Boşanmak İsteyenlere Son Bir Tavsiye

Gerçekten ben değişirsem eşim de değişir mi? Hatta boşanmaktan vazgeçebilir miyiz?

Boşanmak İsteyenlere Son Bir Tavsiye

Eşimden boşanmak istiyorum…                             

Bu sözü o kadar sık duymaya başladık ki, acaba birçok çift tek çözüm olarak neden boşanmayı görüyor? Boşanmadan önce sorgulamamız ve değiştirmemiz gereken bir şeyler olabilir mi? Belki boşanmak istemeyenlere çözüm olarak son bir tavsiye de bulunabiliriz…

Evli çiftler en başta şiddetli geçimsizlikten dolayı ayrılmaya karar veriyorlar. Bu karar yıllar öncesinden alınmışken bazen birkaç ayda her şey olup bitebiliyor. Bazen büyük bazense ufacık sebeplerden dolayı soluğu mahkemelerde alıyorlar. Evliliğe büyük bir aşk ve heyecanla adım atanlar bile bir anda birbirlerinden soğuyup düşman olabiliyor. Hatta işin boyutu şiddete hatta cinayete kadar da gidebiliyor. Gerçekten ciddi sebepleri olanlara sözümüz yok ama boşanacak kadar elle tutulur sebepleri olmayanlar için karar vermeden önce kendilerini son kez değerlendirmelerine niyet ediyorum.

Düşüncelerimizin değişmesiyle hayatımızda birçok şeyin değiştiğini duymuş veya okumuşsunuzdur.

“Sen değiş dünyan değişsin” der birçok kişi.

Gerçekten ben değişirsem eşim de değişir mi? Hatta boşanmaktan vazgeçebilir miyiz?

Düşüncelerimiz aslında bizim niyetimizdir. Çünkü niyetlerimiz ölçüsünde hayatımıza şekil veriyoruz.

Örneğin; İyilik etme niyetinde olan biri kendine yardım etmesi gereken insanları çekerken öfkesi olanlar öfkeleneceği insan ve olayları kendine çeker. Hayatımızın her döneminde bu kaçınılmazdır. Niyetimiz ne ise hayatımıza onu davet ederiz. Evlilikte ise ilk anlaşmazlığın başladığı noktada “biz anlaşamıyoruz, boşanmalıyız” niyetine giren çiftler de bu niyetlerinden dolayı boşanmalarını sağlayacak olaylar ve tartışmaları kendilerine çekerler. Bu niyete hangi taraf girmiş olursa olsun niyetini değiştirmeden uzlaşma sağlamak mümkün değildir. Eğer bu niyete giren taraf olarak bu yazıyı okuyor iseniz boşanmaya karar vermeden evvel hemen bir dönüş yapın bir kenara ihtiyaç sahiplerine vermek üzere gücünüz kadar sadaka ayırın ve niyetinizi değiştirin.

“Bundan böyle eşimden boşanmayı değil uzlaşmayı seçiyorum. Geçmişte her ne yaşadıysak affediyorum. Eşimi kolaylıkla anlamayı seçiyorum. Onu olduğu gibi kabul ediyorum. Yuvamız güvende ve ilahi koruma altında. Gelecekte güzel günler bizi bekliyor.“

Niyet değişiminden sonra geçmişte her ne yaşadıysanız affetmeniz sağlıklı bir ilişkiye adım atmak için güzel bir başlangıç olacaktır. Eşinizin çok fazla hataları olabilir. Unutmayın aynı şekilde sizin de hatalarınız vardır. Hatasız insan var mı? Bundan böyle geçmişe değil gelecekte yaşayacağınız güzel günlere odaklanmaya çalışın. Ve şunu asla unutmayın. Karşılıklı sevginin olduğu yuvada bolluk bereket vardır. Ve o yuvada yaşayanlar ilahi koruma altındadır. Şu kısacık niyet değişimini yapmak çok zamanınızı almayacaktır. Denemeye değer.

Tüm yuvalar huzurla dolsun.

Gülay Okuyucu

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!