim olduğunuzu hatırlama vakti geldi… ‘KADIN’ Olmayı Hatırlamak Kitabı

Danışmanlık

Tümünü Gör

Kitaplar

  • Herşey Hakikati Görmekle Başlar

  • 2 Tam BİR Tek

  • Evrenin İlahi Dili ‘Uyanış’

  • Kadın Olmayı Hatırlamak

E-Bültene Abone Olun

Arkadaşını Davet Et, İndirim Kazan!

Arkadaş Davet Et