Antik Hawaii Ho'oponopono Öğretisi

Dr. Hav Len “Eğer kendi gerçekliğinizi yaratan sizseniz, o zaman o kişiyi de siz yarattınız, öteki kişiyi de diğer kişiyi de ve Ben’i de siz yarattınız.” diyor.

Antik Hawaii Ho'oponopono Öğretisi
Kıbrıs/ Kapalı Maraş
Antik Hawaii Ho'oponopono Öğretisi

Dr. Hew Len’ den bahsetmek, deneyim ve tecrübesini, sevgiyle aktarmak istiyorum, siz değerli okurlara. Psikolog Dr. Haw Len atandığı, Hawaii Devlet hastanesinde üç yıl görev yapmıştır. Bu hastanede hastaları görmeden, gözlem kağıtlarına bakarak tedavi etmiştir. Hastaların dosyalarına bakarak, okudukları karşısında duyguları kabarır, utanır, sıkılır, kızar ve hayal kırklığına uğrar ya da çileden çıkarmış.

Bu hissettiği duyguları kendi içinde temizlemek için ho’oponopono tekniğini kullanmış. Hastaları arındırmamış. Birimde hastalara herhangi bir terapi uygulamamış ve danışmanlık yapmamış. Kendini, gördüklerine karşı algısını değiştirmişti. 

Dr. Haw Len hastaların dosyalarına bakıyor, kendini kötü hissediyor, duygularını ve algılarını temizliyor, bunun sonucunda hastalar daha iyiye gidiyor ve serbest kalmaya başlıyorlar. Hastalar, bir süre sonra zincirlemek zorunda kalmamışlar. Sakinleştirici almak zorunda kalmamışlar. Zaman içinde topluma karışacak kadar sağlıklı olmaları adına, serbest kalmaya başlamışlar.

Dr. Hav Len “Eğer kendi gerçekliğinizi yaratan, sizseniz o zaman o kişiyi de siz yarattınız, öteki kişiyi de diğer kişiyi de ve Ben’i de siz yarattınız.” diyor. 

Ho’oponopono’yu anlama konusunda bu çok önemli. Bu başkalarını düzeltmekle ilgili bir şey değil. Bu dışarıda gördüğümüz her şeyle ilgili algılarımızı düzeltmekle ilgili. Biz kendi algılarımızı düzeltirken onlar da düzeliyor.

“Süreç esasen özgürlüktür, geçmişten özgür olmaktır.”

Ben Ayşe olarak bu söz kalıbını öğrendiğimde hayatımda çok büyük, olumlu katkılarını yaşadım.

Ambulans sesi duyduğumda, insanlar arasında bir tartışmayı gördüğümde, bize emanet olan canlara zarar verildiğini, anne ya da babanın çocuğuna karşı sert bir tavrını gördüğümde, ben neden bu olaylarla ve kişilerle eşleştim. Bu yaşananlara neden şahit oldum. O sokaktan ya da caddeden on saniye önce geçmiş olsaydım bu olaylara şahitlik etmeyecektim.

Evren işaretlerle dolu…

Benim şimdi ya da önceden yaymış olduğum enerjiden ve söylemlerimden dolayı bu kişiler hayatlarında bu olumsuzlukları yaşıyorlardı.

Daha önce televizyonda izlemiş olduğum, olumsuz haberlerdeki olayları gördüğümde, kötü frekans yaymış olduğumdan bu enerjiler beni ve başka kişileri etkiliyordu. Gazetede okumuş olduğum, tüm olumsuz yaşananlar için lanet okuma, kötülük dileme gibi birçok söylemlerim olduğu için onlar, bu olayları yaşıyorlardı. Bu demek değil ki izlediğimiz olayları gerçekleştirenler haklı, tabii ki böyle bir durum söz konusu değil.. Allah o kişilere de kolaylıkla, doğru yolu bulabilmelerini sağlayacak insanları vesile kılsın, İnşallah…

Ambulans sesi duyduğumda,

“Allah’ım hastasına hayırlısı ile ulaşsın, hastaneye giderken yolları açık olsun, senin ilahi koruman altında.” deyip dualarımı okuduktan sonra;

“Seni seviyorum.

Özür dilerim.

Lütfen beni affet.

Teşekkürler.” diyorum.

Bu öğretiyi eşimle, arkadaşımla, çocuğumla aramda olumsuz bir şeyler geçtiğinde ona kalbimden sevgi gönderirken

Canım, Seni seviyorum.

Bu yaşadığımız durumla ilgili senden özür ve af dilerim.

Lütfen beni affet.

Ve sana teşekkür ederim.

Ben sana hakkımı helal ettim, sen de bana hakkını helal et.

İlk olarak kendiniz olduğunuz zaman, sizin için mükemmel, bütün, tam ve doğru olan herhangi bir şeyden esirgenemezsiniz.

Kendiniz olarak ilk önce Yaradanın Düşüncelerini, Sözleri, Eylemleri ve Hareketlerinin yolunda otomatik olarak mükemmelliği deneyimlersiniz.

Önce zehirli düşüncelerinize izin verdiğinizde hastalık, karışıklık, içerleme, depresyon, yargılama ve fakirliğin yolunda kusuru deneyimlesiniz.

Hayatınızdaki Bütün Sınırları kaldırın.

-Dr.Ihaleakala Hew Len

AYŞE ÖZKILIÇ

https://www.instagram.com/ayseozkilic39/ 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!