Bülent Gardiyanoğlu Kişisel Gelişim ve Farkındalık Teknikleri Kampı

Kuzey Kıbrıs Kişisel Gelişim, Farkındalık ve Aile İçi İletişi Teknikleri Kampına hazır mısınız ? Yoğun istek üzerine,uzun aradan sonra Kuzey Kıbrıs'ta 5 gece 6 gün konaklamalı Kişisel Gelişim, Farkındalık ve Aile İçi İletişim Teknikleri Kampı gerçekleştiriyoruz. Detaylı bilgiyi kısa süre sonra sizlerle paylaşacağız.

Bülent Gardiyanoğlu Kişisel Gelişim ve Farkındalık Teknikleri Kampı

Kamp kayıtlarımız iki hafta sonra başlayacaktır. 2 kişiye de çekilişle kampa katılma hakkı hediye etmeye niyet ettik.

Çekilişe nasıl katılabileceksiniz?

Çekiliş hakkı kazanma tarihleri :23 Kasım 2018 - 10 Aralık 2018 tarihleri arasında 0850 390 0190 numaralı çağrı merkezimizden herhangi Danışmanlık CD lerimizden, Olumlama Kartlarımızdan ve Farkındalık Kartlarımızdan herhangi 3 tanesini aldığınızda çekiliş hakkı kazanmış oluyorsunuz.Hizmetlerimiz mesai saatleri içerisinde gerçekleşmektedir. Dilediğiniz kadar çekiliş hakkı alabilirsiniz.

Çekiliş 11 Aralık günü Kuzey Kıbrıs'ta noter huzurunda yapılacak ve facebook sayfamızdan canlı olarak yayınlanacaktır.

5 Gece 6 Gün sürecek olan ve doğa gezileri ile daha da neşeli hale gelecek olan kampımızın tarihi 03 - 08 Mart 2019 olarak belirlenmiştir.

Çekilişle kazananlar ne kazanmış olacaklar?

Kampa Dahil Olan Hizmetler

*Mercedes Travego – Tourismo - Man Fortuna otobüsler ile ulaşım,

*Havalimanı - Otel - Havalimanı Transfer (Transfer saatleri web sitemizde yayınlanacaktır),

*5 Gece 6 Gündüz konaklama ( Pazar Giriş – Cuma çıkış)

*Açık büfe 5 sabah kahvaltısı,

*Açık büfe 5 akşam yemeği,

*Dorana Turizm otobüsü içerisindeki su ikramları,

*1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,

*Profesyonel Rehberlik hizmeti,

*Yakın Doğu, Kıbrıs Sanat Müzesi; Kıbrıs Araba müze giriş ücretleri.

Ders ücreti

Kampa dahil olmayan hizmetler

*Tüm öğle yemekleri,

*Tüm öğle yemeklerinde alınan içecekler,

*Tur süresince yapılan ekstra harcamalar,

*Müze ve ören giriş ücretleri.

*Serbest zamanlardaki yapılacak olan harcamalar,

*Uçak biltleri

Kıbrıs Kampına Katılmayı engelleyecek durumlar:

*Son bir yıl içinde kalp krizi geçirmiş olanlar,

*Son 6 ay için de ameliyat geçirmiş olanlar,

*Ciddi düzeyde tedavi görenler,

*Keyif verici madde bağımlısı olanlar,

*15 yaşından küçük olanlar,

*Kamp süresince alkol kullanımı kesinlikle yasaktır.

Not: Çocuklarla katılabileceğiniz aile kampımız için hazırlıklarımız devam ediyor. Kısa sürede sizlere bilgi vereceğiz.

Bülent Gardiyanoğlu

Kişisel Gelişim ve Farkındalık Teknikleri Kampı

03-08 Mart 2019

Kuzey Kıbrıs

1.Gün : 03 Mart 2019 PAZAR – Havalimanı Transfer - Otelimize Yerleşme

... Ercan Havalimanında Dorana Turizm Yetkilisi tarafından sizleri karşılıyoruz ve otelimize hareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra dinlenme ve serbest zaman ...

2.Gün : 04 Mart 2019 PAZARTESİ – Girne Turu (Girne Kalesi – Alışveriş Molası – Girne Yat Limanı)

07:30 - 09:00 : Değerli konuklarımız, otelimizde ilk önce kahvaltımızı yapıp ordan salonumuza geçip dersimize başlıyoruz.

09:00 – 11:00 : Ders

11:00 – 12:00 : Dersten sonra hotel içi serbest zaman ve KKTC’nin göz bebeği olan Girne çarşıya doğru yolculuk.

12:30 - 13:30 : Girne Kalesi : M.S. 7. Yüzyıldan kalma bir Bizans kalesi, Lüzinyanlar ve Venedikliler tarafından yenilenerek bugünkü görüntüsünü almıştır. Kalenin içinde Batık Gemi Müzesi bulunmaktadır. Burada tarihin bilinen en eski batığı olan ve yaklaşık 2300 yıl önce Girne açıklarında battığı tespit edilen çok eski bir geminin kalıntılarını bulunmaktadır.

13:30 – 16:30 : Girne kalesini gezdikten sonra, Tarihi Girne Yat Limanını incelemeye başlıyoruz. Kıyı şeridi boyunca güzel kumsalları bulunan şehir tatil komplekslerinin en yoğun bulunduğu şehir ünvanını taşıyor. Akdeniz ile Beşparmak dağları arasında kalan Girne MÖ 10.yy Akatlar tarafından kurulmuş. Şehrin en güzel yeri olan marina (liman) eski Venedik evleri, restorant ve tavernalar ile çevrilidir. Gezimiz ile beraber alış veriş de yapabileceğinizçarşımızıda gezdikten sonra toplanacağımız alana geri dönüyoruz.

17:00 : Hotele hareket

18:00 – 19:00 : Ders

19:00 – 20:30 : Bir saatlik dersimizin ardından akşam yemeği ve ardından film gösterimine başlanması için salonumuza gidiyoruz.

21:00 – 22:00 : Film gösterimi ; açıklamalı ve ders kapsamında.

Sabah kahvaltısı: Konaklama otelinde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle yemeği: Girne çarşı serbest zaman

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: 4**** Hotel

3. Gün: 05 Mart 2019 SALI – Lefkoşa Turu (Makarios’un Sarayı – Girne Kapısı – Venedik Sütunu – Büyük Han – Selimiye Cami – Bandabulya Çarşısı – YDÜ Müzeler)

07:30 - 09:00 : Değerli konuklarımız, otelimizde ilk önce kahvaltımızı yapıp ordan salonumuza geçip dersimize başlıyoruz.

09:00 – 11:00 : Ders

11:30 : Dersten sonra hotel içi serbest zaman ve KKTC’nin başkenti olan Lefkoşa’ya doğru yolculuk.

12:30 - 16:15 : Makarios’un Sarayı (Panaromik) Kıbrıs Cumhuriyetinin ilk Cumhurbaşkanı Makarios’un yazlık evi yada sarayı olarak bilinmektedir. Bir kartal yuvası görünümünde olup Çatalköy den Lapta’ya tüm kuzey sahillerini gözlemleyecek bir panaromik sunuma sahiptir.

Girne Kapısı muhteşem bir yapıt sizi güzel bir geziye başlatıyor, bu kapıdan sonra buram buram tarihi kokan bir cadde sizleri rum sınırına kadar götürecek. Bu esnada yemek molasıda verebilirsiniz. Aradan sonra Atatürk meydanındaki Venedik Sütunu (Dikilitas) Venedikliler tarafından 1550’de dikilmistir.Atatürk Meydanının batısındaki binalar (Devlet Daireleri) 1900’lerin ilk yıllarında İngiliz Koloni devrinde inşa edildiklerinden özel bir görünüme sahiptirler

Büyük Han Sadece Lefkoşa'nın değil, Kıbrıs'ın en büyük hanlarından birisidir ve adadaki en gelişmiş mimari eserlerin arasındadır. 1572 yılında inşasına başlayan bu muhteşem eser içerisinde bir türk kahvesi mutlaka içmelisiniz.Selimiye Camii (Ayasofya Katedrali) 1326 yılında ibadete açılan bu muhteşem yapıt, Lüzinyanların baş katedrali olduğu için Lüzinyan kralları Kıbrıs kralı tacını burada giyerlerdi. Osmanlılar adayı fethiyle birlikte (1571) yapıyı camiye çevirmiştir.

Tarihi Bandabulya Çarşısı ve alış veriş yapabilmeniz için serbest zaman ; 1932 yılında Lefkoşa'nın tarihi Arasta'sının bir ucuna inşa edilen Bandabulya'da adaya özgün yiyecek, içecek, baharat, sebze ve meyveler satılmaktadır. Kıbrıs kültürüne ait yiyecek ve hediyelik eşya bulabileceğiniz bir çarşıya sahiptir.

16:30 – 17:30 : Kıbrıs Araba Müzesi ve Kıbrıs Modern Sanat Müzesi : Yakın Doğu Üniversitesi kompleksi içinde bulunan, Kıbrıs’ın ilk ve tek araba müzesi olma özelliği ile ön plana çıkan, içerisinde 19. 20. ve 21. yüzyıla ait arabaların sergilendiği ve hayal gücünü gözler önüne seren Kıbrıs Modern Sanat Müzesi büyük ilgi görüyor

17:30 : Hotele hareket

19:00 – 20:30 : Bir saatlik dersimizin ardından akşam yemeği ve ardından dersimiz için salonumuza gidiyoruz.

21:00 – 23:00 : Ders

Sabah kahvaltısı: Konaklama otelinde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle yemeği: Lefkoşa çarşı serbest zaman

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: 4**** Hotel

4. Gün: 06 Mart 2019 ÇARŞAMBA – Bellapais - Boğaz Turu (Bellapais Manastırı - St. Hilarion Kalesi)

07:30 - 09:00 : Değerli konuklarımız, otelimizde ilk önce kahvaltımızı yapıp ordan salonumuza geçip dersimize başlıyoruz.

09:00 – 11:00 : Ders

11:30 : Dersten sonra hotel içi serbest zaman ve bellapaise doğru yolculuk.

12:00 – 14:00 : Bellapais Manastırı : Lawrence Durrell´in meşhur Beylerbeyi Köyünde bir Latin Manastırı. M.S.1192´den sonra gelen Fransız asıllı Lüzinyanlar tarafından inşaa edilmiştir. Mimari özellikleriyle ve çevresiyle görmeye değer. Bu köyde bulunan eşsiz Gotik eser olan Bellapais Manastırı hala daha Luzinyanlar dönemindeki ihtişamını korumaktadır. Gezimizi yaptıktan sonra doğa nefes çalışmamızı da yapıyoruz.

14:15 : Bellapais’daki gezimizin ardından St. Hilaron’a yolculuğumuz başlıyor.

14:45 – 16:00 : St Hilarion Kalesi : Ada halkını olası Arap akınlarına karşı korumak ve muhtemel sardırılara karşı uyarmak için Beşparmak Dağları üzerinde denizden 700 metre yükseklikte oldukça sarp iki tepe üzerine kurulan bu muhteşem kaleyi ziyaret ediyoruz. Gezimizi yaptıktan sonra doğa nefes çalışmamızı da yapıyoruz.

16:30 : Hotele hareket

18:00 – 19:00 : Ders

19:00 – 20:30 : Bir saatlik dersimizin ardından akşam yemeği ve ardından film gösterimine başlanması için salonumuza gidiyoruz.

21:00 – 22:00 : Film gösterimi ; açıklamalı ve ders kapsamında.

Sabah kahvaltısı: Konaklama otelinde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle yemeği: Bellapais serbest zaman

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: 4**** Hotel

5. Gün: 07 Mart 2019 PERŞEMBE – Mavi Köşk – Güzelyurt - Lefke Turu (Mavi Köşk- -Soli Harabeleri- Çakıstes Restaurant Serbest zaman)

07:30 - 09:00 : Değerli konuklarımız, otelimizde ilk önce kahvaltımızı yapıp , ardından hazırlanıp gezimizi yapmak için hotelden ayrılıyoruz.

09:30 : Hotelden hareket, narenciye ve tarihi zenginlikleriyle ünlü Güzelyurt’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

10:30 – 11:30 : Mavi Köşk (Kaçakçının Köşkü) : İtalyan asıllı rum olan ünlü silah kaçakçısı Pablo Pavillides tarafından 1957 yılında yaptırılan bu köşke dönemin ünlü aktristlerinden Sophia Loren'nde gelerek süt banyosu yapmış misafirlerdendir. Gezimizi yaptıktan sonra doğa nefes çalışmamızı da yapıyoruz

11:30 : Doğa ile iç içe olan restaurantımıza yolculuğa çıkıyoruz.

12:30 – 14:00: Doğa ile iç içe nefes çalışması yapabileceğimiz ve yemek yiyerek dinlenebileceğimiz resturantta mola. (Kahve & Çay ikramımız olacaktır)

14:30 : Soli Harabeleri : Kıbrıs’ta kurulan en önemli Şehir Krallıklarından biri olan Soli’nin tarihçesi, M.Ö. 700 yıllarına kadar uzanan, stratejik konumu,verimli toprakları, limanı ve yakınındaki bakır madenleri bu tarihi yeri keşfediyoruz.

16:00 : Hotele hareket, sonrasında akşam yemeğine kadar dinlenme ve serbest zaman.

18:00 – 19:00 : Ders

19:00 – 20:30 : Bir saatlik dersimizin ardından akşam yemeği ve ardından film gösterimine başlanması için salonumuza gidiyoruz.

21:00 – 22:00 : Film gösterimi ; açıklamalı ve ders kapsamında.

Sabah kahvaltısı: Konaklama otelinde açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle yemeği: Doğa ile iç içe olan restaurantımızda serbest zaman

Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: 4**** Hotel

6. Gün: 08 Mart 2019 CUMA - Havalimanı Transfer - Otelden Ayrılma

Değerli konuklarımız, otelimizde alacağınız açık büfe kahvaltı sonrasında Girne’de serbest zaman ve sonrasında belirtilen saatte havalimanına hareket ediyoruz. Bir başka Dorana Turizm organizasyonunda görüşmek dileği ile...

Gezi Ücretine Dahil Olan Hizmetler

Mercedes Travego – Tourismo - Man Fortuna otobüsler ile ulaşım,

Havalimanı - Otel - Havalimanı Transfer (Transfer saatleri web sitemizde yayınlanacaktır),

5 Gece 6 Gündüz konaklama ( Pazar Giriş – Cuma çıkış)

Açık büfe 5 sabah kahvaltısı,

Açık büfe 5 akşam yemeği,

Dorana Turizm otobüsü içerisindeki su ikramları,

1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,

Profesyonel Rehberlik hizmeti,

Yakın Doğu, Kıbrıs Sanat & Kıbrıs Araba müze giriş ücretleri.

Ders üreti

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

Tüm öğle yemekleri,

Tüm öğle yemeklerinde alınan içecekler,

Tur süresince yapılan ekstra harcamalar,

Müze ve ören giriş ücretleri.

Serbest zamanlardaki yapılacak olan harcamalar

Kıbrıs Kampına Katılmayı engelleyecek durumlar:

Son bir yıl içinde kalp krizi geçirmiş olanlar,

Son 6 ay için de ameliyat geçirmiş olanlar,

Ciddi düzeyde tedavi görenler,

Keyif verici madde bağımlısı olanlar,

15 yaşından küçük olanlar,

Kamp süresince alkol kullanımı kesinlikle yasaktır.

Not: Çocuklarla katılabileceğiniz aile kampımız için hazırlıklarımız devam ediyor. Kısa sürede sizlere bilgi vereceğiz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!