Girne Üniversitesi Vakfı, Yazar Bülent GARDİYANOĞLU’nu Ağırladı

‘Evrenin İlahi Dili-Uyanış’, ‘2 Tam Bir Tek’ , ‘KADIN Olmayı Hatırlamak’ , “Her Şey Hakikati Görmekle Başlar” kitaplarının yazarı, Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Bülent GARDİYANOĞLU, Girne Üniversitesi Vakfı tarafından organize edilen etkinlikte öğrencilere Kişisel Gelişim Semineri verdi.

Seminere, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa ALTUNÇ, Girne Üniversitesi Vakfı Müdürü Mutlu SOYKURT, Denizcilik Fakültesi öğrencileri ile Eğitim Fakültesi Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık Bölümü öğrencileri katıldı.

Girne Üniversitesi Vakfı Müdürü Mutlu SOYKURT’un açılış sunumuyla başlayan seminerde GARDİYANOĞLU,“Kişisel gelişim nedir? Hayat amacı nedir? Hayat amacımızı gerçekleştirmeye giden yolda karşımıza ne gibi engeller çıkar?” gibi konularda bilgiler paylaşarak, öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

Hayat Belli Dönemlerden Oluşur

Hayatı belli yaş dönemlerine ayırıp, bu dönemlerin taşıdığı özelliklere değinerek konuşmasına başlayan Bülent GARDİYANOĞLU: “0-10 yaş arası dönem insanın şuursuz dönemidir. 10-20 yaş arası kendisini var etme dönemidir, 20-30 yaş arası ise deneyim dönemidir, 30-40 yaş arası hiç bir şey bilmediğini farkettiği dönemdir. İnsan 40 yaştan sonra ise dibe vurur, akıl hocaları aramaya yönelir. Uyanış da bu dönemde gerçekleşir.” dedi. Öğrencilerin şu anda yaş grupları dolayısıyla endişe, korku, beklentiler, hayaller ile daha yoğun olarak dolu oldukları bir dönemde olduklarını ifade eden GARDİYANOĞLU, bu dönemi daha sakin ve dengede geçirebilmek ile ilgili neler yapılabileceği üzerine fikir ve yöntemler paylaştı.

DÖRT SINAV ALANI

İnsanın hayatta genel olarak dört ana sınav alanı olduğunu söyleyen Bülent GARDİYANOĞLU, bu alanların “Sağlık, Cesaret, Para ve İlişkiler” olduğunu ifade etti. “İnsan bunlardan hangisinde başarılı olursa bir diğeriyle sınanır. Bu alanlardan üçünde başarılı olsa dahi en azından birisinde zorluklar yaşar, sınavlar vermesi gerekir.” diyen GARDİYANOĞLU, sorunlu alanların aslında dönüp içimize bakmamız için bir fırsat olduğunu belirtti.

Atalarımız ile kurduğumuz ilişkilerin önemine de dikkat çeken GARDİYANOĞLU, güçlü/otoriter ebeveynler ile ezilmiş/pasif ebeveynlerin yetiştirdiği çocukların farklı özelliklere sahip olacağını söyledi.

Akıl İnsanı Bir Yere Kadar Götürür

Başarı üzerine de konuşan Bülent GARDİYANOĞLU, genelde başarısız insanların başarılı olanlar ile dalga geçtiklerini, alay ettiklerini; hayat amacına giden yolda bu şekilde negatif yaklaşımı olan insanları yakınımızda tutmamamız gerektiğini ifade ederek, cesareti ve kendimize inancı korumanın önemine değindi.

Hayatımızda dengeyi bulmak için hislerimize, kalbimize de güvenmemiz gerektiğini söyleyen GARDİYANOĞLU, insanın sadece akıl aracılığıyla gittiği bir yolda elinde sonunda duvara toslamaya mecbur olduğunu belirtti. GARDİYANOĞLU, aklın insanı sadece bir yere kadar götürebileceğini ifade etti.

GARDİYANOĞLU seminer esnasında kendi hayatından örnekler vererek, hayatında meydana gelen olumsuzluklardan nasıl ve ne şekilde kurtulduğunu, bu arızaların kendi kişisel gelişimine nasıl katkıda bulunduğunu espirili anlatımıyla öğrencilerle paylaştı. Büyük bir katılımcı grubuna hitap eden GARDİYANOĞLU, seminerin sonunda öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

Sevgiyle paylaşın

Yorumlar2 Yorum
zülbiye yıldız

zülbiye yıldız

2017-08-01T21:03:09.000+03:00

teşekkür ediyorum benim hayatımada katkılarınızdan dolayı rabbim tüm karanlık düşüncelerıde aydınlatsın

Sümeye Dagdelen

Sümeye Dagdelen

2017-07-29T19:00:20.000+03:00

önemli ve büyük islere imza atiyor Bülent bey kendisini 10 gün önce keşfettim daha öncede kendini bulma dönemindeydim ve çok soru soran ama kendisi daha sade ve gercekci bir bakis acisi kazandirdi bana.. affetmek ve helallesmekle basladim kendisine tesekkür ediyorum kitabinida aldim.. hayirlisi olsun diyorum sevgiyle kalin

Yorum yapmak için giriş yapınız.

Paylaşım Ligi

NefesAkçe kazanmak için siz de paylaşım ligini inceleyin!

En Yakın Etkinlikler

ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Eğitimleri 2020

2020 Yılı ICF Onaylı Profesyonel Koçluk Eğitimlerimiz

Bireysel Seans Almak İstiyorum

Bireysel görüşme talebi için telefon numaramız: 0542 441 8341 ve 0532 587 44 89

Her zaman

Youtube Kanalı Açıldı

Herkese Bolluk ve Bereket.mp3 çalışmasını hediye ediyoruz.

25 Mayıs 2019
Olumlama Kartları
Farkındalık ve Arınma Kartları

İlişkilerde kişiler genellikle hep korkularını yaşarlar. Hatırlayın! Size “Kendini güvenceye al!” dediler. Elinden geleni yaptın ama şu an kendini güvende hissediyor musun? ‘KADIN’ Olmayı Hatırlamak Kitabı

Herkes kendi hayatında, kendi tecrübesini yaşıyor. Bunlara da saygı duyuyorum. Her yaratılmışı seviyorum. Ben onları sevdikçe Rabbime daha da yaklaşıyorum. " 2 Tam BİR Tek " kitabı

Danışmanlık

Tümünü Gör

Kitaplar

  • Herşey Hakikati Görmekle Başlar

  • 2 Tam BİR Tek

  • Evrenin İlahi Dili ‘Uyanış’

  • Kadın Olmayı Hatırlamak

E-Bültene Abone Olun

Arkadaşını Davet Et, İndirim Kazan!

Arkadaş Davet Et