Birine yada bir olaya kafayı takmak bize nasıl zarar verebilir?

Bazen bir kişiye yada olaya kafayı çok fena takarız. Gece gündüz varımız yoğumuz o konu olur. Bu durumda içsel üretmiş olduğunuz enerjinin ne kadar güçlü olduğunu bir fark etseniz, tahmin bile edemezsiniz.

Birine yada bir olaya kafayı takmak bize nasıl zarar verebilir?

Bazen bir kişiye yada olaya kafayı çok fena takarız. Gece gündüz varımız yoğumuz o konu olur. Bu durumda içsel üretmiş olduğunuz enerjinin ne kadar güçlü olduğunu bir fark etseniz, tahmin bile edemezsiniz. İçinizde oluşturduğunuz yüksek öfke enerjisini sakinleştirip kendinizle ve herkesle barış içerisinde olmanızda sağlığınız için büyük fayda var.

Genelde hayatı gözlemleme ile ilgili durumlar içerisinde oluşan enerjilerden meydana gelebilir. Bir kişi hayata baktığında ve görecek güzel bir şey olmadığını düşünmeye başladığımda, etrafındaki insanların olumsuz taraflarını görmeye başladığında veya hayata öfkeyle bakmaya başladığında, zihninde oluşan olumsuz enerji, kişinin dünya ile kurduğu bağ enerjisini gözler üzerine odaklamaya başlayabilir.

İnsanın bedeni hücrelerden oluşuyor. Hücrenin içine bakıldığında ise altına atomlardan oluşuyor. Onun daha da derine inildiğinde, ışıktan oluştuğu gözlemlenmiştir. Eğer en küçük parçamız ışıktan oluşuyorsa, bedenimizin de özü ışığın yoğunlaşmış halidir olabilirmi?

Hayatımıza öfke girdikçe ve hayata öfkeli gözlerle baktıkça, biriken negatif enerji gözlerden dışarı çıkmaya çalışıyor olabilir.

Her şeyden önce hayata bakış açınızı değiştirmeniz gerekiyor. İçinizdeki vesvese size olumsuz birçok hikaye uydurabilir. Birçok örneklerle bu bakış açınızı sürdürmeniz için sizi ikna etmeye çalışabilir. Bu oyuna gelip gelmemek tamamıyle sizin irade sınavınız. İradeniz zayıfladıkça vesvese sizi ele geçirir. Sizi o olumsuz düşünceler olduğunuza inandırmaya çalışır. Eğer kafanızın içinde boş konuşan vesvesenin söylediklerine ikna olursanız, hayat kırgınlıkları ve öfke dört bir yanınızı sarmaya başlar.

Bu duygu içerisinde uzun süre kalmaya başlarsanız kendi kendinizi içsel olarak yiyip bitirmeye başlarsınız. Hayatınız gittikçe zorlaşır. Her şey üstünüze üstünüze gelmeye başlar. Elinizi nere atsanız sanki kurur. Bütün terslikler de sanki sizi bulmaya başlar. Vesvesenin görevi sizi olumsuz bir duruma ikna ederek veya sürükleyerek kendi enerjinizle, kendi kendinizi yok etmenizi sağlamaktır.

Bu konuda terapiler bölümümüzdeki Bilinçaltı ve Dengede Kalmak çalışmamızdan faydalanabilirsiniz.

Şifa olsun

Sevdiklerinizle paylaşabilir, yorumlarınızı yazabilirsiniz...

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!