ALANYA KAMPI BÜYÜK BULUŞMA FARKINDALIKLARIM

Dengeye çağıranlarınız olsun.

ALANYA KAMPI BÜYÜK BULUŞMA FARKINDALIKLARIM

ALANYA KAMPIMIZDAN FARKINDALIKLAR -1

 

Merhaba sevgili arkadaşım,

4 Mayıs 2023 tarihinde katıldığımız Alanya 2. Büyük buluşma kampında sevdiğimiz, özlemini çektiğimiz canlarla buluşmanın mutluluğunu doyasıya yaşadık. İçten kucaklaşmanın sarılmanın önemini kişisel farkındalık derslerinde sevgili Bülent hocamız defalarca üstüne basa basa anlatır. Sarıldığın insanı duygusal olarak beslemek ile birlikte kendine de sarılmayı hatırlatır ya işte ekip arkadaşlarımdan Yasemin’e sarıldığım an beni duygusal olarak nasıl beslediğini iliklerime kadar hissettim. İlk kez yüz yüze görüştüğümüz kucaklaştığımız o an fark ettim kalp kalbin yanında nasıl huzur bulur, mesafeler olsa da samimiyet nasıl oluşur, nadir görüşülse de nasıl sevgi canlı tutulur, uzun uzun konuşmaya mahal vermeden iki sade ve basit cümle ile hal nasıl anlatılır ve nasıl anlaşılır… Tarifsiz bir huzur nasıl yaşanılır, yaşatılır… Tüm katılımcılarla bu duyguları paylaşıyorum bununla birlikte fark ettiğim anı detaylı paylaşmak istedim.

Kimine kendini uzun uzun anlatırsın, gözlerinin ta içine bakarsın. Anlaşıldığını görmek istersin, hissetmek istersin. Seni anlaması için zaman verirsin, neden anlaşılmadığını fark etmek için bir de onun tarafından bakarsın, başkasının gözüyle kendini gözlemlersin, belki yargılarsın, belki ağzından çıkan her sözü en hassas terazinde tartarsın, belki de anlaşılmadığın için döner kendini suçlarsın, vücut dilinden tut da mimiklerine bulunduğun ortama kadar anlaşılmana engel ne onu arar durursun… Oysa bunların hiçbirine ihtiyacın olmadığını bilsen dönüp kendine ne söylemek isterdin şimdi, tam şu anda… Niyeti anlamak olana ne söz gerek ne açıklama…

Bizler kamplarda, kitap fuarlarında, seminerlerde, katılımcılarla ayak üstü görüşmeler yaparız. Sevgili hocamız buna farkındalık seansı demişti bir keresinde. Ortalama üç beş bilemedin on dakikayı geçmez. Hiç tanımadığın biri ile görüştüğümüz süre bu kadar. Bir el, elimize ya da omzumuza dokunur teşekkür dokunuşudur o temas. Bunu fark etmeme vesile olduğun için şükür sözcükleri dökülür ağızdan, belki gözlerden birkaç pırlanta, ya da sımsıcak bir bakış… işte kampta bunu yaşadım lakin görüşülen kişi bendim ???? profesyonel koçum, kişisel farkındalık alanı içerisindeyim ve kendimle ilgili çalışmaya devam ediyorum, yaşadıkça arızalar arada kendini gösteriyor.

Şöyle ki, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşadığımız deprem hepimizin hayatı üzerinde etkileri olan çok hazin bir olaydı. Ben de derin etkilenenlerden olarak o anki hislerimi, hangi enerji alanında olduğumu fark etmeden günlerce öyle devam ettim. Kampta yanımdan geçerken hocam dengede misin diye sordu? Bülent hoca bu soruyu laf olsun diye sormaz, değilim cevabımı verdim. “Anlat” dedi.

“hocam uzun uzun mu anlatayım” derken

“sen başla” dedi.

Üç cümle söyledim. Sonrasında hocam da iki cümle söyledi.

FARK ETTİM…

Bir yük indi sırtımdan. Hafiflik, rahatlama… bilinç kazanmak huzur verdi. Hangi alanda olduğumu nereye adım atacağımı fark ettim.

Birkaç saat sonra enerjimde değişiklik olduğunu hissetmeye başladım. Farkındalık oluşunca, iyileşme başlar. Omuzdan o ağır yük inince adım atmak kolaylaşır. Bir soru, tek bir soru sevgili arkadaşım sana en iyi gelen çözümü kolaylıkla, sağlıkla, An’ da buldurabilir. Beni dengeye çağıran hocama bir de buradan teşekkür etmek isterim. Sevgi ile,

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!