Bölüm13. Geçmişin Gölgeleri Almanya Vilsbiburg 1980

Çok özlediğimiz ve gurbet ellerinde olan annemize kavuşmuştuk. İlk günden itibaren evimizi sevinç kaplamıştı. Mutluluktan uçuyorduk.

Bölüm13.  Geçmişin Gölgeleri Almanya Vilsbiburg 1980
  1. Geçmişin Gölgeleri Almanya Vilsbiburg 1980


Çok özlediğimiz ve gurbet ellerinde olan annemize kavuşmuştuk. İlk günden itibaren evimizi sevinç kaplamıştı. Mutluluktan uçuyorduk.
Güzel, şirin ve düzenli bir kasaba olan Vilsbiburg'dan Vils nehri akmaktadır.
Şahane spor tesislerinin bulunduğu Vilsbiburg'da Voleybol Bayanlarda yıllardır Almanya liglerinde oynuyorlar. Basketbol, futbol ve Tennis kortlarıyla spor tesisleri dört dörtlüktü.

Pazartesi ilk işimiz okul için başvurmamız gerekliydi.
Ben de Bursa Çınar lisesinden sekizinci sınıftan gelmiştim. Ülvan ablam lise ikiden.
O zamanlar almanca bilen Mahmut amcayla birlikte Vilsbiburg lisesi Müdürüne gittik. Müdür Türkiye'de öğretmenlik yaptığı için türkçe biliyordu.
Müdür," okula devam edip, okumak istiyorsanız bir an önce Türkiye'ye geri dönün. Vilsbiburg'da okuyabilmeniz için almanca bilmeniz şart. Bunun için Münih'e almanca dil kursuna gitmelisiniz " dedi.
Biz Türkiye'ye dönemezdik. Türkiye'de durumlar hiç açıcı değildi.
Vilsbiburg kasabasına geldiğimiz ilk günlerinde futbol oynamayı sevdiğim için Vilsbiburg B gençlerde oynamaya başladım.
Vilsbiburg spor tesislerini ve spor sahasını ilk görüşümde gözlerim fal taşı gibi açıldı. Vilsbiburg spor tesisleri Türkiye’nin birinci ligi tesislerine eş değerdeydi.
Çim sahalarında futbol oynadığımda kendi profesyonel futbolcu gibi görüyordum.
Hayalim gerçekleşiyordu. İyi futbol oynadığım için beni evden maçı oynadığımız yere arabayla alıp, getiriyorlardı. Antrönerimiz Peter'de benim üzerime düşüyordu. Güzel donanımlı çim sahalarında iyi maçlar çıkarıyordum.
Her şey çok güzel gidiyor ve hayalim gerçekleşecek derken ayağım bileğinden feci şekilde burkuldu ve ayağımı alçaya aldılar ve bir hafta hastanede yattım.
Bu vesile ile uzun yıllar top oynayamadım ve sahalardan uzak kaldım.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!