100 Yıl Sonrasına Torunlarıma Mektup

Türkiyemiz ve bütün Dünya COVID-19 adlı virüs ve mutasyona uğramış farklı virüslerle mücadele içinde, genel bir salgına sebep olan bu virüs nedeni ile gönüllerimiz beraber olsa da aile içi ve yakın çevremiz ile fiziksel olarak sık sık bir araya gelemiyoruz. Kıymetini bilemediğimiz çoğu değerlerimizi bu salgın döneminde görme fırsatım oldu, en önemlisi çokça ŞÜKÜR etmemiz gerektiğini öğrendim.

100 Yıl Sonrasına Torunlarıma Mektup

Sevgili Torunlarım;

Öncelikle bana ve benim gibi eğitim alan arkadaşlarıma bu fırsatı veren NEFES21’in kurucusu Bülent GARDİYANOĞLU hocamıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Tarih 1 Eylül 2021, Türkiyemiz ve bütün Dünya COVID-19 adlı virüs ve mutasyona uğramış farklı virüslerle mücadele içinde, genel bir salgına sebep olan bu virüs nedeni ile gönüllerimiz beraber olsada aile içi ve yakın çevremiz ile fiziksel olarak sık sık bir araya gelemiyoruz. Kıymetini bilemediğimiz çoğu değerlerimizi bu salgın döneminde  görme fırsatım oldu, en önemlisi çokça şükür etmemiz gerektiğini öğrendim.Şimdiden hayalini kurduğum, soyumuzu oluşturan ve sevgiyle hayalinizi  kucakladığım canımdan Rabbimizin can yarattığı yavrularımızın yavrularısınız, Rabbimize sonsuz şükürler olsun.

Şükür sebeplerimden en önemlisi, Hak din olan İslamiyet ile şereflenmiş olmamızdır, dinimizi Rabbimizin katındaki İslam ve İslam Ahlakı ile yaşayabilmek kulluğumuz için aslolan görevimiz aynı zamanda insanlığın ebediyyen kurtuluşu demek. Dinimizin emir ve yasaklarını öğrenmek için Evrensel bir Rehber olan Kuran-ı Kerim-i anlayarak okuyun, Peygamber Efendimizin (SAV) hadisi şerifierini de okuyup, öğrenip hayatınıza geçirmenizi temenni ediyorum. Sevgili torunlarım, Rabbimiz bu Kainatı ''sevgi ve muhabbet'' üzerine yaratmış şükürler olsun, hayatınızın her anında sevgi dolu olun, sevgi olan her yerde hoşgörü, bolluk ve bereket, sağlık, mutluluk, huzur ve başarı birliktedir.

Güzellikleri çoğaltmak bizim elimizde, baktığımız, gördüğümüz yaratılmış her varlık Allah’ı (cc) zikreder, Yaradanın ol demesi ile yaratılan ağaçlar, bitkiler, hayvanlar bize hizmet eder. Sevgili torunlarım, etrafınızda bildiğiniz, gördüğünüz ihtiyaç sahiplerine karşılık beklemeden Allah (cc) rızası için  elinizden gelen maddi, manevi yada beden gücü ile yapabileceğiniz  yardımı yapın, yaptığınız yardımı sen ve Yaradan bilsin yeter.Hayatınızın her anında kim ne düşünürse düşünsün dürüst olun, aileniz ile iletişiminiz sevgi ve saygı çerçevesinde olsun, büyükleriniz sizin dünyaya gelmenize vesile olan canlardır, atalarınız hakkında iyi dileklerde bulunun ve onlar için dua edin.

Çocukluğumda ailem, akrabalarımız, komşularımız ve çevremizdeki çoğu insanlar sebze ve meyvelerini kendileri yetiştirir, yetiştirilen ürünlerden kış mevsiminde tüketilmek üzere meyvelerden reçel, meyve konsantresi, kompostoluk kurutmalar ile sebzelerden salça, konserve, sebze kurutması yapılır, kış mevsiminde tüketime hazırlanırdı. Sizlerin de burada dikkat etmeniz gereken üreterek kendinize, sağlığınıza faydalı yiyecekler hazırlamış olursunuz ve bütçenize katkı sağlarsınız, doğal beslenmeyi en iyi bu şekilde  gerçekleştirirsiniz. Beslenmeye dikkat etmek, ruh ve beden sağlığı için en önemli etkenlerdendir, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa ( Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammed), helal olan, temiz gıdaları tüketin diye buyurmuştur. Helal olan temiz gıdaları tükettiğinizde, ömür boyu ruhunuz ve bedeniniz sağlıklı, mutlu yaşarsınız. Allah’ın (cc) izni ile Sizlerde sizden sonra gelecek soyunuzun ve torunlarınızın ataları olacaksınız. Bizden aktarılan güzellikler, sizden de sizin soyunuza aktarılacak.

Sevgilerimle...

Babaanneniz Ayşe                                                                                                                                          ,

 AYŞE BABUÇCU

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!