21 Günde Düşünce Detoksu

Bu 21 günde ne yapacağız? Dengede kalma ve arınma süreci. Dengede kalma ve arınma süreci şu demek; 21 gün boyunca insanlar ne söylerse söylesin, ne yaparlarsa yapsınlar, onları oldukları gibi kabullenip dengede kalacağız. Yani biri geldi bana bir laf mı söyledi. ‘Tamam, bu böyle bir insan. Kabulleniyorum ve dengedeyim.’

21 Günde Düşünce Detoksu

Hemen burun nefesine geçiyoruz. Burundan nefes alıp veriyoruz. 5 kere, 6 kere. Ve hayatımıza devam ediyoruz. İnanıyorum ki bir sürü sert olay gelip size pat diye çarpacak. Önemli olan 21 gün boyunca bu olaylara ciddi bir şekilde nötr bir şekilde tepki vermemek.

Bakın nötr bir şekilde. Şimdi birçok kişi bana şunu sordu.

“Peki ben insanlara karşı nötrüm, ilişkime karşı nötürüm. Peki parayla ilgili ya da bunu başarıyla ilgili nasıl yapabilirim?”

Eğer bilinçaltınızda parasızlık korkusu varsa, bilinçaltınız bu korkuyu sürekli mesaj olarak yayar. Yani elinizden paranızın gitmesi için olaylar çağırır, evinizde sıkıntı yaşamanız için olaylar çağırır, çünkü parasızlık korkusunun frekansı budur. Sizi parasız bıraktıracak bütün olayları size doğru çeker.

21 gün boyunca eğer siz kendi bilinçaltınızı şuna inandırırsanız, ‘Ben bolluk içindeyim.”

Tabii evinizde yemek olmayabilir, cebinizde para olmayabilir, sıkıntıda olabilirsiniz, saçma gelebilir. Borçlarınız olabilir. Şuan içinde bulunduğunuz duruma değil, ileride olmasını istediğiniz halinizi zihninizde düşünün. Düşünürken olmuş gibi düşünün. 21 gün boyunca sabah kalktığınızda “Ben bolluk içindeyim, şükürler olsun” deyip bilinçaltınızı buna ikna ederseniz, 21’inci günden sonra,( ama bakın gerçekten ikna ederseniz) hayatınıza kolaylıklar, güzellikler ve bolluklar gelmeye başlayacak.

21 günlük arınma programımızda kafamızın içindeki bütün olumsuzlukları, bütün kalıpları sevgiye dönüştürüyoruz. Birine mi öfkelenmeye başladım, hemen burun nefesine geçiyorum ve şunu söylüyorum;

“Şu an yaşadığım olayı olduğu gibi kabul ediyorum ve dengedeyim. Karşımdaki kişiyi de olduğu gibi kabul ediyorum ve dengedeyim. Ne yaşanırsa yaşansın ben her zaman dengedeyim.”

YAPTIĞIMIZIN ADI DA DÜŞÜNCE DETOKSU.

Biz birçok diyete gireriz vücudumuz için, detoks yaparız. Yağlarımızı eritmek için, ter atmak için, gençleşmek için. Şimdi yaptığımızın adı da düşünce detoksu. Düşüncelerimizi detokslayacağız ve kafamızın içinde bizi rahatsız eden her şeyi bırakacağız. Şimdi birçok kişi diyecek ki ben düşünüyorum ama kim duyuyor ki. Düşündüğün her şeyi birinin duymasına gerek yok. Düşündüğün her şeyi sipariş gibi çağırıyorsun hayatına. Kafandan geçen düşünceler artık sır değil. Kafandan geçenleri artık bir şekilde duyuluyor .

Kafanın içindeki tüm olumsuzlukları hissetmeye başladığın andan itibaren “Allah'ım zihnimdeki tüm olumsuz vesveselerden sana sığınırım” deyin ve burun nefesi almaya verirken de ister burundan ister ağızdan vermeye devam başlayın. Ciddi anlamda size rahatlama getirecektir.

Şu an bu satırları okuyorsanız ,şu an başlayın düşünce detoksunuza. Tarihini yazın 21 gün. Ne yaşarsanız yaşayın istediğiniz kadar öfkelenin, ya da sıkıntıya sokacak olay gelsin. Siz o olayları dengede karşılamaya çalışın. Limandan çıktınız ve denizde giden bir yelkenli gemisiniz. Rüzgar herkese eser, dalga herkes için var. Gemisini yüzdüren kaptandır. Evet sevgili yol arkadaşım, 21 gün boyunca yolculuğa çıkıyorsun, düşüncelerini detoksluyorsun ve yoluna bütün olayları sevgiyle kabullenerek, alttan alarak değil, sevgiyle kabullenerek ve özellikle içinden kabulleniyorsun ve sevgiyle gönderiyorsun.

Dışımızdaki olayların çoğu, içsel dünyamızın bir yansıması olabilir mi? Örnek vereyim. Bir futbol maçını A takımı kazandı, B takımı kaybetti. A takımını tutanlar sevindi, B takımını tutanlar üzüldü. Dışarıda gerçekleşen bir olaya insanların yarısı sevindi, yarısı üzüldü. Bir kısmı da umursamadı. ‘Ben futbolu sevmiyorum’ ya da ‘Ben o takımı tutmuyorum’ dedi. Dışarıdaki insanların yaptıkları hareketlere puan veren sensin. Dışarıdaki her şeyi kendi içinde oluşturan ve yargılayan sensin. Bu yargı ve eleştirilerimizi detoksluyoruz. Yargılamak bitti, eleştirmek bitti, suçlu aramak bitti, kendimizi suçlamak da bitti, kendimizi kurban gibi görmek de bitti.

Hepinizi seviyorum. Bu günden itibaren 21 gün başladı.

Yorumlarınızı yazabilirsiniz.... Şifa olsun

Royası olmayan bir gemiye, hiçbir rüzgar fayda vermez...

Sizden ricam günlük olarak yorumlarınızı yazabilirmisiniz.(1. gün, 2.gün,3.gün ...)

*İçinizdeki vesvese size ne gibi laflar söylüyor

*Anda kalmayı yakaladığınız an ne hissediyorsunuz? ve ne kadar sürüyor?

*İçinize bir olumsuzluk geldiğinde sizi hangi konulardan rahatsız etmeye çalışıyor? Affedemediklerinizden mi? Kaçıp giden fırsatlardan mı? Akıp giden zamandan mı? Geç kalmışlıktan mı? Söylenememiş sözlerden mi? Söylenmemesi gereken ve söylediklerinizden mi? Maddi imkansızlıklardan mı? Sağlığınızla mı ilgili?

Not: Bu süreç içerisinde siz enerjinizi yükselttikce, enerjinizden faydalanmak isteyip dengenizi bozmaya çalışanlar olabilir. Dert etmeyin. Bu arada www.nefes21.tv internet sayfamızda sürpriz mp3 lerimiz var. Ücretsiz tıklayıp dinleyebilirsiniz. Duyanlar duymayanlara haber verebilir.

Not2: 21 Gün dengede nasıl kalırım ile ilgili "Dengede Kalmak" yazımızı paylaştık. Mutlaka okuyun okutun...

Not3: Kitaplarımızı sesli dinlemek isterseniz www.nefes21.online internet sayfamıza bakabilirsiniz

"Allah'ım hayrıma olan iyiye doğru değişimi kolaylıkla ve sağlıkla başlatabilmeye niyet ediyorum. Kalan ömrümüzü bereketli kıl. Aklım, ruhum ve bedenim uyum içinde ve sana emanet"

Allah'a emanet canlar